Golem a další komiksy

0.0 | Josef Vybíral | dobrodružný, sci-fi

Úvodní komiks EXPEDICE YETI, scénáristy Oldřicha Dudka a kreslíře Jiřího Petráčka, nám představí autory v jejich společné premiéře na poli komiksu.
Kniha dále mapuje komiksovou spolupráci dvojice Rudolf Baudis/Jiří Petráček ze zlaté éry časopisu ABC a nabídne nám komiksy: GOLEM, DIVOKÝ DICK, NEBE V PLAMENECH, NÁVRAT Z RÁJE, PÁN JAGUÁRŮ, včetně příběhu RÁJEM A PEKLEM, kterým spolupráce řečené dvojice vrcholila.
Jednotlivé příběhy z velké části doprovází původní obálky, které v době svého vzniku nebyly reprodukovány.

Scénář:
Rudolf Baudis, Oldřich Dudek
Kresba:
Jiří Petráček
Publicistika:
Milan Krejčí

Z celkového nákladu je 150 výtisků opatřeno 4-stránkovým komiksem DOBRODRUŽSTVÍ CESTOVATELE TOMA CROCKA, který byl připravován v roce 1991 pro časopis OSTROV, k jehož vydávání však nikdy nedošlo.

Řečený komiks DOBRODRUŽSTVÍ CESTOVATELE TOMA CROCKA je signován kreslířem JIŘÍM PETRÁČKEM a plně nahrazuje oblíbený PAMĚTNÍ LIST.

Rok a měsíc vydání: květen 2017 | ISBN: 978-80-88098-17-1 | Vydání: 1. | Vazba: vázaná v pevných deskách | Formát: 215 x 302 mm | Počet stran: 192 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 599 Kč

Obálka
J.Connor
M J.Connor 23.6.2017

Většinou si tyhle retro věci kupuji z nějaké nostalgie a z důvodu komplexnosti sbírky, ale Best of Petráček jsem si s chutí i přečetl od začátku do Konce. Spolu s Kobíkem a Hlavsou patřil v dětství k mým nejoblíbenějším kreslířům a často měl i štěstí na scénáristy. Je pravdou, že ze sběratelského hlediska bych asi ocenil trochu jiný výběr příběhů, i když často skvělé, většina z nich je snadno dostupná ať již v původní podobě v ABC či v následných reedicích. Existuje ale ranec Petráčkových komiksů, s nimiž je to přesně naopak, Mimozemšťané, Stopař, Kamarádi z Prérie, El. Magistrály, Člověk zvaný Son, Mistr Looping a další. Až mě při těhle úvahách ohromilo, kolik toho vlastně stihl Petráček vytvořit, jeho souborné dílo by byla kniha neuvěřitelných rozměrů. Vzhledem k tomu, že se zde vybrané komiksy pohybují na ploše několika dekád, je zajímavé sledovat i vývoj jeho kresby, podpis legendy na pamětním listě aka bonusovém komiksu mě moc hřeje. Díky za spoustu skvělých komiksových zážitků Oskare!

J.Connor
J.Connor 23.6.2017

hakunamatata
hakunamatata 13.6.2017

Dinik
Dinik 23.5.2017