Sebevražedný oddíl #06: Tajná historie operační skupiny X
BBart s.r.o.1. vydáníčervenec 2021série Sebevražedný oddíl (Znovuzrození hrdinů DC) 18/21
3.6
...
...
...
...
+ 2 další ukázky
Koupit
Dnešní Operační skupinu X zná většina lidí pod názvem Sebevražedný oddíl. Ale co se stalo s původním Sebevražedným oddílem z 50. let? Pod vedením Ricka Flaga seniora chránila tahle Operační skupina X svět před mimozemšťany, roboty i dinosaury, než zmizela a stala se legendou. Nyní je na Harley Quinn, aby dokončila poslední misi svých předchůdců a zjistila, co se to tenkrát zvrtlo!

Rudá vlna, nejničivější mimozemská hrozba, jaké kdy lidstvo čelilo, už není bezpečně uzamčená na Měsíci. V cestě ke zničení Země jí stojí pouze Sebevražedný oddíl. Ale než stačí Deadshot varovat Harley, jak velké nebezpečí jí hrozí, na jeho tým zaútočí armáda. Někdo se urputně snaží ochránit tajemství Operační skupiny X, i kdyby to znamenalo zničit ji i s Amandou Wallerovou!

Obsahuje sešity série Suicide Squad (Rebirth) #27-32 (říjen 2017 - prosinec 2017)

Od tohoto čísla se sebrané knihy již neoznačují labelem 'Znovuzrození DC' a nejsou číslovány v pořadí, i když se v originále jedná o přímé pokračování dané řady.


Scénář
Rob Williams
Art
Barnaby Bagenda, Philippe Briones, Eleonora Carlini, Scot Eaton, Wilfredo Torres
Ink
Philippe Briones, Eleonora Carlini, Wayne Faucher, Jay Leisten, Wilfredo Torres
Barvy
Adriano Lucas
Obálka
Stjepan Šejić
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Pavel Švanda (Ninjer)
Redakce
Mirka Jarotková, Martin Kužel
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7595-443-5
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
168 x 258 mm
Hmotnost
600 g
Tisk
barevný
Stran
144
Původní cena
399 Kč
Originál
Suicide Squad #06: The Secret History of Task Force X (DC Comics, 2018)
Pravdupovediac, vzhľadom na bizarnosť jednotlivých antagonistov som to čakal ešte o veľký kus nepredvídateľnejšie a bláznivejšie. Toto bolo skôr ako základná škola na výlete, ktorej členovia si každý dajú úplne na dne z frťana a sú na šrot, ale stále je to len základná škola. Napriek tomu sa mi to celkom páčilo a bavilo ma to. Nejaký ohromujúci zázrak to nie je, ale od vecí treba čakať logické záležitosti (inými slovami, ak je jednou z hlavných postáv Jokerova bývalá s megakladivom a dvojmetrový krokodílí muž, tak to asi nekandiduje na Nobelovu cenu za komiks). Čo sa kresby týka, najviac mi sadli retro nakreslené pasáže z obdobia krátko po Druhej svetovej (trochu mi pripomenuli Nové hranice z DKK). Potešia dve atraktívne prostredia, ktoré sa plynulo striedajú (stará obrovská vesmírna stanica a pozemské pohrebisko lietadiel v Nevade).