Sherlock Holmes: Pes baskervillský (2. vydání)
abaro s.r.o.2. vydáníprosinec 2015série Victoria Regina 5/9
4.5
...
Na námět sira Aurthura Conana Doyla.

„Cítíte, jak se na krajinu snesla noc? Jak pomalu a potichu mrazivá mlha roztahuje svou chladnou náruč? Ptáci přestali zpívat. Dusivé ticho zalilo celé okolí. Dnes opět něco nepřirozeného a zlého chodí okolo domu a číhá na neopratrné duše. Rozsviťte světla, zamkněte dveře, zatáhněte rolety, schovejte se pod peřinu… Ale narovinu: nepomůže to“

Jeden z nejslavnějších příběhů viktoriánské literatury opět ožívá v originálním komiksovém zpracování Petra Kopla. Mnohokrát u nás i v zahraničí oceněný český kreslíř nám opět odhalí nejznámější dobrodružství slovutného detektiva Sherlocka Holmese. Hororový příběh z Devonských blat si neustále drží vysokou laťku oblíbenosti u čtenářů celého světa, ale tak, jak ho představí Kopl jste Baskervillskou bestii ještě neviděli.

Do publikace jsou jako strany 155-158 vevázány dva tvrdé listy, z nichž je po vyjmutí možné sestavit diorama plasticky zachycující scénu kde sir Baskerville stojí před temnou siluetou svého zámku jen pár okamžiků před osudným setkáním s přízrakem z blat.

Scénář
Petr Kopl
Předloha
Arthur Conan Doyle
Art
Petr Kopl
Obálka
Petr Kopl
Lettering
Petr Kopl
Žánry
detektivka, horor
ISBN/ISSN
978-80-906313-0-4
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
150 x 200 x 10 mm
Hmotnost
246 g
Tisk
barevný
Stran
160
Původní cena
299 Kč
Varianty
Sherlock Holmes: Pes baskervillský (3. vydání) (2024)
Sherlock Holmes: Pes baskervillský (2. vydání) (2015)
Sherlock Holmes: Pes baskervillský (2011)
Moje oblíbená adaptace Sherlocka Holmese. Tento komiks má všechno, humor, napětí, akci, záhady a nezapomenutelnou atmosféru. Co se mi ale nejvíce líbilo byl samotný styl vyprávění, který i přes množství dialogů nepustí a celou knihu jsem hltal jednu stránku za druhou. Tomu samozřejmě pomohla catooningová kresba. Design postav jsem si zamiloval stejně jako bezpočet detailů a odkazů na díla nejen Viktoriánské éry. Myslím si, že Koplova menší úprava původního příběhu jenom prospěla a dostali jsme tak ty nejlepší momenty v celém komiksu. Bonusy obsahující doplňující texty a komentáře také potešili. Nemám co vytknout. Tohle je geniální.
Naprosto skvělá záležitost. Jistě tomu velmi pomáhá i vysoce kvalitní předloha, ale způsob, jakou ji Petr Kopl pojal rozhodně ostudu nedělá, spíše naopak. Příběh má výbornou atmosféru, ke které velmi přispívá kreba, která mi opravdu sedla. Spousta malých vtípků a odkazů na další literární díla jen potvrzuje výborný dojem z komiksu. Mé druhé setkání s panem Koplem (první byl Brok Špindíra) a jsem stále nadšen.
"Pes baskervillský" - Jsem ohromen! Petr od začátku opět věděl, co všechno chce do příběhu zakomponovat a jaký dojem to udělá na čtenáře... Já si to neskutečně užívám a nebýt té hnusné lepenkové vazby, která se mi už rozpadla, styděl bych se za to, že jsem si to nekoupil dřív! Příběh je výtečný a veškeré odkazy na další příběhy ještě více navnadí na to, abych si koupil další... Kresba se mi zdá tady ale celkem od-fláklá ale nemyslím, že je na vině Petr, nýbrž nakladatel... Obálka je potom kapitolou samou o sobě a mě se jako nijak extra nezamlouvá... tento příběh nakonec vyjde i v Anglii s mnohem hezčí obálkou, takže přemýšlím o koupi. Za mě 5*!
Druhe setkani s Koplem dopadlo lepe nez Tajemny hrad, takze 80%.
První setkání s Koplem dopadlo na výbornou. Sherlocka mám rád a tohle bylo prostě zábavné. Cartoon style kresby neni úplně můj šálek kávy, ale je to pěkně vyprávěné a postavy baví.
Petr má hlavně vypravěčský dar. Přejímá postavy, nechává jim jejich základní vlastnosti, pro které je milujeme, ale podává je po svém, aniž by je tím ničil. Tohle je schopnost, kterou se skutečně nemůže pyšnit každý spisovatel. Tak trochu o tom něco vím, protože tohle psát není jednoduché. Navíc v takovém množství, v jakém Petr tvoří. Doufám, že se jeho komiksům bude dařit, protože my si tyhle komiksy zasloužíme. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/08/241-pes-baskervillsky-95.html
Perfektní atmosféra, perfektní znalost realií. Alan Moor má konkurenci. PS: stáhněte si bonus! Fakt nečekaná a vtipná poenta. Kopl Holmese zná. Obávám se, že osobně.:))))))
Můj třetí komiks od Petra Kopla. Opět paráda. Skvělá kresba a nejlepší příběh Sherlocka Holmese, kterého mám navíc velmi rád. A s tím jsem měl paradoxně trošku problém. Baskervillského čokla jsem si nedávno pustil ve třech filmových provedeních, takže jsem věděl každou stránku co se stane. Nicméně příběh je to parádní. Tři mušketýři i Dracula mi ovšem přišli o něco vtipnější a čtení mělo větší spád. Potěšily narážky na doktora Jekylla, Sweeney Todda a mnoho dalších. Rozhodně si brzo zaskočím koupit i Krále Artuše.
I pro mě velké překvápko. Příjemná a hlavně promakaná kresba, která v různých situacích skvěle podtrhuje atmosféru příběhu. Těším se na další komiksy Petra Kopla. Kromě toho mám jasno v tom, co budu dělat na Silvestra v pravou půlnoc ;-)
Pro mě naprosté překvapení. Koplova kresba si mě hned získala, takový cartoonovský styl se mi hodně líbí. Co se příběhu týče, originál jsem nečetl tak nemohu posoudit. Líbilo se mi to, akorát mi přišlo, že se to vše sehrálo až nějak moc rychle (žádné pořádné pátrání a tak) - ale možná to tak má bejt. Co mě potěšilo je řada easter eggů a narážek, kterými je kniha prošpikovaná (a oceňuji i vysvětlivky na konci) + se mi líbí to, že si čtenář sám může zapátrat a poodhalit X věcí (takže si dám brzo repete). Těším se na Draculu
401481