Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Napínavý příběh začíná záhadným únosem přísně tajeného prototypu britského stíhacího letounu Letící šíp. Zpráva o něm se neobjeví v novinách, ale jako jeden z prvních se o této ostudě britských strážních oddílů dozvídá jistý Bigglesworth a jeho přátelé. Hned následujícího dne odlétá Biggles s Algym, Gingerem a Bertiem do Egypta, neboť k únosu došlo hluboko v poušti na obtížně přístupné základně El Nuhud.
Zmizení letounu nedokáže nikdo vysvětlit. Letící šíp měl prázdné nádrže a vojenští pátrači nenašli v pouštním písku jedinou stopu velkého kamionu, který by mohl prototyp odvézt.
Začíná pátrání a Biggles brzy s úžasem zjišťuje, že si vyřešení záhady vlastně přivezli s sebou z Londýna. Mluvili tam o ní před mužem, jenž žil za války v Německu, a řešení jim nabídl. Jenomže vyřešení záhady ještě neznamená nález ztraceného letadla. Do hry navíc vstupuje podivný lord Archibald Donington, muž jenž kdysi bojoval za vlast, ale později zájmy Britanie zradil. Jenomže ani jeho Biggles a jeho přátelé nikdy nespatřili...A tak se případ zaplétá, mezi muži vojenské posádky se objeví zrádce a chudák Algy se dostává do smrtelného nebezpečí. Již nejde jen o navrácení zmizelého prototypu, Biggles bojuje také o život starého přítele...

Na námět literárního díla W. E. Johnse.

Scénář
Michel Oleffe
Art
Eric Loutte
Barvy
Fréderic Bergèse
Překlad
Pavel Kaas, Mikuláš Moravec
Žánry
historický, válečný
ISBN/ISSN
80-7264-005-4 (Toužimský & Moravec)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
220 x 295 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Cena
219 Kč
Originál
Biggles: Le dernier Zeppelin (Claude Lefrancq Editeur, 1995)
 • fukov.kvasa@seznam.cz
  fukov.kvasa@seznam.cz15.7.2009 12:44Biggles a poslední vzducholoď
  jako malý chlapec jsem žral bigglese a tento komiks jsem znal nazpamět...s odstupem času se mi vybavuje jen vzpomínka na klukovský časy :)
 • willis
  willis24.7.2008 14:52Biggles a poslední vzducholoď
  Narozdíl od komiksu Biggles vypráví: Bitva o Anglii, který byl spíš dokumentem je tohle normální příběh o pátrání po záhadně uneseném prototypu letadla. Vzducholodě mám rád od doby kdy jsem hrál microsofťáckou pecku Crimson skies a od tohohle jsem si sliboval podobnou atmosféru. Bohužel letecké souboje si tady neužijeme a slibovaná vzducholoď se objeví až v samotném závěru. Postavy včetně hlavní mně nijak nepřirostly k srdci, protože jsem žádnou klasickou beletristicku knížku o Bigglesovi nikdy nečetl a postavy ani pořádně neznám. Jinak pro fanoušky Bigglese a letectví tenhle komiks má nějakou hodnotu, pro ostatní konstatuju, že komiksu sice není moc co vytknout, na druhou stranu, kromě pěkně nakreslené techniky, není moc co chválit.
  Na konci je slibován další komiks s Bigglesem - Ponorka U-517, který už ale nevyšel.
 • andre
  andre mecenáš14.9.2007 08:34Biggles a poslední vzducholoď
  Při čtení této knihy na mě dýchla atmosféra, kterou jsem vždy pociťoval při čtení "ABC speciál" v dětsví. Příběh je lehce detektivní, ale jednodušší. Ovšem pro milovníky techniky je to lahůdka.
23