• louza
    Druhá kniha Whedonových X-Manů udivuje zejména ústupem z pozic. Autor se sice snaží přijít s trochu originálnějším příběhovým konceptem. Ten se mi ale bohužel moc nelíbil. Jeho volba hlavního padoucha Boje je sice nečekaná, ale hodně divná. Z knihy mu vznikl něco jako horror, ubylo hlášek a postavy zoufale bojují o život i když všichni víme, že nemůžou umřít. Celkově docela nenaplněná naděje. Joss je skvělý, ale i mistr tesař se někdy utne.
  • louza
    X-Mani se zase jednou dávají dohromady v trochu obměněné staronové sestavě jíž vévodí starý kapitán Cyclops a nově neodolatelná Emma Frost. Joss Whedon je skvělý řemeslník výtečně zvládající práci s postavami a dialogy. Dokáže skvěle vystihnout psychologii jednotlivých postav. Krásně rýsuje správňáky, nasrance i bývalé padouchy. Co chybí je trochu zásadnější příběhová linie o níž by se dalo opřít. Místo ní používá stará zažraná klišé a X-Manovské stereotypy, které glosují dokonce i jeho vlastní postavy. Což je fajn, ale není to dost. Příjemná kniha, která toho ale moc neřeší.
  • louza
    Barryho Smitha i Claremonta mám rád, ale tklivý příběh Storm vyrovnávající se se ztrátou svých schopností se teda moc nepovedl. Ani po příběhové ani po kresebné stránce. Modernější dialekt, kde ve čtyřech sešitech opět hledá hrdinka svou identitu, ovšem už se schopnostmi, mi přišel úplně stejně zbytečný jako Claremontova snaha. Tentokrát je ale alespoň na co koukat, protože Nevesova práce s proporcemi (zejména ženských postav) a perspektivou je opravdu omračující. Škoda těch syntetických barev a chybějící zajímavé ústřední myšlenky. Jinak ale průměrná a vcelku zbytečná kniha.
  • louza
    louza29.11.2022 11:01Matka
    Přiznám se, že když tohle začalo vycházet, začal jsem se po všech těch těch Black Hammerech, marvelovských eskapádách a nekonečných sešupech i vzešupech prokládaných čuměním na vrata stodoly s Lemirem rozcházet. Po prvním sešitě Sentientu jsem vyhodnotil, že už toho bylo moc a sérii zabalil. Nakonec ale až české vydání ukázalo, že jde o velmi ohraničený (doufejme) jednorázový příběh o dobrodružství osamělé party dětí uprostřed kosmu, což je docela originální koncept. Lemire umí dobře pracovat s dětmi a jejich psychikou, dokáže ve čtenáři vyvolat křehkou zranitelnou dětskou beznaděj, kniha má správně tísnivou atmosféru a dokáže čtenáře drapnout a nepustit až do úplného konce. Takže opět skvělé, tentokrát více žánrové čtení. Možná jsem se s Jeffem trochu unáhlil. Nakonec tedy tradiční Lemirovské nadšení o kterém jsem si myslel, že už ho moc nezažiju.
  • louza
    Jako jeden z nepočetných českých fans Geoffa Johnse jsem plně spokojen. Geoff píše své jednoduché, ohraničené, snadno čitelné (a to i vizuálně) příběhy, které se občas možná nevyhýbají zažitým amerikánským klišé (jaký div v americkém konzumním médiu), na druhou stranu excelují v čistotě a přímé lince. Visiona si užijete i když o postavě vůbec nic nevíte a přesto ze stránek vytušíte, že jde o postavu s mnohem větším pozadím, než je řečeno. Je jen na čtenáři jestli pak bude pátrat dál. Autor tu opět podléhá své sympatické obsesi a uvádí na scénu po Batmanově Birthday boyi a Supermanově pijavici dalšího fakt démonického protivníka. Stejně tak dva úvodní sešity pod taktovkou Johna Buscemy jsou fajn, i když samozřejmě poplatné své době. Pro seznámení s postavou dobře konstruovaná kniha.
  • louza
    Ant-Manův origin je příběh z hlubokých předpočátků Marvelu, ale na svojí letitost je to příjemné a dobře nakreslené dobrodružné čtení pro děti a dospělé v dětství zastydlé. První příběh mocných Avangers o boji se šíleným bohem je brutální plebs, kde se druží snad všechno co na Avangers nemusím. Jejich pěkně kreslený konflikt konflikt s Osbornovou úderkou a následné obléhání Baxterovy budovy nakonec vytahuje knihu alespoň do průměru.
  • louza
    Tady rozhodně forma převládá nad obsahem. Kniha je koncepčně hodně podobná McFarlaneho utrpení. Ve městě se děje něco divného. Všichni padouši i hrdinové se zvířecím aspektem osobnosti se začínají chovat divně a mají divné choutky. Spidey tu tentokrát není v problému namočený sám, ale jinak je to extra bojový díl se záhadou na pozadí. Na stránky každopádně radost pohledět. Pokud je pro vás komiks i něco jiného než příběhy zprostředkující médium a dokážete ho číst i vizuálně, tak na tomhle si zgustnete. Bohužel je to trochu na úkor scénáře. I tak je to ale fajn kniha.
  • louza
    Mockingbird se vrací na scénu pronásledovaná problémy v osobním životě i traumatem z únosu na planetu Skrullů. Hlavní zápletka, kdy se s ex manželem vydávají potřít biologický teroristický útok v Evropě je spíš zástěrkou k řešení jejich mezilidských vztahů. Ani jeden z nich se necítí ve své roli příliš komfortně. Hawkeye transformovaný do Ronina je pořád spíš lukostřelec, než osamělý válečník. Bobby vůbec neví, kde jí hlava stojí a dokonce ani nová verze Capa jako by nějak nelícovala. Postavičky si hledají své místo na slunci, což je spíš tím lepším aspektem knihy. Stejně tak jako parádní flashbacky v klasickém osmdesátkovém stylu vypadající prostě báječně. Horší je pak nutná akce, která je tu jen jako alibistický nátěr pro superhrdinský komiks a dojem z knihy docela sráží. Autor měl spíš zůstat u konverzačky a více doladit dialogy. Přesto je na úvodním team up se Spideyem a New Avagers obrovský rozdíl a je fascinující pozorovat jak moc se za třicet let komiksový žánr pohnul. A to i v rámci marveloidní korporace.
  • louza
    louza1.11.2022 10:43Thorgal #24-29: Barbar
    Monstrózní omnibus jediným mocným úderem uzavírající Van Hammeho éru. Je sice fakt, že nic z této knihy nedosahuje kvality těch nejlepších děl (asi tří) z první patnáctky, ale zato libovolný sešit zde v mých očích válcuje těch dvanáct zbývajících. Thorgal zraje jak víno a jeho dobrodružství v pavoučí říši, nebo vzdorování modrému moru patří rozhodně k tomu nejlepšímu co v základní sérii vzniklo. Vrací se tu i Kriss, která se se šarmem sobě vlastním tentokrát po Thorgalovi pokusí svést i Aricii. Ďábelská postavička. Ne, tady asi fakt není o čem. Líbila se mi i Prokůpkova historie rozsekaná mezi jednotlivé knihy. Jediná námitka je proti názoru, který buduje, že Van Hammeho verze je tou nejzásadnější (aby snad byl důvod nevydávat nic mimo něj?). Přečetl jsem několik Senteho pokračování a Dorrisonových spinoffů a bylo to úplně stejně dobré, ne-li lepší než právě Thorgalovy mladší knihy obsažené zde. Skvělá kniha. Pokud tohle dočtete a pak otočíte kolečko zpátky od první knihy, možná budete rozčarováni.
  • louza
    louza27.10.2022 12:35Fatale #05: Proklít démona
    Finální rozhřešení Fatale se vrací v několika flashbacích do počátku dvacátého století, kde naznačuje kořeny životních útrap Jo. Nedává ale vysvětlení zadarmo a vyžaduje od čtenáře pozornost a schopnost číst mezi řádky. Autor střípky zručně proplétá s hlavní linií v současnosti a přivádí tak příběh k nevyhnutelné finální konfrontaci. Ta je pravda v trochu holywoodštějším střihu než jsme u Eda zvyklí, ale vzhledem k tomu, že jde v podstatě o pulpový Lovecraftiánský horor v noirové fazóně to až tak nevadí. Hezké podtržení celého snažení, které jako fanoušek noiru i H.P. kvituji. Byla to skvělá série.
  • louza
    louza27.10.2022 12:30Fatale #04: Modlitba za déšť
    Po rozpačité předchozí knize se Brubaker vrací k základní linii příběhu, kde ale okamžitě odbočí směrem do devadesátých let. Jo se tam setkává s grungeovou kapelou na ústupu ze slávy, stane se její chráněnkou a jak už to v osnovách Fatale bývá, mnoho radosti do života jim nepřinese. Příběh i jeho návaznost na hlavní linii je v pohodě. Dobře se čte a zapadá do celkové mozaiky. Jediný problém vidím ve drobném autorském faulu a to je amnézie hlavní hrdinky, kterou autor celou zápletku ospravedlňuje. Na Brubakera se to zdá až příliš laciné. Jinak ale pořád skvělá práce.
  • louza
    Po skvělé a ještě skvělejší knize přichází soubor jedno sešitových "povídek", které nám ale neřeknou vůbec nic co bychom ještě nevěděli a doplňují to co doplnit nepotřebuje. Autor evidentně řekl hodně z toho co říci chtěl a zdá se jako, by nevěděl kudy kam, tak jen omílá vyřčené. Jeden ze sešitů dokonce přepustí kreslířovi a zaručeně to poznáte. Zhulené ztvárnění snů potlučeného chlapce si fakt mohli nechat od umělecké cesty. Sbírka po hříchu končí tam kde minulá kniha. Větší důkaz zbytečnosti už si nelze přát. Pokud bastardy neznáte, bude vám tato kniha k ničemu. Pokud je znáte, tak taky. Tohle fakt nebylo nutný.
  • louza
    louza20.10.2022 21:27Velká kniha komiksů: Bimba
    Konečný je spolu s Burianem a Krumem etablovaný člen svaté trojky. A jakožto věrozvěst dobrodružné ilustrace dostává svojí velkou knihu komiksů čítající kromě již vydané Zuzanky téměř veškeré Konečného komiksové práce (jednu autoři zazdili z důvodu osobního obsahu). Začíná se podobně jak třeba u Lady. Tedy v nezbytných Humoristických listech, které Bimba ještě stihnul. A některé skeče jsou i dnes k pousmání. Western Tajemství prérie je příslibem, ale osobně mi způsobem komiksové rytmiky a vlastně ani stylem kresby moc nesedl. Což se nedá říct o geniálním jednostranné Pokladu. Saudkoidní pecka s dialogy na hranici geniality téměř vypanduvší z Limonádového Joea. Ocelová hrobka je docela četně reprodukovaná klasika z Batličkova pera, kde je patrný Konečného komiksový um nejvyšší kvality. Perfektní vizuál funguje bezezbytku i dnes. Výtečná věc, které se ale téměř blíží vcelku neznámá dobrodružka Boj o vrak nesoucí se v hodně podobném duchu. Větším soustem je taktéž výborný Král Madagaskaru, kde Bimba pěje nezapomenutelný duet s Krumem. Největším tahákem je ovšem autorovým jmenovcem remasterovaná verze dvou příběhů Amazony. Ta zastihla umělce v top formě a dokládá potenciál toho, co mohl Bimba a Sadecký vytvořit, kdyby žili jen ve trochu svobodnějším prostředí. Absolutní kult. Závěrečnou a nezanedbatelnou část knihy zabírá privátní komiks původě určený Bimbově nemocné dceři. Na první pohled vypadá oproti zbytku knihy neprofesionálně a infantilně. Ale marno platné. Komiks o drakovi, který pronásleduje partu trpaslíků ujíždějící mu na pionýru nadopovaném píchákem fakt děsnou rychlostí si opravdu chcete přečíst. O kvalitě bohatého doslovu z pera všech tří autorů knihy, kteří nejsou biografiích kreslířů žádnými nováčky netřeba pochybovat. Dost pěkná kniha, kterou to fakt chtělo.
  • louza
    Dlouho očekávané akční finále, které kůstka z větší části definitivně hází do klasického fantasy ranku. Královnička aspirantka po boku s věrným Sam...ehm Ferdou musí projít šiky nepřátel a použít tajnou zbraň v srdci nepřítele. Je fakt, že finální rozhřešení je zatížené klasickými klišé a že epický souboj je v některých aspektech extra tradiční a v jiných zase úplně mimo. Asi tak jako celá kůstkovská série. Ale stejně se mi to líbilo. Celá kniha je za solidní čtyři a za skvělý uzavřený konec dávám hvězdu navíc za definitivní ukončení série, které je přece jen patosu prosté a hezky podtrhuje celou ságu. Autor měl namále, ale nakonec zatáčku přece jen na poslední chvíli vybral. Kůstek je rozhodně věc, která se právem zapsala do historie komiksu.
  • louza
    Pokračování první knihy ve stejných a lepších kolejích. Opět pěkná práce s charaktery, opět čtivé. A i základní linie příběhu je krásně vypointovaná. Autor dokonce zvedá téma časoprostorového kontinua a přichází s tezemi, které by mohly být zajímavé i z vědeckého hlediska. Každopádně skvělý komiks, který svou laťku nejen drží, ale snad jí s postupujícím dějem i zvedá. Paráda. Lepší čtyři hvězdy.
  • louza
    louza30.9.2022 09:44Velvet
    Neuvěřitelné. Kdyby mi před rokem někdo tvrdil, že stojíme na prahu série Brubakerových omnibusů, které budou vycházet jako čtvrtletník, zřejmě bych vystoupil ze stínů a jeho překvapenou větu "Kde se si se tu kurva vzal Bobe?" bych zadusil v hrdle smrtícím úderem z korespondenčního kursu kung-fu, za to, že tak bezostyšně lže. O to víc překvapí, že došlo i na Velvet, která rozhodně není Edovou notoricky známou prací z důvodů, jež jsem nikdy tak docela nepochopil. Příběh super tajné agentky, kterou dohání její vlastí minulost si moc nezadá s tím co mnozí adorovali v seriálu The Americans. Zápletkou možná není tak komplexní jako Zatmívačka, ani nepracuje s charaktery tak jako Kriminál, ani tu není tak rafinovaný story telling jako v ZNBZ. Jde defakto "jen" o čistou špionážku. Ta ale uhání kupředu zběsilým tempem. Kniha je typický turn pager nedávající vydechnout až to finální pointy. Ohromně silnou stránkou je tu rozhodně produkce, která z ní dělá vedle ZNBZ asi nejlépe vypadající Brubakerovo dílo. Jako Phillips dobrý, ale Eptingova práce na Velvet je doslova kulervoucí. Špičková, dokonale čistá, realistická perokresba plná dobových detailů. No kterej ze současných Buriánů tohle má? Breitweiserová se tu stará o barvy a i když nedělá ostudu, mistrovství které převedla v ZNBZ je tu ještě v plenkách. Každopádně skvělá kniha v top kvalitě, kde jediné co trochu chybí je Kopřivovská rétorika. Jinak ale dost must have titul, pokud máte Eda rádi.
  • louza
    Cromovi ďábli, tak tohle se doopravdy povedlo! Původně jsem jako letitý čtenář Netopejřích svazků koupi zvažoval. Ale nakonec se v knize bezostyšně vyrochnil jak totální čuně. Conan se sice rovná John Buscema, ale je fakt, že kresba Barryho Smitha, tehdy ještě hodně ovlivněná Sterankem a sekundovaná Salem Buscemou, má něco do sebe. Českou premiéru tu zažívá dobový coloring uhranující mistrovsvím efektů, jakých dosahovali staří klasici s hrstkou barev. To umocňuje vhodně zvolený kvalitní papír, který ale není lesklý a nevypaluje bulvy. Kniha není žádná kolosálka. Je o maličko větší než omnibusy od BBartu, vypadá skvěle a ani téměř básnický projev Roye Thomase tu nepřijde zkrátka. Plus ty perfektní bonusy... CC komiksy umí a tady produkčně není jediná chybička. Příběhově je to prostě Conan. Nic víc, nic méně. Pokud máte rádi Conana a nevadí vám pulpový charakter příběhů kontrastně vyprávěných takřka Shakespearovskou vyřídilkou a komiksovými postupy s retro feelingem, tak tohle perfektně sedí. Pro Semic pozitivní čtenáře absolutní nutnost. Tady to tenkrát všechno začalo. Kéž by se tak někomu chtělo takhle udělat Manningova Tarzana.
  • louza
    Po předchozí knize zlepšení o několik tříd, i když to podle titulu vypadá na další krávovinu. Žoldnéř se tu v doprovodu mistra vydá řešit konec světa, který by mohla způsobit planeta z jiné dimense přibližující se k jeho světu. Zní to děsivě, ale pravdou je, že tady je oproti předchozímu zářezu dobře snad úplně všechno. Příběh nejen že oproti poslední knize drží pěkně pohromadě, ale dokonce rozvíjí žoldnéřovo universum a částečně vysvětluje původ lidí v jeho světě. Kromě toho uvádí i svět nový. Ten je plný techniky a sci-fi propriet, jež Segrellovi sedí možná jště více než fantasy. Jediné trochu diskutabilní je zbytečné začlenění řecké mytologie. To si autor mohl odpustit. Jinak se to čte dobře a dobře to i vypadá. Klasické ábíčkovské dobrodrůžo v rukou malířského esa první kategorie.
  • louza
    louza24.9.2022 18:15Bludiště
    Obvykle mě Lemireovy autorské práce sejmou ze židle, ale Bludišti se to až tak úplně nepovedlo. Příběh muže hledající ztracenou dceru vypadá jako zajímavé téma, kde ovšem autor ústřední motiv prozradí moc brzy. Podobně laděný Frogcatchers byl daleko větší úder na solar a téma se tak zdá již trochu vyčpělé. Autor je v bonusech velmi upřímný a odvolává se na snahu o zachycení atmosféry Murakamiho knih, což mě v pravdě během čtení vůbec nenapadlo, ačkoli zálibu v Hurakim definitivně sdílíme. Mnohem více bych mu dal za pravdu v tvrzení, že příběh neměl dopředu rozmyšlený a přicházel k němu až během psaní. Ano, to bylo při čtení dost cítit. Přesto bych tuhle sureálnou cestu za hledáním ztracené lásky doporučil. A to z důvodu pro Lemirea zcela netypického. Vizuálu. Kolik knize chybí na příběhovitosti a vytříbenosti dějového konstruktu, tolik svěžích artových grafických nápadů tady naleznete. Jeho práce s vizuální fantastikou je tu patrně nejdál ze všech jeho děl a na bludišti se skutečně vyblbnul. Asi ne top autorská práce, ale líbilo se mi to třeba více než Rváč a zhruba stejně jako Royal City. Essex, nebo Potápěč ale zůstávají ještě o stupínek výše.
  • louza
    louza24.8.2022 12:18Zámek a klíč: Zlatý věk
    Zřejmě nejen já jsem měl pocit, že i po uzavření ságy zámku a klíče zbývá ještě plejáda možností jak toto výtečné téma vytěžit. Měli ho i sami autoři a postupně se k tématu vraceli. Zpočátku velmi polehoučku skrze krátké fantaskní povídky, které jsou samostatně čitelným prequelem, uvádí autoři čtenáře do rodiny zámkových na přelomu 19 a 20 století. Postupně pak zápletku rozvíjí o dobové události a gradují monumentálním crossoverem s Gaimanovým Sandmanem. Ten je tu zpracovaný tak organicky, že čtenář chvílemi uvažuje o Gaimanově spoluautorství. Ačkoli to asi nebylo zprvu plánem, kniha ve finále funguje jako celistvý příběh s perfektně zpracovaným vyústěním. Původní sérii Zámek a Klíč považuji za jeden z nejzásadnějších komiksů vůbec, ale tohle se mi snad líbilo ještě o trochu více. Hill s Rodrigezem jsou prostě machři. Takhle si představuji návrat k úspěšné sérii. Deset let pauza a pak jediný příběh, který vás složí jak rozjetá lokomotiva. Bravo.

    Pozn. Tohle není všechno, co vyšlo v uplynulé dekádě. Pár drobností, které by ovšem do konceptu téhle knihy nezapadly, ještě zbylo. Pokud je autoři za deset let rozvinou do dalšího příběhu z historie klanu zámkových, roztříštím své čelo o beton pod jejich chodidly.
  • louza
    Do téhle knihy se mi moc nechtělo, protože s euro sci-fi nemám úplně dobré zkušenosti. Ve finále jsem ovšem docela mile překvapen. Téma hvězdných válek je tu uchopené vcelku realisticky, je dané politicky a je na hony vzdálené obvyklým fantasy blábolům ve sci-fi kulisách. Stejně tak dobrá je tu i práce s charaktery, které tvoří zajímavou speciální úderku z problematických osobností, jejichž komplexy vytváří v ději drobná dramata uvnitř dramat. Opravdu pěkně napsané a dobře zpracované. Oproti docela děsnýmu Orbitalu je tohle úplně jiná liga.
  • louza
    Obstojně nakreslené, ale příběhově strašně telegrafické. Sešit má ambice zmapovat celý Billův život, což znamená, že na jednu epizodu má tak 3 - 4 panely. Děj je strašně škubaný a únavně nespojitý. Ke konci ubíjející. Technicky ale sešit překvapí ukázkovou úpravou, přednesem barev i použitým kvalitním papírem. Imperialisti ze západu tisknoucí na toaleťáky museli zírat, jakou péči tu jejich pokleslým žánrům jsme ochotni věnovat. Škoda, že jen jednorázově, protože na zde avizovaný námořnický čtvrtý sešit už nedošlo.
  • louza
    Prasátka jsou fajn. Super dynamická kresba, vcelku humorný příběh. Bavilo. Rozhodně sešit, který má co říci i dnes. I když je cílený hlavně na mladší čtenáře.
  • louza
    Tarzan od Gold Key v češtině musela být na tu dobu obrovská pecka, leč bohužel sešit, který vybrali je docela zoufalý a provedení taktéž (lettering tu vůbec není - dali to na stroji). Kresba v prvních dvou třetinách nic moc. Zachraňuje jí Manning v závěrečné povídce, což ale zase není Tarzan. Příběh ve všech částech dokonalá naivita, která sotva obstojí u dětí. Šílený vědec proti Tarzanovi, zákeřný šaman proti Korakovi. Uf. Přitom Gold Key měl v repertoáru hodně skvělých sešitů, které by čtenáře vzrušily i dnes. Ale tenhle k nim bohužel nepatří.
  • louza
    louza17.7.2022 11:40Záhadný Spider-Man #12
    Absolutní klasika. Tu obálku jsem miloval a dokonalou přesdržkovanou s Juggym též. Impozantní v Marvelu docela nevytěžený padouch. V sešitě začíná i část s Cobrou a Hydem což byla další kultovka. Semic měl své (podstatné) chyby, ale s výběrem tématu měl minimálně od čísla 11 docela hodně šťastnou ruku.
  • louza
    louza17.7.2022 11:33Záhadný Spider-Man #11
    Temnější uzavřený příběh o vraždách nepřímo spojených se Spidermanem (tady poprvé bez pomlčky). Škoda toho anonymního padoucha o němž jsme se mohli dozvědět trochu víc, ale zejména začátek příběhu funguje opravdu pěkně. Dále je tu začátek konce události s unesením madam Web, kde si to Spidey rozdá se samotným Juggernautem. Je zajímavé, že Semic svým strukturováním dělal defakto cliffhangery v cliffhangerech (štípal sešity kde neměl a pak nevydal zbytek, nebo ho vydal až po pár číslech), ale ten efekt visu z útestu fungoval defakto kdekoli. Možná ještě pádněji. Rozhodně jeden z klasických sešitů, kde Romita Jr. ještě vládl.
  • louza
    louza16.7.2022 22:04Záhadný Spider-Man #09
    Můj druhý sešit Spider-mana. Jak začala anabáze s foťákem jsem se dozvěděl snad až o dvacet let později a překvapilo mě, jak řídký úvod to vlastně byl, protože hlavní bitka s kamňákem se odehrávala v zástavárně až v tomto sešitu. One shot se Speed Deamonem jsem vždycky žral. Vtipný dynamický spidey, který sejme řádově silnějšího protivníka svou chytrostí a důvtipem. Klasika. Kdo nezažil a nečetl v té správné době, nedocení.
  • louza
    louza16.7.2022 22:01Záhadný Spider-Man #05
    Maximální nostalgie. Můj historicky první sešit Spider-mana. Stále mám před očima místo a pultík, kde jsem ho kupoval a ten absolutní šok, že to je opravdu TEN Spider-man, kterého ti šťastnější z nás znali jen z obrazovek RTL. A že bubliny jsou opravdu česky a že rozumím tomu co je tam napsáno. Perfektní kresba, špičkové bitvy a v nejlepším ukousnutý konec. Děj vypálený na sítnici a schopnost citovat pasáže z paměti je samozřejmostí. Počet čtení mých prvních sešitovek šel do stovek. Absolutní porevoluční komiksový průlom. První Spider-Man, první ninža želvy od Egmontu, pak Conan, Fantom a o pár let později první Crew s Lobem...a pak už to jelo. Sešitovky jsou královská komiksová disciplína. Škoda, že pro nás trvala tak krátce.
  • louza
    Líbí se mi jak je jméno Dana Černého zmíněno hned v první větě většiny komentů (a čtyřlístky kde se Dan nevyskytuje jsou většinou bez komenáře). A je to tak správně. Jiný důvod pro koupi tohoto čísla není. Ale ten co je je fakt pádný, protože Dan je prostě a jednoduše božan. Po třech dekádách od Muže z budoucnosti je zase důvod číst Čtyřlístek. Divím se, že má redakce čtyřlístku koule na to dávat Černého jako dvojku do stejného čísla s "normálním" čtyřlístkem, protože ten kontrast oproti běžné produkci je fakt markantní.

    "Cože?? I titanový hyperprut?? Tak to ne! Když rybařím, tak rybařím!"
  • louza
    Čekal někdo, že závěr bude méně boží? Brubaker je zatraceně chytrej parchant s léty vypsanou rukou, který v klidu poruší snad všechny narativní pravidla a přesto zůstane čistej a srozumitelnej. Vyústění knihy je samozřejmě perfektní. S dokonalým finále a několikanásobným tuplovaným závěrem, kde autor stylově zdvihá prostředník na všechny ty stupidní vyfabulované syntetické konce, na něž jako čtenáři všichni tolik čekáme. Místo toho si zůstává věrný ať už čtenář čeká cokoli a tomu nezbývá jen přijmout autorovu premisu s otevřenou pusou, když s ním autor vyjebává. Zavírám knihu a představuju si odlesky lampičky na holé lebce Štěpána Kopřivy, když odkládal poslední sešit a uznale pokyvoval kolegovi ze zámoří s úsměvem nezadajícím si s démonem na poslední stránce. Protože on ví, že Ed je náš kluk. A že není nad to, když s vámi mistr jako on pořádně vyjebe.
  • louza
    Asi jo. Mám rád Kastu Metabaronů, kterou pokládám za vrchol Jodorowského díla a Castaka je v podstatě nultá kapitola této knihy. Metabaronovy zbraně mi přišly jako zběsilý mišmaš jodonápadů bez ladu, skladu a hlavně příběhu. Ale jako zbytečný bonus ke Castakovi budiž. Kniha to asi jako celek nebyla nezbytná, ale když už...
  • louza
    louza24.6.2022 17:51Predátor Omnibus 4
    Poslední z omnibusů Predátora jehož příběhy tu datem vzniku přesáhly rok 2000. To s sebou nese novodobější vyznění, které ale osmdesátkovému predátorovi zrovna moc nesedí. Dva dlouhé klíčové příběhy Domovský svět a Xenogeneze nejsou špatně napsané, ale v porovnání se svými předchůdci vyzní buď mělce, nebo naopak až moc futuristicky a progresivně. Obě jmenované klíčové části mi přes jisté kvality k tématu moc nesedly obsahově a graficky jsou totálně mimo. Povídková třetina knihy je už tradičně povedená a příběhy jako viktoriánská Nemesis, občanskoválečný Ďábel přichází, výzkumnický Polapen, nebo krásně kreslený kraťas Démonovo zlato sice vylepší chuť, ale jedná se o slabou třetinu knihy, která bohužel zbytek zachránit nestačí. Občas dobrý pokus, ale celkově jen průměr až mírný nadprůměr.
  • louza
    louza24.6.2022 17:38Predátor Omnibus 3
    Třetí knize predátora vévodí ze dvou třetin dva velké příběhy. Odpadlík je už klasickou kultovkou, která zaujme premisou masového predátořího vraha. Ten tu udělá z amerického maloměsta své soukromé peklo i přesto, že má v patách místní překvapivě dost speciální jednotku a predátořího policajta. Dorkinovi se povedlo do primitivní takřka neustávající rubanice dostat zajímavé lidské vazby i reflexi některých temnějších stránek našeho světa. S podporou famózní Thompsonovy kresby jde rozhodně o zlatý fond predátoří produkce. Hodně dobře ve druhé třetině skóruje i Příbuzný zpracovávající překvapivě lidské téma na pozadí predátořích vražd. Je až s podivem, jak rozmanité a v rámci možností kvalitní předlohy měli filmaři pro zpracování zubatce z vesmíru a jak divní následovníci prvního Arnieho megahitu z Hollywoodu po celou dobu vypadávaly. Třetí třetina je věnována povídkám, kde Predátor už z definice většinou nemívá problémy a ukazuje kolika rozmanitými způsoby se dá na rozdíl od čistě hororového vetřelce uchopit. Artově pojatý námořní lov, humornou pointou pentlený Zvláštní recept, nebo dvojice pérovkových kraťasů Nejlítejší dravec a Stanování krásně uzavírají extra povedený omnibus.
  • louza
    louza24.6.2022 17:17Predátor Omnibus 2
    Omnibus stojící na dvou dlouhých příbězích z nichž ten o indiánském vojínovi čelícímu predátorovi uprostřed pouště je určitě z těch lepších a dostává tu dokonce i svůj nenásilný sequel. Zajímavé městské téma Rasové války v prostředí věznice vypadá jako dobrý nápad, ale zpracování i průhlednost děje je docela nepřesvědčivá a čpí druhořadým odérem. Krátké příběhy ale predátorovi svědčí a sbírka tu nezklame. Ať už jde o lovecký nekolorovaný kraťas Pravda pravdoucí, noirově uchopený Městský lov, humorná storka Vetřelci ze čtvrté dimenze, nebo neskutečně nádherně nakreslená povídka z pirátského prostředí 1718. Není to taková pecka jako první omnibus, ale z větší části povedená kniha.
  • louza
    Přímé pokračování znovuzrození Batmana a Robina, kde Morrison netlačí tak moc na pilu, ale pořád je to Morrison. Základní kostra příběhu je celkem jasná, ale dostane se i na jeho bleskové neočekávané zvraty, kterých si ani nevšimnete, postavy které nejspíš neznáte a typicky nevyřčený děj, který si čtenář musí tak trochu domyslet. Ale jinak pěkné. Je zajímavé, jak dokáže autor psát komiks o Batmanovi bez Batmana. Komiks, který je plný Batmana a ten v něm přitom citelně chybí i když se v něm fyzicky nachází na každé stránce. Naději nicméně dává už první příběh s Lazarovou jámou a dokonale vypointovaný vtípek v příběhu druhém dává tušit, že Dick s Damianem nejsou jediní, kterým se po skutečném Batmanovi stýská. A tedy se nutně bude muset vrátit (tohle není spoiler, bavíme se o superhrdinském komiksu).
  • louza
    louza7.6.2022 11:18Shi #3, 4
    Druhá půlka příběhu Shi mi přišla jako opakování téhož. Najdeme tu všechno co v první knize, jen gard se obrací a utlačovatelé úpí pod náporem utlačovaných. Příběh je to skvělý, ale klidně to šlo zpracovat do tří knih a bylo by to tak akorát. Otevřeně uzavřený konec krev nepije, ale nemám nejmenšího puzení zkoumat co že se vlastně ve skutečnosti stalo. Takhle mi to bohatě stačí.
  • louza
    louza27.5.2022 13:24Zatoulaní psi
    Lemireův debut. První snaha o vytvoření komiksu dopadla dost undergroundově. Lemire má možná svojský a originální styl kresby, mezi malířské hvězdy ovšem rozhodně nepatří ani dnes. Při srovnání s jeho více než dekádu starým debutem je ovšem až zázračné, jak velký řemeslný pokrok udělal. Kresba v sobě nese jeho rukopis, ale je hrubá a nezřídka na hranici čitelnosti. Stejně tak je to i s premisou. Tklivý příběh otce, který přijde o rodinu jde na dřeň a i když rozhodně nepostrádá emotivnost, citlivost s jakou autor vykresloval charaktery třeba v Essex County mu chybí zcela určitě. Rozhodně nejde o veselé čtení. Kniha spíš pro autorovy fanoušky, nebo alternativce vyžívající se v okrajové tvorbě. Sám Lemire nám už několikrát ukázal, že umí mnohem lépe.
  • louza
    louza27.5.2022 10:46Drtileb a Kostřík
    Nedokonavý svět černé palice jsem už vzdal, ale občas není od věci si zpestřit život nějakou jednohubkou. V Drtilebovi Lemire kombinuje v uzavřeném příběhu Batmana a Punishera s extra drsnou vyřídilkou (hlavní hrdina(?) provozuje masokombinát a drtí lebky lebkou) a pěkně prokombinovaným a téměř stejně drsným lidským rozměrem. Najdeme tu typický Lemirovský lidský rozpor a soužení nejen v ústřední postavě, ale defakto v každém kdo se v ději jen mihne. Jediný kdo má jasno je šarmantní padouch v teplákovce, který uřezává lidem hlavy Rambo nožem. Zajímavé je, že se tenhle výrazný existenciální rozměr procpal do komiksu, který je nejen naprosto esenciálně superhrdinský, ale ještě navíc extra akční a na Lemirovy poměry docela dost brutální. Věci určitě pomáhá, že Lemire nakonec knihu sám nekreslil. Autorovi sice zazlívám, že před superhrdinským žánrem místo poklony poklekl, ale pokud dokáže ze země zvednout Max témata a temnou stránku takhle zručně, jsem mu ochoten čas od času odpustit. Roztomilá kniha s roztomilou obálkou.
  • louza
    Více méně spokojenost. Dvě nové euro adaptace conanovských příběhů, které tentokrát nejedou na vlně francouzské karikatury, ale skrze realistickou kresbu připomínají spíš americké snahy o meč a magii. Což je zase osvěžující a určitě to v případě právě tohoto hrdiny není špatně. Mangu bych vydýchával o poznání hůře. Problém knihy je rozhodně rozsah děl. Darebáci v domě jsou na svůj povídkový rozsah dost rozmáchlí. Vypadají více jako komiks a autoři si tu dopřávají hojný luxus vyprávění obrazem. Románová Hodina draka vypadá ve své fotorealističnosti vizuálně famózně, ale rozsah je jen o pár stránek větší, než předchozí storka (i když ta je pravda na steroidech), což nutně vede k redukci děje, někdy až na hranici zkratkovitosti. Škoda. Nejdelší Howardova Conanovská práce by v klidu mohla okupovat celou knihu. Pokud jste ale fanoušci a máte Howarda načteného, nebudete mít problém.

    Speciální zmínku zaslouží obálky, kde byla tentokrát volba opravdu velká bolest, protože jsou všechny parádní. Milé překvapení pak rychlé vyprodání monochromu Hodiny draka, což bych vzhledem k přístupu mnoha lidí k pérovkám dle vzorce : "pero je víc než tužka, kvaš je více než pero, ale olej, ten je úplně nejlepší", snad ani nečekal. Buď zafungovala limitace, nebo mají komiksoví fans lepší vkus a povědomí o technice vizuálního umění, než bych čekal.
  • louza
    Docela fajn retro Batman monitorující počátky hrdinova působení. Maskovanec stojí proti politické i části policejní garnitury a kromě boje se zločinem musí obhájit svojí existenci i proti nim. Doménou je rozhodně nádherná dokonale čistá kresba, která ovšem nezapře dobu svého vzniku. Příjemný je i určitý vážnější tón a přesah do trochu dospělejšího čtiva. Snaží se tomu sice přiblížit, ale že by se tahle kniha mohla vyrovnat čemukoli z Millerova pera z tohoto období na toto téma je čirá fantastika.
  • louza
    louza3.5.2022 12:14Žoldnéř #07: Cesta
    Výkop začíná solidně. Žoldnéř přistane na ostrůvku, který ovládají hmyzí lidé. Svede souboj s pavoukem, je zachráněn vílami...krásná pohádková fazóna, která kdyby vydržela do konce, není pochyb o hodnocení. Problém je, že po patnácti stranách se příběh zvrací do neskutečně zhulené polohy, kde má čtenář pocit nejen chybějících stran, ale i chybějících panelů na stránkách. Tady je špatně snad úplně všechno, děj se nelogicky láme, záporák se objevuje odnikud a hned mizí, hrdina vidí světlo, vejde do světla, vyjde ze světla kde se cosi stalo a má božské schopnosti. Dějou se divné a nevysvětlitelné věci, nebo naprosto banální věci nemající žádný dějotvorný efekt (přjezd námořníků). Jak to celé skončilo nemám šajn, Uff. Buď jsem něco kriticky nepochopil, nebo je to úplný nesmysl. Žoldnéř byl vždycky extra simplistické příběhové formě, ale je velký rozdíl mezi jednoduchým příběhem a blábolem. I přes skvělou vizuální formu a adorativní příklon k této sérii tuhle knihu odmítám a želím promarněné pohádkové šance. Když bonusy zaujmou víc než obsah, je něco hodně špatně.
  • louza
    Ukončení příběhu pátrání hlavního hrdiny po historii jednoho starého zbohatlického rodu. Několik neočekávaných zvratů, které nejde očekávat. Jinak ale vcelku příjemné a uspokojivé civilní vyvrcholení. Pokud jen chcete vědět o čem to je, je komiks asi lepší varianta než se pouštět do mnohasetstránkové knihy, nebo riskovat různě kvalitní filmová zpracování. Vertigo to pojalo produkčně krásně a jejich kniha dobře funguje.
  • louza
    Celkem příjemná severská kriminálka v níž se novinář pouští do vyšetřování dávné neobjasněné vraždy, aby odkryl děsivá, desítky let stará, tajemství. Pointa je uhádnutelná na první dobrou a některé dílčí informace chybí, takže souvislosti čtenář nemá moc šanci prohlédnout, což je ne úplně optimální kombinace. Ale ve finále je to zajímavě napsané, fajn nakreslené a dobře se to čte.
  • louza
    Třetí knihu hrobaře bych asi nutně nepotřeboval. Na druhou stranu se jí nějak nedaří mě aktivně urazit, takže se musím spokojit s pasivní principální zapšklostí. Westerny v evropské fazóně většinou dopadají docela dobře a tenhle není výjimkou. Příběhově je kniha dobře vystavěná a krásně nakreslená. Konflikt hlavního hrdiny s bývalým oportunistickým parťákem, který se ho snaží lanařit na svojí stranu příjemně nečernobílý. Hlavní linka s prohnilým přístupem místních milionářů k původnímu obyvatelstvu, který není tak úplně sdílený všemi pokoleními, je taktéž docela originální. Takže vlastně docela dobrá kniha. Nebýt to xtý díl v sérii, což mě v rámci modré krwe dráždí, protože tam zabírá xtý díl nté série plus mínus toho samého místo dalším perspektivním titulům, dal bych asi i víc. Polehčující okolností budiž, že se zkracuje perioda vydávání, což je samozřejmě super.
  • louza
    Špička. Je to k neuvěření, ale druhá kniha jižanů je ještě větší krasojízda, než ta první. Ingredience jsou sice stejné, ale způsob s jakým autor pracuje s odkazem první knihy a jak dokonale převrací její význam na hlavu je fascinující. V málo které knize budete tak dobře chápat zlo a všechny motivace které k němu vedou. Na téhle metě se plně odhaluje myšlenka bastardů, že život není černobílý a málo co je tak složité, jako situace jednoduchých lidí na okraji společnosti. Bravo. Výjimečný příběh jehož dokonalosti se možná vyrovnají některé knihy Skalpů, ale nic před touto a už vůbec ne po této knize v sérii Parchantů.
  • louza
    louza24.4.2022 10:29Aldebaran (pevná vazba)
    Dobré. Ba co víc výborné. Vlastně dokonce vynikající. Krásně udělané sci-fi balancující na hraně reality a fikce. Opuštění kolonisti na planetě Aldebaran přijdou z neznámého důvodu o kontakt se zemí. Kolonie se už stovku let vyvíjí odděleně a čeká na zásah shůry, když se v místním moři začnou dít velmi podivné věci. Ty autor stejně, jako poměry na vzdálené planetě, která přece jen není země, ačkoli se jí podobá, dávkuje postupně a velmi chytře. Najdete tu všechno. Dobrodružství, záhadu, akci, despotický režim, vztahy mezi ústředními postavami i příšery z místní flory a fauny. Tahle kniha je esencí čistoty. Nejen čistoty kresby, nebo barev, ale i čistoty příběhové. Dějové linky i charaktery jsou přehledné a krásně čitelné, kniha neskutečně odsýpá a přečíst jí na jeden zátah není rozhodně žádný problém. Někdy pravda balancuje až na hraně naivity a některé vztahové obraty a repliky jako kdyby vypadly z Beverly Hills 90210, některé náhody jsou náhodnější než náhodné, ale co už. Příběh je to mistrně napsaný i mistrně podaný a to se počítá. Na tomhle místě obvykle spílám Crwi, že vydávají...to co vydávají. Dnes jen promluvím do duše. Takže kurňa chlapi, je vám doufám jasný, že po tom co jste teď vykasali sukně a ukázali podvazky už je nemůžete spustit zase zpátky ke kotníkům. Chci víc! Víc Lea!
  • louza
    louza22.4.2022 11:12Azimut II.
    Závěr příběhu z první knihy. Všechno dobře dopadne. Skoro. Vše co platí pro začátek platí i pro zakončení. Je to ujeté, je to krásně nakreslené a má to svojskou zvrácenou logiku zakletou v bizarním gejzíru nápadů. Hodně fajn originální příběh, který místy vykouzlí pratchettovský úsměv na tváři, ale ví i kdy zatahat za chmurnou strunu. Jedinou výtku mám k trochu šmahem branému konci. Obvykle si stěžuji, že jsou knihy až moc dlouhé, ale v tomhle případě to klidně mohlo mít ještě jedno album navíc a dorovnat tak rozsah první části.
  • louza
    ZnbZ (KobK) je projekt těsně následující po famózní Zavíračce, který mi ve své době po prvních sešitech způsobil mírné zklamání. Protože tohle skutečně není dokonale prorešežovaná kniha plná realisticky živoucího materiálu, ale něco úplně jiného. Což ale není nutně špatně! Jde o komorní drama průměrného člověka, který se dostane do velmi neprůměrných životních situací a snaží se s nimi nějak vypořádat. Příběh je sice konstrukt vycucaný z prstu, Brubaker ale rozhodně execeluje v podání charakterů a životních situací defakto všech postav. Když už není rovnou génius jako posledně, je alespoň geniální řemeslník a v některých pasážích se mnozí z nás určitě bez problémů poznají. Tady se to bohužel nedočtete, ale v Imagím omnibusu Brubaker v předmluvě sám přiznává, že po letech výzkumu Zavíračky potřeboval trochu odlehčenější příběh, takže jistá jednoduchost je přiznaná a k dobru mu budiž přičteno, že i když jde o něco jako Kriminál, minimálně co do použitých propriet, kniha se od jeho erbovního díla v jádru dost podstatně liší a jde zase o něco nového a do jisté míry i originálního.

    Není to ovšem pouze technologie autorská, ale i výtvarná, která příběh povznáší na totální TOP úroveň. ZnbZ totiž podle mého názoru naprosto nově naplňuje pojem grafické novely. Kniha vypadá jak po kresebné, tak po koloristické, ale i po stránce designu panelů naprosto úchvatně. Nikdy před tím a bohužel ani nikdy potom se zajeté dvojce s přispěním dívčí ruky (jíž se chlapi po této knize tak neprozřetelně zbavili) nepovedl tak úžasný vizuální zářez. Jednoduchý, ale dokonale funkční styl panelování s popisky po stranách chvílemi doslova berou dech. Nezklamal ani český vydavatel, který knihu připravil v rekordním čase od vydání třetího Kriminálu a to v tradičním perfektním omnibusím provedení, které by pokud dobře počítám mělo zabrat jen tuto a jednu další knihu. Ve finále tedy opět totální paráda, která zavdává ke slinění po následujících menších knihách - tedy výtečném Pulpu, nebo jakž takž uspokojivé sérii Reckless.

    Fenomén Brubaker jede. A kdo taky jinej, když ne on? Tohodle chlapa budete číst dál i kdyby vás komiksy jako médium přestaly úplně zajímat.
  • louza
    Trnka s babičkou a kůstky dorazí do hlavního města. V patách mají nepřátelskou armádu a té je v patách Dolejší. Postavy se snaží vymyslet co dál. Stejně jako autor, který před velkolepým finále přešlapuje na místě a hraje o čas. Kniha je trošku lepší než předchozí díl, ale stejně jde v podstatě jen o přípravné práce na poslední knihu. Vynechat jí ovšem nemůžete. Kůstek je obecně skvělý, ale dramaturgie při rozdělení do knih holt trochu pokulhává.
  • louza
    Batman není jen super hrdina ale hlavně detektiv. Dini to ví a umí s touhle skutečností hezky pracovat. Stejně tak jako s charakterem hlavní postavy a jeho alter egem, kde mistrně balancuje na hraně toho kdo je kdo. Ani ušatý pláštěnkář není všemocný a tak je občas nucen převléknout se za Bruce Waynea, aby pokročil ve vyšetřování. Pět sešitů, pět příběhů kde případ je tím hlavním. Některé příběhy jsou tak akorát, některé jsou výrazně epičtější a je lahůdka sledovat autora jak si se s nimi vypořádává na tak malé ploše. Dini je většinou "jen" zručným řemeslníkem, ale v téhle knize jsem měl pocit, že se mu tam přece jen podařilo propašovat něco navíc. Paráda.
  • louza
    No vidíš Ondro, že to jde když se chce. Supr komentář. Je při subjektivitě pisatale překvapivě objektivní a správně vyvážený. Plný věcných postřehů a má hlavu a patu. Opravdu to nemyslím ironicky ani pejorativně. Kéž by víc lidí bralo žánr touhle optikou...
  • louza
    louza1.1. 11:56Brodeckova zpráva
    Pravda, ale tam už je ta nutnost akceptovat nasvalence v barevných podvlíkačkách, což na rozdíl od myšek ne každý dá. Watchmen jsou hojně citovaní, ale jejich i okrajové fanoušky podezřívám z alespoň tendence aktivního příklonu k žánru. Přestože mu třeba neproadli, tak těm bych ten zájem i věřil. U toho Mause mi to dost často přijde jako póza.
  • louza
    louza31.12.2023 21:52Brodeckova zpráva
    Nechci, aby to vyznělo, že mám něco proti Mausovi jako takovému. Ale to dílo se bohužel s odstupem času stalo fetišem mnoha taky intelektuálů, kteří se rádi staví do pozice, že i jejich rozhled je tak moc široký, že zasahuje do něčeho tak okrajového jako je komiks. A tím komiksem je dost často právě jen a pouze Maus. Nic proti, ale jde o knihu, která obsahuje určitou vizuální zkratku. A já říkám, pokuď jsme takoví kofři, zpomeňme na myšky a pejsky a pojďme si to naložit plnou palbou.
  • louza
    louza7.6.2023 16:15Každý jeden den
    Tuhle knihu jsem koupil někdy kolem roku 13 v antiku Jirky Pavlovského a okamžitě po přečtení bylo jasný, že je to v hajzlu. Protože pokud se toho on zbavil, není šance na vydání. Několikrát jsem to v průběhu let zkoušel pičovat na crewním fóru, ale naprosto bez reakce. Nikdo tam nejevil známky, že by vůbec věděl o co jde. Proto mě česká verze dost překvapila a neskutečně mě hřeje, že jí zatím všichni hodnotí takhle dobře. Tahle kniha za to fakt stála. Na rozdíl od Lemira je to navíc ještě krásně kreslené. Za dobu od vydání to stačilo nasírat dost cen. A fakt ne omylem.
  • louza
    Kéž by tak chtěli tuhle ptákovinu zavřít a místo ní nasadit ten komplet Conana co vychází v polsku...
  • louza
    Jen pro doplnění komentu. Četl jsem knihy v pořadí, které zmiňuje Spacecore. Ale stejně mi tahle přišla docela dost ustřelená. Na rozdíl třeba od Návratu Bruce.
  • louza
    No, vypadá to skvěle. Ale ta cena je poněkud... ehm dokonce i nesemicovská.
  • louza
    A komu tim prospějete, co?!
  • louza
    Tohle zní vyloženě hrozivě. Crew/netopejr dobře věděli proč tyhle starý fláky pčeskočit. Jestli je to celej komplet tak to teda potěš koště. Snad aby se překladatelé vzbouřili a začali to bojkotovat, protože tohle bude učiněné zlo.
  • louza
    Je to jak kde. Někteří trafikanti to mají a někteří co jsem se ptal ani neví, že to začalo znovu vycházet, protože jim to distributor nenabízí. Ta prodleva, ale sérii rozhodně ublížila a snížila dostupnost.
  • louza
    louza3.12.2022 09:11Zázraky
    Cenově hůře dostupné? Za 849? Před dvaceti lety jsem tuhle knihu kupoval za 999. TO bylo hůře dostupné! Dělejme HC dokud jsou levné. Bylo o dost hůř.
  • louza
    louza30.11.2022 14:28Místo činu
    Byl jsem, jako přiblble platící zákazník, za svých 399 po právu soukromě vyplísněn :-) Tak jen abychom všichni věděli, jak jsem to schytal :

    Ricarderon mecenáš29.11. 13:51
    Milej Louzo, díky za kritiku překladu Místa činu.:) Jen bych podotknul, že hlavní hrdina nežije v padesátkách, ale v Kalifornii na přelomu tisíciletí. Což je dost směrodatné.:) Zároveň překládám postavu, kterou napsal Brubaker. Nepřekládám tvojí představu o ní.:)
  • louza
    VanTom : No. To je tím papírem. Je potřeba si uvědomit, že zatím co dobrá pérovka v sedmdesátkách je dobrá stejně i dnes a to ruční řemeslo se zkrátka ošulit nedá. Tak coloring je těžce technologicky závislý. Hodně lidí na něj asi bude nadávat, protože neodpovídá (ani nemůže) dnešním počítačovým standardům. Ale schválně si spočtěte kolik je na těch stránkách barev a pozorujte jak fungují. Lidé co mají nějaké základy uměleckého vzdělání určitě poznají, že barevná ekvilibristika je tady na dost vysoké úrovni a reflektuje vše co se na uměleckých školách běžně učí. Práce se studenými a teplými barvami, které vytváří jednotlivé vrstvy obrazu...hromada detailů, které díky barvám vyniknou, nebo se upozadí...soulad naprosto protikladných barev na jednom obrázku. Tohle fakt nejsou náhodné dětské omalovánky, ale věc nad kterou někdo hodně přemýšlel. Lidi co to tenkrát barvili byli opravdu machři a dokázali z absurdního minima vytřískat maximum. Je ironií, že se na rozdíl od kreslířů a pisálků ovací nedočkali a Marvel je pro jistotu ani neuváděl v hlavičce. Jasně že to nevypadá jak moderní dílo, trochu se to za těch 50.let pohnulo a bylo by smutné kdyby ne. Ale chtěl bych vidět výstupy soudobých koloristů pokud by měli ve fotošopu zapnutou jen osmibarevnou paletu. A když už jsme u toho, chtěl bych vidět soudobé kreslíře, jak překreslí Barryho Smitha, nebo Buscemu :-). Jinak nic proti monochromu, ale právě tihle conani z produkce netopejra vypadali, jako když to tiskli na kancelářský kopírce. V bonusech téhle knihy jsou fotky nebarvených originálů, které fungují velmi dobře i bez barev. Ale holt i to pero se musí umět natisknout.

    Apropo papír. Conan byl vždycky pulp. Už originální texty vycházely časopisecky v šestákovém formátu a komiks na tom nic nezměnil. Pulp je spotřebka a to je potřeba přijmout, komiksy té doby byly konzum nikoli noblesní graphic novels a jako takové vycházely na papíru konzistence toaleťáku, který měl savou vlastnost a sklony k rychlému žloutnutí. Proto se tomu chodilo naproti sytou barevnou paletou s vysokým kontrastem, aby aspoň něco bylo po čase vidět. Tohle patří k věci. Když vezmete původní coloring, vyčistíte ho a natisknete ho moderními technologiemi na kvalitní papír, nebo na to koukáte přes display tabletu, tak to prostě nebude fungovat. Když jsem před deseti lety říkal Buchalovi že mi jeho naleštěné omnibusy vypalují zorničky, tak argumentoval, že to takhle vyšlo i v originále. V reedicích možná. Ale ne v sešitech. A neznamená, že je to dobře. Dark Horse i jíní má občas tendenci dělat z Predátorů a Terminátorů umělecká díla, což je hrubé nepochopení tématu. Ne. Fakt je to čtení na hajzl a naleštěná produkce na tom nejen že nic nezmění, ale může tomu dokonce i ublížit. A je to celkem rozšířený nešvar. Ani licencované série jako UKK tohle úplně nezvládly. Podle mého soudu připravilo CC, které komiksům už možná snad asi trochu rozumí, tuhle knihu skvěle a s citem. Určitě bych doporučil fyzicky si jí prohlédnout, než vynesete soud. Ale stejně...je to Conan. Lemirea z toho neuděláte a to je asi důvod proč vychází v oddělených knihách, které se nejmenují Conan ;-) Pokud vám to téma nic neříká, netřeba se tím trápit. Pořád chci ale věřit, že bude dost lidí kteří to docení. Jestli ne, tak proč mě kurva přehazují staré semicovské sešity z téhle řady na aukru tisícovkama?
  • louza
    Teda přátelé, já z téhle diskuse nevycházím z údivu. Cože to chcete? Nahradit originální zastaralý coloring úplně jiným neoriginálním zastaralým coloringem? A Barry Windsor-Smith že velký špatný? No to byste určitě měli napsat uživatelům na Heritage a poučit je, ať si tam nedělají škodu nákupem jeho originálů :-)
  • louza
    baatcha : jasně, myslel jsem konkrétně příběhy Čtyřlístku. Ne ostatní komiksy v rámci něj.
  • louza
    louza10.6.2022 13:04Providence Omnibus
    Druhej pokus :-) Pro jistotu i Neonomiconem ať to stojí za to, kdyby náhodou něco nevyšlo. Taky mám původní knihu, ale měnit to nebudu. Docela se mi to bez těch bublin líbilo. Stejně je to tam napsaný dvakrát.
  • louza
    louza27.5.2022 10:26Drtileb a Kostřík
    Dá se to číst samostatně.
  • louza
    louza31.3.2022 11:02Barakuda #1, 2
    Ivan Kucera : Ostrov pokladů, Silver,...huh..Piráti z Karibiku. Nevím proč bychom měli končit právě u těchto. Pokud bych si já měl vybrat pirátský příběh, tak je to jednoznačně Crichtonův Pirate Latitudes. Scénář je hotový. Stačí to jen zkomiksovat.
  • louza
    Nezbi : Myslím, že časem určitě bude. V tomhle omnibusu chybí celý příběh Cruel Summer což je snad nějakých 8 sešitů uzavírajících třetí sešitovou řadu Criminalu...k tomu stačí přihodit nějaký další dosud tedy nevydaný speciál nebo šedesáti stránkovou knížku a regulérní omnibus je na světě. Akorát to nejdřív musí vyjít anglicky.
  • louza
    louza16.3.2022 17:59Barakuda #1, 2
    Gmork : sorry, ale tohle není pulp, tohle je prostě jen blbost :-) Tady je evidentní snaha o děj, kterej je prostě jen nebetyčně špatnej. Přitom je ale pozoruhodné, že autor pracuje s docela zajímavýma postavama. Akorát s nima pracuje zarážejícně blbě. No ale třeba se to bude líbit. Normálně se snad tolik nerozepisuji, ale tohle mě inspirovalo a chtěl jsem se pokusit vysvětlit co mi na tom vadí a ne to jen tiše popravit.
  • louza
    baatcha : Dík za doplnění. Jo komiksové legendy mám všechny přečtené, ale už je to nějaká doba.
  • louza
    Co obal, ale obsah...kouknu hned na druhou stránku a čtu "Nepřibližuj se pazgřivý zloduchu...dnes se Raveniny cti nezmocníš!" :-)))))) Štěpán Kopřiva je búch.
  • louza
    Asi fakt poslední. V tomhle případě bych dal klidně nášup. Spidey není vlajkovou lodí Marvelu jen tak pro nic za nic a tenhle komplet to jasně ukázal.
  • louza
    regressiv : s druhým už vydaným nebude. Ale s připravovaným třetím ano. Ten už měl jen tyhle barevný obálky. Na stránkách BBartu jsem ale zaznamenal možnost koupit si nový obal samostatně, pokud nutně potřebuješ, aby to lícovalo.
  • louza
    Darth : existuje něco čemu se říká Gaussova křivka, což chytří chlapi z Crewe určitě znají. Ta mimo jiné říká, že NIKDO nepíše stále jen mistrovské opusy. Ale ani totální plebs. A já říkám, nesmažme se přečíst veškerý Jodův trus (oni nám ho klidně vydaj pokud ho budeme kupovat), vyberme si libovolného mantáka a vedle těch dvou dobrých Jodů vydejme tu jednu dobrou mantákovu knihu ze sta. Pak iterativně vyberme dalšího mantáka, nebo třeba dvě knihy od nějakého dalšího génia....a tak prostě pořád dokola. Výsledkem bude že ač manták či génius, budeme číst stále super literaturu. Lpění na jediném autorovi statisticky nemůže kvalitativně nikdy vyjít. Třeba takovej Vybíral a jeho poradci tohle docela chápou a jejich edičák podle toho taky vypadá. Crew teď koncem roku předvedla dokonalou jízdu králů, Dobyvatelé, Šinkl, Mlsoun, Parchanti...oni na to maj. Věřím že to daj a dalšího Joda už nedaj.
  • louza
    Matthew : původní vydání pro mě znamenalo nesmlouvavý špinavý Londýn předminulého století. To co vidím v ukázkách je nějaká papundeklová omalovánka, která nemá nic z původního poselství.
  • louza
    louza22.11.2021 15:55Sweet Tooth - Mlsoun #01
    No tak ještě ti to mohli vydat zmenšený ve dvou boocích v měkké vazbě každej po čtyřech stovkách...
  • louza
    Jo přesně tak jsem to myslel :-) Fakt na tom spolupracoval? To se docela divím. Vždyť tahle verze jde proti úplně všemu co Z pekla v původním vydání znamenalo...
  • louza
    Hustý. Připadá mi, že tohle vydavatelé (rozuměj zahraniční) dělají Moorovi schválně.
  • louza
    No jo, no. Není to moc hezký, ale co naděláme. Zahraniční vydavatel poctil tuhle sérii novým faceliftem komplet.
  • louza
    Už je to skoro dekádu co jsem tento příběh četl a stejně ve mě rezonuje zdaleka nejvíce z celých Fables. Druhá půlka byla nastavovaná kaše a výrazně slabší. Ale za tuhle knihu stála. Krásný příběh.
  • louza
    louza29.6.2021 13:25Requiem: Upíří rytíř #03
    vita : hele neříkám, že je to celý takový, ale jsou tam místy fakt boží scény, když super korektní a učeně mluvící emancipovaná zombícká inkarnace tuším matky terezy (s obrovským poprsím, na dotaz proč vypadá jak šlapka vysvětluje - aby ti chlapský xindli viděli o co přicházej :-)) ) vydá rozkaz typu, nechť naši bojovníci obrátí konkurenční vojsko v hromadu výměšku, načež její trpasličí pomocník přetlumočí do amplionu rozkaz "Rozstřílejte je na sračky!!"...Pekelnýho bosse Draculu vytočej tím, že mu ukradnou zásilku fetu a pak semu jí pokusí prodat zpátky, pak tu máme jednoho chlípnýho upírskýho generála, kterej postává za dveřmi souložících párů a krade jim jejich orgasmy a alternativní inkarnaci hlavního hrdiny, který dělá z jeptišek jebtišky. Prostě samý libový nápady made in Crew 2000. Kdyby tohle vyšlo po miléniu, tak by vůbec nikdo nepochyboval že to tak má bejt, protože tohle byl náš komiksový svět. Jenže doba se hnula a v dnešním crewním portfoliou už to působí téměř nepatřičně. Ale byly doby, kdy vycházelo jen tohle a přišlo nám to normální. Doby kdy Lemire ještě dělal v mekáči a komiks byl přednosně o krvi a kozách.
  • louza
    baatcha : Normálka myslím jako soudobá normálka. Nikoli třeba sedmdesátková, nebo osmdesátková normálka. Ohledně té kresby. Němeček měl období kolem milénia, kdy jsem jeho vývoj nemohl kousnout, postavy byly divně protažený měly malý hlavy...prostě podivnost. V poslední době mi přijde, že ta kresba je relativně v pořádku až na ten digitální coloring, ale holt to je últitba době a zvýšené produkci. Jinak ty příběhy jsou samo... ne moc dobrý. Ten pravý čtyřlístek odešel s Ljubou Štíplovou, to je jasný. Proto mě nesmírně těší, když vidím tuhle Danovu práci. Ano. Je to úplně jiný Čtyřlístek. Ale je to brutálně dobrý.
  • louza
    Kolik ještě zbývá knížek?
  • louza
    Měl bych dotaz k téhle knize, nejspíš na Richarda. Proč je první příběh barevně tak neskutečně vyblitý, druhý tak na půl ale znatelně lepší než první a třetí úplně dokonale colorovaný? Nejdřív jsem myslel, že je to chybou kusu, ale evidentně to mají všchny knihy stejné. Jsou podklady z nichž jste to tiskli validní, nebo byly trochu invalidní?
  • louza
    karl173 : ne. čím méně tím lépe.
  • louza
    Tohle fakt skončilo? A batman nebude. Suuuper. Kdyby mi kolem roku 2000 někdo řekl, že budu nadšený když u nás NEvyjde další komiksová řada, klepal bych si na čelo. Momentálně je nevydání to nejlepší, co se může fanovi přihodit.
  • louza
    Fimi : no ale ti první pak teda nemusí číst komiksy ale beletrii, když je kresba nezajímá a ti druzí můžou jít do libovolné galerie kdy takových Rossů najdou po celém světě řádově desítky. Když mi onehdá Milan Krejčí tvrdil, že komiks je pro něj hlavně o kresbě a na příběhu nezáleží, zůstal jsem zírat s otevřenou pusou. Vždycky jsem myslel, že je to kombinované umění, kde jsou obě nádoby minimálně propojené v ideálním případě dokonale promísené.

    karl173 : A musí mít všechno pointu? Nemůže být třeba cesta cílem? Právě nad tím se zamýšlím. Je to fakt takhle jednoduchý? Fanoušci říkají, že Miller se změnil. Ale nezměnili jsme se spíš my?
  • louza
    Tu averzi k Millerovi tak úplně nechápu. Když vyšla před dvaceti lety třístovka, všichni z toho byli posraní. Podle hodnocení tady je vidět, že trvalo snad deset let, než lidi prokoukli o čem to je. A že to vlastně o ničem zase tak moc není. Třista chlapů stojí proti perský přesile a zvítězí. Jmenuj jedinou hlavní postavu, jmenuj dějový zvrat, jmenuj cokoli, z příběhu, co by obhájilo maximální hodnocení. Kromě výtvraného zpracování, které stejně nedosahuje geniality Sin City. Přesto to léta dostávalo plnou palbu ze všech stran.

    O čem je vlastně Terror. Reworklý batman bojuje proti terorismu, občas se mucká s catwoman, občas se s ní mlátí. Občas mlátí terroristy. Vypadá to geniálně výrazně lépe než třístovka. Místy lépe než sin city. Děj je úplně o tom stejném jako 300 a nechá se popsat jednou větou. Menšina proti přesile. Ale téma je politicky choulostivější. A vyšlo to v jiné době. Takže poprava.

    Xerxés. Jako třístovka, ale o dost jinak. Začátek tradiční, pak se to překlopí do obrazového alba. Je to vůbec špatně? Co je vlastně na obrazovém albu špatného? No tak v tomhle případě rozhodně kolísavá kvalita obrázků z nichž žádný není tak geniální jako ty v Terroru, některé jsou pěkné, jiné na hranici průměru. Ale i tak. V regulérním umění existují sekvence obrazů vyprávějící děj. Neříkám, že se to Frankovi zrovna daří. Kniha vznikala dekádu a je to na ní vidět. Ale tvrdím, že způsob jakým to Miller podchytil je možná správný a Xerxés může být v době, kdy 80% lidí nezvládne přečíst více než dvě věty v kuse a obecnou realitu plně definují několik slov čítající bulvární titulky, dost dobře první předzvěstí něčeho co se v blízkém budoucnu stane i v komiksovém mainstreamu normou. Z tohoto pohledu je mi Frankova snaha sympatická. I když se to úplně nepodařilo.

    Druhá věc je, že vzhledem k Millerově současnému stavu kniha funguje i ve druhé rovině. A sice že je plná velkoformátových ilustrací, které se samozřejmě snáz a dráze rozprodají v aukcích po originálech, protože se dobře rámují a vypadají dobře na zdi. Frank si prošel těžkým obdobím a účty za zdravotní péči jsou v jeho rodišti o dost drsnější než v Evropě...

    Chápu, že to nikoho moc nebaví, taky jsem z toho nešel do virgule. Ale komiks není jen příběh. Je to i vizuální forma. A ta tady na jednu hvězdičku teda není. Pokud má někdo jiný názor, nechť mi pošle své originály v kvalitě srovnatelné Xerxérem. Rád si je pověsím na zeď.
  • louza
    louza25.11.2020 14:00Fatale #05: Proklít démona
    Takže to dotáhli. Po špičkovém Gotham Centralu další skvělá uzavřená série. Bravo. Teď už chybí jen Kill or be Killed a jedna kniha Criminalu, která v anglofonních zemích vychází někdy v prosinci a máme veškerého podstatného Brubakera v kapse. Super a díky, BBArte.
  • louza
    louza20.11.2020 20:40Golem a další komiksy
    Darth Raelchi : ke tvému osobnímu problému bych postavil čelem jiný osobní problém o kterém se veřejně moc nemluví, ale není od věci to občas trochu rozmáznout, abychom věděli o čem se vlastně bavíme. Jasně, chápu že Petráčkův styl se od určité doby výrazně změnil a zhrubl, což mnoho lidí nekousne. To ale nebyla svévole. Byl to důsledek nehody při níž přišel o prsty pravé ruky. Drtivá většina malířů na jeho místě by šla dělat nočního vrátnýho. On to vzal do levý.... Respekt. Ukaž mi dalšího takovýho.
  • louza
    Lesbická superhrdinka? Pána boha... Marvel by si měl ještě licencovat Ennisův Herogasm ať to tam má teda kompletní a pokryje všechny minority. Aby to někomu nebylo líto a nešel do ulic...
  • louza
    louza31.10.2020 21:09Bez vlasů
    Absolutní chiba! Žádná paseka, ale Crew to měla vydat. Tohle si Pavlovský s Litošem neměli nechat ujít...
  • louza
    louza31.10.2020 10:51Zarov
    Díky za info.Tak to si koupim.
  • louza
    louza30.10.2020 11:45Zarov
    Je tohle uzavřené, nebo je to první díl nečeho?
  • louza
    Milo : Nejsi hnidopich. Chceš za své peníze přiměřeně odvedenou práci, to není nic špatného.

    Těch chyb je tam mnohem víc. Od kriticky faktických, jako že dr.Swann v prvním sešitě tvrdí, že nedostudoval střední školu, přitom z dalšího děje vyplývá, že si koupil univerzitní diplom. Už zmíněné pochroumané credits prvního sešitu (Todd Mcfarlane je penciler a rozhodně ne Romita Jr. - to je vidět na první pohled). A pak menší chybky jako překlep ve slově akvárkohlav a další... Důslednější redakce by fakt prospěla.
  • louza
    louza17.8.2020 23:47Metabaron (pevná vazba)
    Velkej šéf : to chápu. Válí se mi to doma od pátku a celej víkend jsem stydlivě klopil zrak mimo a dělal všechno možný, jen abych nemusel číst další jodo blábol (proč si to pořád ještě kupuju je otázka nad níž si marně lámu hlavu i já sám). Nicméně po Kazumakiho komentu jsem se konečně odhodlal z toho sundat celofán a první dvě knihy zhltl na posezení. A dobrý. Ani jsem neměl chuť si vyrvat bulvy. Žádné přelomové dílo, ale příjemná jednohubka, která se dobře čte a příjemně se na ní kouká. Uvidím jak druhá půlka, ale čtyři hvězdy se zdají tak akorát.
  • louza
    louza17.8.2020 22:39Metabaron (pevná vazba)
    Velkej šéf : Jestli jsem to dobře pochopil, tak Jodo napsal povídku, na jejíž základě Frissen napsal scenář. První dvě knihy kreslil Sécher druhou půlku Henrichon.

    Ter : Asi se to dá číst samostatně. Ale místy se to na dění v Metabaronech trochu odkazuje. Incal v tom kromě univerza moc nevidím.
  • louza
    Podle mého názoru je to v pohodě. Nadčasová klasika. Takhle nikdo jinej nekreslí.
  • louza
    Delphín : komiks nemá pohlednou kresbu...no ty bláho...to je dost odvážné tvrzení
  • louza
    louza7.4. 23:01Sběratelský klub
    damacon, geek-woman : nemůžu potvrdit. Do CC už od dob calibre v té pasáži chodím vcelku pravidleně. S Dortem se sem tam bavím a vždycky byl v pohodě. Byť ano, je to srdcař a někdy se i sám vyhecuje k plamenějšímu projevu, kde šetří diplomacií, ale že by byl agresivní, tenkrát nebo dnes jsem nikdy nepozoroval. A zbytek jejích týmu je vyloženě medovej. Maj tam bezva mladší a starší holčinu a Trojan je už z definice ultra slušnej a občas mi vydal komiksy i po zavíračce. Sice se mi moc nelíbí ta jejich slevová politika co tě k nim náhne na přímo, ale chodím k nim vlastně rád a dělal jsem to dřív, než s tím začali. A to nemám ani jednu kolosálku :-)
  • louza
    louza6.4. 13:43Pindárna
    Gmork, Walome : " "Co nastane, až i z této" společnosti fanoušků "začnou lidi odpadat" - přestanou vydávat kolosálky, to je velice jednoduchý :D " - nebo zvednou cenu?
  • louza
    louza27.3. 22:08Pindárna
    walome : Zaútočili jste masivní letákovou kampaní? :-)) To v devadesátkách platilo za dobrý vtip. Dnes asi fakt smutná realita. Občas čtu i komiksy bez obrázků, většinou fantastiku a ty stesky i náklady jsou tam dost podobný jako v případě komiksu. Myslel jsem, že třeba kriminálky, který vůbec nečtu tu jedou ve velkém, když to běží každý den v televizi. Kupodivu mi Pavlovský s Kopřivou ve svém podcastu vysvětlili, že i to je okrajovka. Když to vezmu úplně mimo, tak svaz sportu kterému se věnuju má 1800 registrovaných členů. Tak nevím jestli jsem taková okrajovka, nebo je v tomhle státě fakt jen patnáct set lidí, kteří jsou ochotní se pro něco nadchnout a věnovat se tomu.
  • louza
    louza22.3. 19:12Pindárna
    walome : No jo no. V podstatě máš pravdu. Znám pár knihkupců a nemám pocit, že by se topili v penězích. Jednoho vydavatele, který je na tom trochu líp, zvlášť když má ještě nějaký svůj prodejní kanál. A jednoho špeditéra, co vozí knihy, který na tom z nich je zdaleka nejlépe. Taky jsem byl nedávno snad po pěti letech v prázdném Luxoru po strop narvaném knihami a není mi vlastně úplně jasný z čeho tenhle moloch platí. Ale maj tam toho fakt hodně. Pokud chce člověk "nějaký komiks", tak tam rozhodně pochodí. Je možný, že už se dneska čtenáři oslovujou jinak, než v dobách průrazu BBartu, kdy ještě bylo zvykem nakupovat spíš osobně než s apkou v plechové krabici. Stejně mi však přijde, že model defakto předplatného pro úzkou skupinu lidí nikam moc nevede a jsem rád za každý luxor a dobrovského, kde jsou i nějací jiní lidé než prodavači. Jiný způsob jak natáhnout nové nepolíbené fanoušky z ulice mě nenapadá.
  • louza
    louza21.3. 10:21Pindárna
    soulbringer : já to chápu, že si taky snaží vydělat. Jen se snažím ukázat i druhou stranu mince. Model typu CC/MB může fungovat už na vybudované komunitě (ne že by i oni k tomu budování nepřispěli, abych byl úplně fér), kterou je ale potřeba průběžně rozšiřovat, protože lidi časem odpadávají. A jak jinak se k nim dostat než skrze massmarketová knihkupectví? Ti opravdu velcí vydavatelé si to uvědomují a proto se je minimálně aspoň nesnaží bojkotovat. I když jsou samozřejmě taky rádi, když u nich nakupujem na přímo.

    Ještě si dobře pamatuju dobu na přelomu tisíciletí, když jsme všichni kupovali všechno i když komiksy byly nesrovnatelně dražší než dnes. Mohli jsme si to dovolit. Prostě toho vycházelo tak strašně málo. Dneska je ráj. A ten průlom nastal právě v době, kdy se toho chytli větší vydavatelství typu BBartu a procpali to právě do Luxoru. Proto mi plivání na něj přijde trochu hmm... nemoudré. Vděčíme jim i Luxoru.
  • louza
    louza20.3. 19:28Pindárna
    Tady ale nejde o to, jestli do Luxoru chodíte teď. Ale kam jste šli, když jste si chtěli koupit svoje první komiksy. Pokud jste to pálili rovnou do Čáslavský, nebo Krakatitu, tak klidně hoďte kamenem. O těch podomních srandistech ani nemluvě.

    Jako CC/MB super. Ale zkoušeli jste se na to třeba podívat z druhý strany? Třeba ta úžasná cena co máte ve slavíkový není o 40% menší (ta zvláštní shoda s distribucí, co?). Mohlo by to být i tak, že cena je to normální, ale když si jdete pro knihu do Luxoru, tak vám prostě Dort cynicky naúčtuje úhradu distribuce. Takže co? Gift, nebo punishment? Ten druhej kašpar co pořád všude pláče, že se mu nic neprodává a do půl roku má všechno vyprodaný snad ani nestojí za zmínku.

    Jako fajn. Pro přiživování skupinky nás pár stovek bláznů asi dobrý. Ale pro komiks jako žánr to neřeší vůbec nic. Kdyby to takhle dělali všichni, tak za chvíli nebude co číst. Čest těm co chodí s kůží na trh (do Luxoru) a trochu se snaží o rozvoj toho média. => řekl a odešel středem nakupovat nemainstreamový komiks do speciálky :-)
  • louza
    louza13.3. 15:19Pindárna
    faster86 : no jasně. Takhle to bylo i stěmi omnibusy, to šlo taky v bundlech. Rozhodně si nestěžuju, byla to úžasná Brubaker jízda. Jen se prostě může stát, že se na malém českém vyšťaví i tak silný vydavatel, jako je BBart. Ale věřím, že když se tomu dá čas, tak se z toho oklepou. Holt jsme si to už vybrali v minulých letech a teď je čas trochu zvolnit.
  • louza
    louza11.3. 18:20Pindárna
    peterxpeter : byl tam útlum, někdy po jejich omnibusovém období zhruba před deseti lety, kdy se zařezávaly rozjeté série dvě knihy před koncem a spousta knih se vyprodávala v LK. Časem se z toho nějak dostali.To s jakou kadencí v poslednich letech chrlili Brubakera mi právě to období dost připomínalo, stejně jako to současné mlčení poté. Takže věřím, že když dostanou čas se nadechnout, budou zase v pohodě.
  • louza
    louza18.9.2023 11:22Filmový a hudební klub
    Taky to mohutně promujou. Zdá se že tyhle starý desky táhnou. Nedávno jsem šel kolem torza Bontonu a měl pocit, že se propadl v čase o dvacet pět járů. Plakáty Kladiva, Apage Satanas a nezbytných Karlů Svobody a Goťáka. Některý věci chcípaj fakt pomalu.

    A některý bohužel dost rychle. Devona žeru ale ty poslední PW jsem nějak nebyl schopnej doposlouchat do konce. Strašně želím toho, že nechal vyhnít The Shadow Theory. Se Scottem a menším Gildenlowem měli tenkrát měli našlápnuto fakt skvěle. Docela často si pouštím demo, který mi tenkrát posílal přes nějaký diskusní fórum ještě ještě před vydáním Behind The Black Veil. A je to asi to nejlepší co kdy udělal. A to tam není ani flétna ani metal. Neskutečně talentovanej hudebník, kterej trestuhdoně skoro netvoří.
  • louza
    louza18.8.2023 21:18Pindárna
    Mr.Plysh : jestli jsi kódoval crew.cz, tak bys mohl zjednat opravu kaskádových stylů v hlavičce stránky za něco více browser kompatibilního. Na linuxu se mi ve firefoxu menu netrefuje do toho černého podkladu a bílá písmena Připravujeme, Vydali jsme...atd včetně oddělovacích čar se zobrazují přes ikonky facebooku. Je to tam už roky a irituje mě, že to zatím nikdo nereportoval. Firefox ve Windows to patrně zobrazuje správně.
  • louza
    louza26.5.2023 22:34Sběratelský klub
    Řekl bych že tentokrát si překupníci moc nepomohli. Věci od Unikornu se prodávaly už někdy v roce 2005 v LK a bylo tam toho stohy po desetikoruně. Leželo to tam roky. Jestli toho ještě po dvou dekádách teď někdo uvolnil půl stohu na překup, tak to maj chlapci co prodávat tak do roku 2050.
  • louza
    louza19.5.2023 20:36Sběratelský klub
    Ta parafráze na Semicovské sešity je pořád brutálně funkční. I po třiceti letech mi srdce poskočí, jen o to poprvé zavadím pohledem. Jako když svého času PNSka vždycky naskladnila nového Spideyho, Conana, nebo Fantoma. Od Tera je to sprostá sázka na nejnižší komiksové pudy :-)
  • louza
    louza2.12.2021 00:41* Připomínky a návrhy
    Zack, SomeOne : zdá se že to původně bylo dobře. Zmátl mě počet stran toho "sešitu", který zabírá půlku knihy, ale je to opravdu asi jeden jediný sešit. Omlouvám se za zmatení.
  • louza
    louza21.12.2020 12:01Slevy, výprodeje, bazary
    james89 : :-)) No to se ti nezdá. Ty se tam prodávaly právě proto aby se z trhu vytratily. A můžeš si být jistý, že vydavatelé setsakra dobře vědí co v levných knihách skončilo, takže dotisk čekej u většiny titulů nejdříve nikdy.
  • louza
    louza18.12.2020 23:20Slevy, výprodeje, bazary
    SlouzimStarymPsum zdá se antikvariátům rozumí, kampak na něj...neprojde žádná levota
  • louza
    louza27.4.2019 21:06Sběratelský klub
    Ne. Není možná...někoho konečně po dvou dekádách napadlo znovu přeložit a vydat Simmonsův Enydmion... Hlavně nikam nechvátat. Do důchodu času dost... Jak tak koukám na ten argo edičák, tak tohle bude drahý léto...
  • louza
    louza26.4.2019 09:34Pindárna
    Matio : Tohle mám pocit, že jsem někde četl...nevydával tyhle Conany Petřík v komiksových legendách? Pamatuju si, že žádnej hit to teda nebyl, prodejní ani čtenářskej.
  • louza
    louza24.4.2019 13:25Sběratelský klub
    U Boga šlo opravdu jen o to opravený G. Ale kdo stihl koupit neopravenou verzi, má sběratelskou raritku... Fryi, že se nestydíš takhle žebrat, vidím Loba, tak naběhnu do čáslavský, ne... ? :-)
  • louza
    louza4.4.2019 22:33Pindárna
    Fimi : hm, Marvel asi ne. Tam byla tehdy (jako by to bylo včera) kauza kolem Zázraků, ještě když CC fungovalo pod jménem Calibre. Vydavatelství tenkrát zmástrovalo původní podklady a když to viděl Marvel ve schvalovačce, chtěl po nich ať jim ty podklady pošlou. Oni jim to ale nechtěli jen tak dát, ale chtěli to odprodat zpátky. Asi se nedohodli, protože od tý doby byl pohádky marvelu konec. Ne že by to nějak vadilo...
  • louza
  • louza
    louza30.11.2018 12:06Slevy, výprodeje, bazary
    Tak to je fajn, že si rozumíme.
  • louza
    louza30.11.2018 11:33Slevy, výprodeje, bazary
    Fimi : v pohodě, já chápu tvůj dnešní úhel pohledu. Když Buchal oznámil, že to bude vydávat, taky mi to přišlo deset let po novém miléniu jako zcestný. Jen jsem chtěl ukázat, že komiksy se nějak vyvíjí a že tohle jako evoluční mezistupěň mělo svojí váhu. Je fakt, že dneska se k tomu už taky nevracim.

    Walome : jasně, pro člověka kterej komiksy nějakou dobu sleduje, má načteno a jde napříč mezi žánry, tak kouká spíš dopředu. Ale když jsi relativně nováček a líbí se ti třeby ty Skalpy, tak hledáš přirozeně něco podobnýho a ten Hitman by tě třeba mohl uspokojit. Je sice krásný, že toho vychází mraky, ale to ještě neznamená, že všichni čtou všechno a baví je to. Já Skalpy žeru, ale je mi jasný že bude trvat možná dalších dvacet let, než přijde něco podobně kvalitního. Proto nevidím nic špatnýho na tom pohrabat se trochu v minulosti. Podle mě je dobře, že lidi Hitmana díky tý akci zkouší. Ta série si zaslouží být čtená.
  • louza
    louza30.11.2018 11:19Slevy, výprodeje, bazary
    Fimi : no ono je to relativní. Ne všechno přežije. Říkáš hnůj.... A já ti řeknu, že když se někdy kolem roku 1991 v PNSkách objevila Stezka (tehdy tuším čerstvě pokrácená o přízvisko pionýrů) s predátorem rozkročeným nad zmláceným Shafferem na obálce, tak to byla vedle čtyřlístku a začínajícího Médi pusíka PECKA na kterou se stály fronty. A to vyšlo jen asi prvních dvacet stránek v utlradebilním překladu, kterej občas ani neseděl do bublin. O tom bílým hnoji, kterýho ses tak s odporem zbavil jsme si mohli nechat jen zdát.

    Co se týče Hitmana, ano je to letitá klasika, ale nějaký Walomeho rozumy bych nebral vůbec vážně. Svojí kvalitu to má narozdíl od jiných Ennisovek (a třeba i toho predátora) i s odstupem času a je to bezezbytku čitelné i dneska. Užij si že máš možnost přístupu ke kvalitní ucelené sérii za takhle malou cenu. Ono v tom roce 2004, když jsme to původně kupovali, byly ty čtyři stovky co to stálo taky trochu jiný čtyři stovky než dnes...
  • louza
    louza30.11.2018 11:06Slevy, výprodeje, bazary
    Ale tady se nebavíme o stovkách ani desítkách prodaných komiksů. Bavíme se o kusech vydražených fanšmejrky a sběrateli. Sběratelé jsou lidi padlí na hlavu, kteří většinou ty komisky ani nevyndavaj z igelitu, natož aby je četli. Těm je nějaká kvalita příběhu úplně šumák... Kvalita (která je navíc v našem případě silně subjektivní) rozhodně neodráží cenu. Tu odráží jen pocit lidí, že to tu cenu má, nebo bude mít. Pro sběratele je mnohem víc než obsah důležitější, pocit že on to MÁ a aby se to blejskalo a lícovalo to v knihovně. Opět tedy přihrávám Kapisovi. Osobně jsem po roce 2000 v LK koupil mraky knížek za 29kč, který dřív byly všude a dnes se dnes draží za pět set, tisíc korun... Je to JEN o nákladu a možnosti dotisku. A já vsadím levý varle, že dotisk omnibusů nebude.
  • louza
    louza29.11.2018 20:36Slevy, výprodeje, bazary
    Cenu určuje množství. A jelikož jsem si jist, že dotisk černobílýho Sandmana, ale třeba i černobílého Kůstka, nebo vázaných MDEK jen tak nebude, je to velmi vhodný překupní artikl.
  • louza
    louza27.11.2018 13:07Pindárna
    Walome : promiň, nechtěl jsem se ti smát, baví mě to obecně. Přehlídnu že sugestivně navádíš admina na můj ban negativně pasivní formou výpovědi (neptej se co to je, právě jsem to vymyslel abych vypadal chytřejší). Možná se směju jen svý blbosti a vy ještě víte o čem se bavíte. Ale já se už fakt ztratil.
  • louza
    louza27.11.2018 12:57Pindárna
    Ty jo, já se v tý debatě nějak ztrácím.

    Zdá se mi to, nebo se tady politicky neuvědomělý xenofob se sklonem k šikaně mladších Kapis snaží volat po svobodě slova, zatím co politicky korektní, globální mládežník Fry pro něhož všechny názory mají stejnou váhu tady volá po zavedení cenzurního lynče? Hoši, nezdá se vám, že prostředky které vyžadujete jsou trochu proti názorovým proudům k nimž se vzájemně přiřazujete? :-)

    Korunu všemu nasazuje dokonale nestranný Walome, který všem na plnou pusu tvrdí, že nic netvrdí a že vlastně o nic nejde :-D Fakt dokonalá diskuse. Možná že Zack má nakonec pravdu :-)
  • louza
    louza26.11.2018 20:28Srazy, cony, festivaly
    Jestli můžu trochu poradit, celkem se nám pro srazy osvědčilo http://doodle.com/
  • louza
    louza26.11.2018 20:21Pindárna
    Zack : Jasně. Je to tvé svrchované právo. Tak uvidíme, jsem celkem zvědav jak to bude fungovat v praxi. Možná si z toho něco ukradnu pro sebe, když to bude dobrý.

    Fry : Trochu nerozumím co znamená ohrožovat svým názorem (ale zní to fakt ftipně) :-) Já patrně ohrožuji někoho svým názorem v každém komentáři, pokud si ho někdo svévolně přečte a nechá se jím dobrovolně ohrozit :-) Jestli myslíš takový to "můj názor je nej a všichni kdo nesouhlasí jsou blbové" (a to tisíckrát opakováno), tak to je skutečně problém, zvlášť když se takových lidí sejde víc a utvrzujou se v tom. Ale to se tu myslím neděje, nebo jsem si toho nevšiml. Občas sem tam nějaký exces, jsme přece jen na internetu. I já sám tu určitě párkrát prudil. Ale pořád žiju v domnění, že je to tu celkem zdravý. Osobně pravda některý lidi a jejich postoje nemám moc rád, ale naučil jsem se je tolerovat a trochu i respektovat. Holt tisíc lidí, tisíc chutí.
  • louza
    louza26.11.2018 17:17Pindárna
    Zack : chápu. Je otázka jestli tohle může jedinec subjektivně nějak spravedlivě rozsoudit. Osobně jsem tuhle otázku řešil na jiném webu, kde sedím na tvé sesli a rozhodl jsem se pro naprosto minimální vměšování. Konkrétně Kapise tam mám taky a nikdy jsem mu nemazal jediný příspěvek, byť občas šla diskuse hodně mimo topic. Pokud už bych se k tomu rozhodl, asi bych mu dal bez další následné diskuse echo proč jsem se k tomu rozhodl. Za sebe můžu říct, že se mi tvůj liberální a rozumný přístup doteď líbil, tak věřím, že to vymyslíš nějak chytře.

    Fry : Walome má podle mě v tomhle pravdu i když je to možná trochu jinak než to on myslí, lidi to fakt umí i sami a brát do ruky bič málokdy něco vyřeší. Cenzura není nikdy správný řešení. Koncepčnní řešení je jedině systematická výchova. Podle mě je současná situace a úzkoprofilových webech docela fajn díky nástupu facebooku kam se odlili ti největší křiklouni a na žánrově zeměřené stránky chodí už povětšinou jen skuteční fandové. To bahno co bylo po celém internetu v první dekádě už dneska notně prořídlo. Bylo fakt o dost hůř.
  • louza
    louza26.11.2018 14:17Pindárna
    Draco : řekla největší místní trolice...:-) Ale v podstatě souhlasím, že tady snad diskusní osvěta a umírňování není až tak potřeba. Spíš si říkám, jestli je to problém jen komiksových diskusí a jestli to vůbec můžeme v tak malé ohrádce vyřešit. Jestli ty jevy náhodou nejsou hlubší společenský problém. Ale zase na druhou stranu komiks je součástí společnosti, tak proč nezačít před vlastním prahem...?
  • louza
    louza20.11.2018 15:19Pindárna
    Hm. No jak to vidím já, tak problém není ani tak v tom co si o Plutoně myslí nějakej společek pár stovek aktivních komiksových fandů, kteří Plutonu znají a z nichž zlomek jich hodnotí tady a i kdyby si to nakrásně koupili všichni, tak to sotva spasí. Ale je to o tom jak oslovit lidi, kteří o Plutoně a Lemirovi ani nějakém komiksu v životě neslyšeli, aby si jí koupili. Protože fandů je pár stovek, kdežto těch ostatních je pár miliónů. Podle mě je to to samé jako vždycky. Plutona se zkrátka nechytla. A jasný recept na to co se chytne neexistuje.
  • louza
    louza20.11.2018 14:00Pindárna
    Zack : dělat sám je neumím, proto rád podpořím lidi, kteří to umí. Ale musím nějak zjistit, které za to stojí... Tady bych tu diskusi s dovolením utnul, protože podobných už bylo a stejně se to ještě nikdy nevyřešilo. Mysli si co chceš, já stejně budu konat jak uznám za vhodné. Je celkem jasné, že se nedomluvíme a jen zbytečně budeme generovat další nesmyslný bajty do databáze.
  • louza
    louza20.11.2018 13:39Pindárna
    Zack : Tímhle si mi nahrál na smeč. Protože já do hospod už skoro nechodím z důvodu, že v 80% případů tam hnusně vařej a mám pocit, že za svoje peníze nedostávám tu přidanou hodnotu, kterou bych čekal. Pokud vezmu tu samou cifru a udělám si jídlo doma sám, dosáhnu skoro vždycky lepšího výsledku. Komiksový trh má v mém případě jedinou šanci. Buď to bude fungovat tak jak to vyhovuje mně. A nebo se toho vůbec nebudu účastnit a nezaplatím ani to co mi chutnalo. A při přehledu mých komentářů tady v databázi je jasný, že mi chutná fakt nadprůměrně. Vzhledem k tomu, že všechno cvakám za svý a většinou těsně po vydání.
  • louza
    louza20.11.2018 12:13Pindárna
    Gmork : tak, tak. Pamatuju si, že když jsem tohle vysvětloval Scarfaceovi, tak docela ztuhnul co jsem to za prašivýho zloděje, kterej to ještě do očí přiznává :-) Ale je pravda, že nebejt možností, který jsou dnes a nemít možnost si předečíst některý věci dopředu, tak bych v tý záplavě (hlavně tedy té zahraniční, česká je už odfiltrovaná) nečetl raději asi nic. Riziko šitu je obrovské. Ale i tak toho koupím mraky jak v cz, tak i dost v en. Věšinou to pak vypadá tak, že jednou za čas napochoduju do krámu vydavatelství a jen ukazuju prstem. Nejvíc mě baví nákupy v CC, kde mi ta paní vždycky přeje ať se mi kniha líbí :-) - ano líbila se mi. Proto jsem tady. Na druhou stranu, toho vychází opravdu spousta pěknýho a když mi na stacku čeká 10 knih s potenciálem 100%, proč se zabejvat osmičkovou záležitostí?
  • louza
    louza13.11.2018 22:10Čtenářský koutek
    Fimi : Doctor Star je velmi dobrý. Skoro bych řekl to nejlepší co pod BH hlavičkou zatím vzniklo.
  • louza
    louza10.11.2018 00:12Pindárna
    Fimi : Jo. Řekl bych že ten Outcast už zase tolik ne, ale WD je prostě objektivně hit. Já mám třeba rád Willinghama, ale vůbec mu nevyčítám, že po Fables defakto zmizel, protože co by taky ještě psal lepšího, že? Proto říkám : nevydávejte samý Ennise, Aarony, Morrisony, Jodorowský...navydávejte ani celou produkci vydavatelství Image, Vertiga ani Longshot Comics. Vydávejte prostě "jen" dobrý knížky.

    A co je dobrý určím samozřejmě já :-)

    Opět nědokážu odpovědět. Některé knihy od Aarona, něco od Ennise MAX (bez max nic). Remendera neznám. - Nevim, neřeším, neměřím knihy, nelícuju je v polici ani nesbírám komplet jediného autora protože to je statisticky vždycky cesta do pekla. Prostě se snažím vytipovat a přečíst to nejlepší. I tak toho vychází tolik pěknýho co zaručeně minu.
  • louza
    louza9.11.2018 23:54Pindárna
    Fimi : není to jasný? Celý filmový Avangers a všechno kolem nich jsou okopírovaný Ultimates. Většina laický veřejnosti si myslí, že Fury je černoch. Řekni jim, že je běloch a že ho v devadesátkách hrál David Hasselhoff a všichni kinoznalci Marvelu tě pošlou rovnou do blázince... Ano. Old Man Logan jedinej ne. Jeho nejkvalitnější věc naprosto klasicky unikla pozornosti Hollywoodu :-)

    Jinak teda k tý bandě...ono se to líp soudí zpětně. Sám si řekni, jestli by sis ty knížky přečetl ještě jednou. Ennis byl věrozvěst a přišel s něčím fakt novým. Ale chtěl to novátorský drsňáctví trumfnout ještě větším drsňáctvím a už mu z toho vyšel paskvil. Pak se ještě celkem chytil v těch svých válečných komiksech, ale to už nemá tak silnej záběr. Ani Crossed nebylo nic moc. Kirkman ukázal že to jde dělat mnohem zajímaveji.
  • louza
    louza9.11.2018 23:31Pindárna
    Fimi : já chtěl říct spíš to, že nejde absolutně paušalizovat. Uznávám Moorovu svrchovanost, ale jeho aktuální věci jsou neprosto nečitelný. Preacher a Hitman byly v době devadesátkovýho marastu komiksovým zjevením, který defakto nadefinovalo podobu komiksu v další dekádě. Ale Banda už byla slepá ulička, kde si jen nějakej pomatenec vylejval svoje komplexy z byznisu, který ho proslavil. Na Millarový práci zase stojí celej filmovej vesmír Marvelu, z jehož úspěchu tyje celá komiksová scéna. I ta, která se ráda považuje za nezávislou. Moc si ho vážím, ale z jeho Empress jsem dal asi dva sešity. Jeho nový věci mě vůbec nebaví. Aaron má super Skalpy a perfektní první knihu Southern Bastards, ale třeba takový Goddamned jsem vůbec nekousnul. Každý má holt svůj vrchol a nejde jednoduše říct kdo je lepší.
  • louza
    louza9.11.2018 23:10Pindárna
    Fimi : Oba :-) Ennis v devadesátkách a Millar po miléniu. Po roce 2010 Lemire :-)
  • louza
    louza8.11.2018 19:58Sběratelský klub
    Fimi : to víš holt, někdo to má na čtení, někdo je šmelinář :-) Ne vážně, vím jak to myslíš. Knížky v angličtině se v čechách velmi špatně prodávají dál, to je prostě realita. I když jí moc nechápu.
  • louza
    louza5.11.2018 09:51Pindárna
    uff : 30 knížek? To se snad ani nedá....navíc ono to není zase tak provázaný za posledních 10, 12 knih se vlastně nic zvláštního nestalo... Ale je to návykový.
  • louza
    louza4.11.2018 11:55* Připomínky a návrhy
    Fry : překlad Plata, redakce Hokr, korektury Gotfrid, DTP Lelita, Kočí. Jaktože to už nemáš? Zrovna tahle kniha je po delší době opravdu bohová, jsem z ní hodně nadšený.
  • louza
    louza26.10.2018 13:56Čtenářský koutek
    Killingjoke : rozumím, no i já mám právě na Brubakerovi nejraději to, že moc neplácá. Promyslí příběh, řekne ho a jde na další, většinou úplně jinej. Což teda s tím návratem k již vyřčenému trochu ztrácí na přitažlivosti, ale co se dá dělat. Věřím, že to zvládne dobře. KobK určitě dojeď, ta druhá půlka je řekl bych lepší než první.
  • louza
    louza25.10.2018 21:49Čtenářský koutek
    Killingjoke : fajn zpráva, ale přiznám se, že po tom co jsem dočetl Junkies, který je taky v podstatě trochu jinak technicky zpracovaný Criminal s dosud neznámými postavami, tak bych se spíš bez dalších dílů obešel. Už ty dvě doplňovačky Savage Sword a Kung-fu byly jen..."takovej normální kriminál". Junkies mi přišlo sice fajn, ale vyloženě šablonovitý. Navíc pointa na kterou vede je do poslední stránky naprosto neuhodnutelná. Nový Criminal bude určitě dobrý, ale stejný jako to, co už známe. Brubakera obdivuju hlavně proto, že pokaždý přišel s něčím novým a mezi sériema Criminal, Fatale, Velvet, Fade Out i KoB jsou diametrální rozdíly....proto bych raději něco novýho co ještě neznáme... Třeba středověký drama, divokej západ, starej Egypt, nebo tak něco.... Viděl jsi třeba někdy noir z džungle postavenej na základech Rice Burroughse? Já taky ne. A proto by ho měl Ed napsat. Byl by byl můj splněný sen. Criminal už znám :-)
  • louza
    louza25.10.2018 12:52Sběratelský klub
    Hawwwran : vyráží to dech. Takovýhle použití knižních artefaktů mě nikdy nenapadlo. Já si na zeď trapně zpátečnicky kupuju originální obrazy :-) Jo, máš to moc hezký.
  • louza
    louza21.10.2018 20:07Pindárna
    Radim : Já to četl. Jak původní Carthago, tak i Carthago Adventures. První je homogenní příběh o prehistorickém žralokovi, adventures je několik různých příběhů kde kryptozoolog pátrá po dalších příšerkách. Líbilo se mi obojí. Christophe Bec je můj oblíbený řemeslník a i když si nemyslím, že jeho tajemné příběhy na hranici horroru, které nejvíc asi odpovídají modernějším Aktům X, patří mezi špičku v komiksové literatuře (možná kromě sper skvělého Pandemonia), vždycky si jeho knihy neskutečně užiju. Chtěl jsem už před děkolika lety na fóru Crwe, aby to zvážili, ale byl jsem Gmorkem utřen, že to jsou horory a to že se rozhodně neprodá a nikoho (jeho) to nezajímá. No. Tak asi jo. Já si to kupuju všechno. Je to bezva.
  • louza
    louza18.10.2018 12:37Čtenářský koutek
    Fimi : mrkni na to. Je to podobný divnopříběh na hranici fantasy a horrou jako ptávě Zámek a klíč. Líbila se mi i psaná předloha a komiks se jí podle mého soudu zcela vyrovná.
  • louza
    louza18.10.2018 12:33Publicistika
    Draco, Walome : nerad držím basu s váma dvěma extrémistama, ale Craig Russell je vážně dost strašnej. Jak vidím někde jeho jméno, okamžitě odcházím i když tohle by mě zrovna tématicky docela zajímalo...škoda.
  • louza
    louza18.10.2018 12:27Čtenářský koutek
    Fimi : Já bych bral třeba takový Great and Secret Show, který bylo zkomiksovaný podle Barkerový knihy kreslířem Rodrigezem a od jeho Zámku a klíče je defakto k nerozeznání. A je to Barker, takže je to zajímavej příběh. Absolutně jsem nepochopil proč to tady všichni přehlédli. Od CC bych tohle třeba čekal už před lety. A nic. Stejně tak jsem nechápal Moorova Nema, který se nakonec letos objevil. Ono je hezký omýlat si tady na fórech pět stejnejch věcí od jednoho autora, ale dost lidí si neuvědomuje, že v šuplíkách je toho ještě hodně klenotů, který jsou dávno ukončený, prověřený a tady nevyšly.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: neveřejné
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0