Šmoulové #01: Černí šmoulové
Albatros (Albatros Media a.s.)1. vydáníúnor 2013série Šmoulové (Albatros) 1/16
4.1
...
...
...
...
Šmoulové se poprvé objevili v roce 1958 jako vedlejší postavy v historickém fantastickém komiksu Johan et Pirlouit. Příběh Černí šmoulové je však prvním samostatným příběhem, v němž se modří hrdinové představili čtenářům jako svérázný národ žijící ve skrytém Šmoulím kraji. Komiks vyšel roku 1959, ve stejném roce vyšel i příběh Lovec šmoulů, v němž měli svou premiéru Gargamel a jeho kocour Azrael, oba pověstní nepřátelé šmoulího národa. Čeští čtenáři tak mají možnost se seznámit s úplnými počátky šmoulí historie.

Scénář
Pierre Culliford (Peyo), Yvan Delporte
Art
Pierre Culliford (Peyo)
Obálka
Pierre Culliford (Peyo)
Překlad
Michal Lázňovský, Tomáš Vondrovic
Redakce
Ondřej Müller
Žánry
dětský, humorný
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 295 mm
Tisk
barevný
Stran
64
Původní cena
149 Kč
Originál
Les Schtroumpfs #01: Les Schtroumpfs noirs (Dupuis, 1963)
Dlouho jsem Šmoulům odolával, ale nakonec jsem je vzal na milost a vážně jsem si to užíval. Je to vtipné, břitké a hlavně zábavné a plné dobrodružství. Správný mix pohádky a současného vypravěství. Peyo si našel svou linku a je v ní doma.
Modrý šmouli nemám rád ale ty černý jo to jsou frajeři😂😎první příběh výborný(stal se i v seriálu) létající šmoula OK a příběh z gargamelem taky Ok zábavné doporučuji
Jelikož jsem se na šmouly kdysi jako děcko díval v televizi, tak jsem to z nostalgie a hlavně ze zvědavosti pořídil, abych se mrknul, jak že to šmoulíci vlastně odstartovali. Je to opravdu zábavná záležitost, a je fakt, že v kontextu doby nabývají agresivní černí šmoulové z prvního příběhu další nechtěnou dimenzi vtipu :))
Historický exkurz s etnicky nekorektnými Šmokami? Milé a vhodné pre deti bez ohľadu na štatistický vek. Tri príbehy ma bavili.
"Černí šmoulové" jsou skvělé první album, které dává zapomenout na špatné americké filmy. Tohle jsou příběhy, které mají nápad, kde jsou postavy zábavné a zajímavé a kde Taťka Šmoula není jen bodrý a chytrý stařeček, ale pořádný velitel, který klidně zahálejícího šmoulu nakope. Skvěle jsem se bavil. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/10/347-smoulove-cerni-smoulove-90.html