Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (pevná vazba)

4.1 (3.7) | BB/art s.r.o. | akční, superhrdinský

Superman. Batman.
Wonder Woman.
Green Lantern. Flash.
Aquaman. Cyborg.

Společně tvoří Ligu spravedlnosti, nejslavnější hrdinský tým světa. Už bezpočtukrát zachránili Zemi, ale pokud by se někdy postavili proti lidstvu, nezbýval by nikdo, kdo by je mohl zastavit. Agenti A.R.G.U.S. Amanda Wallerová a Steve Trevor sestavují řešení pro případ nouze: Americkou ligu spravedlnosti.

Martian Manhunter.
Catwoman. Hawkman.
Green Arrow. Vibe.
Katana. Stargirl.
Green Lantern Simon Baz.

Pár jich ještě nemá dost zkušeností. Na další není spoleh. Někteří z nich jsou vyložení kriminálníci. Veřejnosti jsou tito hrdinové představeni jako národní obrana Spojených států proti superpadouchům, avšak skutečným smyslem jejich existence, o němž sami nemají ani ponětí, je porazit právě ty hrdiny, jejichž týmové jméno přebrali za vlastní.
Ale na obzoru rostou mnohem naléhavější hrozby. Kdosi založil tajný spolek superpadouchů. Pokud se nejnebezpečnější hrdinové světa nenaučí postupovat s opatrností, již si jejich poslání žádá, jen těžko přežijí tak dlouho, aby převzali pochodeň od těch nejlepších…

Scénář:
Geoff Johns, Matt Kindt, Jeff Lemire
Kresba:
Brett Booth, Scott Clark, David Finch, Manuel Garcia, Andres Guinaldo, Doug Mahnke
Ink:
Christian Alamy, David M. Beaty, Keith Champagne, Marc Deering, Raul Fernandez, David Finch, Richard Friend, Doug Mahnke, Tom Nguyen, Norm Rapmund, Robin Riggs, Walden Wong
Barvy:
Jeff Chang, Jeromy Cox, Andrew Dalhouse, Gabriel A. Eltaeb (Gabe), Nathan Eyring, Sonia Obacková, Peter Pantazis (Pete), Wil Quintana
Překlad:
Martina Dari Antonínová
Redakce:
Jiří Pavlovský
Obálka:
David Finch, Sonia Obacková

Varianty:
Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (limitovaná edice 52ks)
Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (paperback)
Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (pevná vazba)

Obsahuje sešity série Justice League of America (New 52) #1-7

Vyšlo v brožované, limitovanější pevné vazbě s přebalem (500ks) a extra limitované pevné vazbě s přebalem na speciálním papíře s černobílou variantou obálky, číslované s certifikátem (52ks).

Rok a měsíc vydání: říjen 2017 | ISBN: 978-80-7507-737-0 | Vydání: 1. | Vazba: šitá v tvrdých deskách s přebalem | Formát: 170 x 260 mm | Počet stran: 224 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 699 Kč | Název originálu: Justice League of America #01: World's Most Dangerous | Vydavatel originálu: DC Comics

Obálka (1/1)
tom173
tom173 | 1.11.2020 | Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (paperback) |

Dobrý jako doplnění událostí ohledně tajného společenství a celého příběhového arku ligy spravedlnosti z new 52 od Johnse. Samostatně to bohužel nemůže fungovat, protože čtenář co si koupí tuhle knihu (označenou jedničkou), je vhozen do událostí, které tu vyvrcholí dvěma sešity Války velké trojky, které u nás tedy byly vydány třikrát ve stejné sérii!! Dvě třetiny knihy jsou tedy OK a zbytek absolutní fail, stejně jako v JLA 4 - Síť.

Spike
Spike | 11.1.2019 | Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (paperback) |

Měl-li bych to shrnout, napíšu že se jedná prostě o slušný mainstream, tak stručný ale samozřejmě nebudu. Čte se to pěkně a odsýpá to, ale přišlo mi to spíš jako taková variace na Sebevražedný oddíl spíš než (Americká) Liga Spravedlnosti. Amanda Wallerová dá dohromady skupinu dysfunkčních tu více, tu méně známých postav, které jí podléhají a plní pro ni mise... OK, nápad možná neoriginální, ale co v superhrdinském středním proudu je dnes originální že... Takže záleží na zpracování a na postavách. Tady je hrozně vidět, že celou tuhle sérii Johns rozjížděl jen proto, aby tenhle tým mohl dostat do eventu Válka Velké Trojky. (celá série má pak dál už jen jednu další knihu) V prvních pěti sešitech nám tým představí, a pak hurá na velký crossover.
Je asi jasné, že za tak krátkou dobu nám postavy k srdci moc nepřirostou. Ne že by nebyly zajímavé, ale prostě je tu všechno hrozně z rychlíku. O většině z vystupujících bych si rád znovu přečetl, viděl jak se tým postupně stmeluje a tak dále... Ale na to by bylo třeba více knih a až potom se vrhnout na ten event, jako v případě klasické Ligy Spravedlnosti která tu vychází. Takže ano, tady se nám Hawkman, Catwoman, Stargirl, Vibe, Katana, Martian Manhunter a nový Green Lantern sice v týmu představí (Green Arrowa a Steva Trevora už aspoň známe z klasické řady New 52 LS) ale nemáme čas na to si k nim vytvořit nějaký hlubší vztah, takže když jsou hned po pěti sešitech vhozeni do toho velkého crossoveru, tak to má jediný účinek a to že těch postav je tam prostě víc a ostatní se mají s kým rubat. Takže když budu hodnotit pouze ty první sešity, vychází mi z toho takový lepší průměr. Je to čtivé, zábavné, rychle odsýpající, postavy zaujmou a rádi byste si o nich přečetli víc, na druhou stranu zápletka je takový standard, záporáci taky nic moc, a hlavně je to jen taková příprava na ten velký event. Což je asi můj největší problém s komiksem, měl potenciál být solidní a zábavnou sérií, něčím mezi Ligou Spravedlnosti a Sebevražedným oddílem, ale protože vznikl jen účelově tak ten potenciál zůstane nenaplněn, a to je docela škoda. O to víc když si přečtu závěrečné kraťasy o Martianovi a vidím, že tyhle postavy by prostě v dlouhotrvající sérii fungovat mohly. Kresba je na standartně dobré úrovni, Brett Booth odvádí slušné řemeslo, a David Finch je jako vždy super, toho můžeme znát i my ze sérií Batman - Temný rytíř, Batman z Rebirthu nebo Darkness, na jeho kresbu je vždy radost se dívat.
Sešity které jsou součástí zmíněného eventu schválně do hodnocení nezapočítávám, jsou to jen části většího celku a hodnotit je samostatně je nesmysl. BB Art vychází z amerického vydání takže s tímhle moc dělat nemohl, ale chybou naopak bylo nevydat tady knihy LS Síť, ALS Nejnebezpečnější hrdinové světa a Válka Velké Trojky co nejrychleji za sebou, byl by v tom pro čtenáře menší guláš. Závěrem tedy lehký nadprůměr, je to svižné, neurážející čtení, s dobrou kresbou, jen to prostě působí jen jako pilot který místo aby dále dostal vlastní seriál je hned na to hozen do velkého crossoveru, kde postavy - jakkoli můžou být zajímavé - prostě nemůžou rovnocenně obstát vedle těch co toho prostoru dostaly ve své sérii více.

karl173
M karl173 | 6.5.2018 | Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (paperback) |

Je to podobné Sebevražednému oddílu. Opět tomu velí Wallerová a opět se jedná o béčkové a céčkové postavy. Bohužel to co má Sebevražedný oddíl je akce a zábava a v tom Americká liga spravedlnosti trochu pokulhává. Nevynahrazuje to ani příběhem, který je takový nemastný neslaný, byť má pár fajn nápadů a Johns tomu dodává ten správný superhrdinský mainstreamový styl. Čte se to vlastně i celkem dobře, ale zkrátka za celou dobu to čtenáře moc nepřekvapí a když už, tak jen na malou chvíli. Další věc kterou komiks nemá jsou i propracované postavy. Nedokázal jsem si k žádné vytvořit nějaký větší vztah. To jsem měl jen u Catwoman, ale tu už znám z Batmana a kdybych jí doteď neznal asi bych si k ní v téhle knize žádný vztah také nevytvořil. Co se týče dvou kapitol Války velké trojky, tak k tomu se nemá cenu ani vyjadřovat. Takovým stylem vydávat příběh je zkrátka hloupost a byť si to jako celek rád přečtu a brzy navíc ta možnost bude, tak tahle rozházené vám to zkrátka moc nedá. Na závěr je tu ještě Origin s Martialem Manhunterem, který beru jako fajn doplnění informací. Jedná se sice o rychlí a celkem tuctoví příběh, ale i tak to beru pozitivně. Co se povedlo je kresba a to v celé knize. Všichni kreslíři odvedli dobrou práci. Stručně se tedy jedná o komiks, který se dobře čte a dobře se na něj dívá. Nenabízí bohužel ale nic velkého a tak se tedy dá říct, že tahle kniha ničím moc nenadchne, ale ani neurazí. 60 %

hroubek
hroubek | 19.3.2018 | Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (paperback) |

Americká liga spravedlnosti je jako první řada nějakého seriálu, kde chybí pár dílů, ve kterých se řeší to nejpodstatnější. Komiks mě dost bavil a přečetl jsem ho celkem rychle. Užil jsem si kresbu, scénář a i některé postavy. Ale problém je ten samí, jako u posledního dílu Ligy spravedlnosti, a to ten že se to nedá číst samostatně, je zde strašně moc postav, a ne všechny dostanou prostor na vykreslení svého charakteru. Skáče se od jednoho tématu k druhému, a to co nás zajímá nám neukážou(Xanadu, jak se Atom přidala JLA atd). A je to velká škoda. Fakt jsem zvědaví, jak to bude fungovat v jedné knize. A chci si jí přečíst co nejdříve, abych se rozhodl jestli je Johns opravdu dobrý scénárista na eventy a nebo to obrovsky pokálel. PS: Závěrečný sešit s Martian a Catwoman funguje skvěle.

3DD!3
3DD!3 | 8.1.2018 | Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (paperback) |

Určitě to vypadá slibněji než klasická Liga Spravedlnosti (Marťan je super), ale jen na oko. Jednotlivé sešity hlavně doplňují díry v příběhu Trinity vydaném v loňském roce. Takže 2/3 už vyšli a už chybí jen Justice League Dark aby to dávalo smysl. Nic to nemění na faktu, že Geoff Johns je babrák co nedokáže navrhnout příběh, který má začátek, prostředek a konec. Kdo je Xanadu, kdo je ten chlap bez ksichtu, proč má Luthor dostat krabičku? Tohle multisériové propojování vychází Marvelu, protože jim to Johns nerozesrává.

kaylin
kaylin | 9.11.2017 | Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (paperback) |

Díky svému začátku pak pro mě kniha "Americká liga spravedlnosti 1: Nejnebezpečnější hrdinové světa" vyznívá jako lepší průměr, ale jen trochu lepší. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/11/1564-americka-liga-spravedlnosti-1.html

Fry
A Fry | 22.10.2017 | Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (pevná vazba) |

Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa - Perfektní záležitost a pro mě jeden z nejlepších titulů tohoto roku. V prvních pěti sešitech této série máme konečně možnost nahlédnout do pozadí situací, díky kterým byl nový tým JLA vytvořen. Na první pohled nesourodá skupina superhrdinů má za úkol nejen spolupracovat, ale stát se také týmem, který by eventuálně mohl porazit původní Ligu spravedlnosti. Příběhová linie, která započala už v první knize Ligy spravedlnosti se tak zdárně blíží ke svému vrcholu ... Za mě 5*!

cyboy
M cyboy | 14.10.2017 | Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (paperback) |

Fakt jsem byl celkem prekvapeny a rikal jsem si "Johns napsal neco smysluplneho". Neee. Zhruba od pateho sesitu se to zlomi a najednou vubec nevite ktera a proc bije. Zacatek bezva, zbytek na ho... Jestli nekoho bude bavit zjistit co vsechno je potreba precist aby clovek pochopil o cem Johns mluvi, tak to sem napiste. Kazdopadne na styl psani "precti si deset nesmyslnych knih a ja ti nakonec mozna vysvetlim o cem to bylo", vazne nejsem zvedavy. Jdete mi s celou johnsovskou Ligou do...
55%

Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (limitovaná edice 52ks)

invape
invape 28.10.2017

Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (paperback)

tom173
tom173 1.11.2020

japes
japes 21.11.2019

ondra kenway
ondra kenway 18.10.2019

Cinema Ranger
Cinema Ranger 28.8.2019

SomeOne
SomeOne 14.6.2019

Blockholm
Blockholm 17.4.2019

Spike
Spike 11.1.2019

Stlucius
Stlucius 19.9.2018

puolpm
puolpm 2.8.2018

NecRoman
NecRoman 5.7.2018

dajik
dajik 6.5.2018

karl173
karl173 6.5.2018

hroubek
hroubek 19.3.2018

MonsterGyre
MonsterGyre 19.2.2018

lantan1
lantan1 15.2.2018

Kaaos
Kaaos 6.2.2018

mineralk
mineralk 21.1.2018

rewkon
rewkon 13.1.2018

3DD!3
3DD!3 8.1.2018

kaylin
kaylin 9.11.2017

pearlxjam
pearlxjam 8.11.2017

Lenny
Lenny 1.11.2017

invape
invape 28.10.2017

punisher
punisher 14.10.2017

cyboy
cyboy 14.10.2017

Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (pevná vazba)

calvin10
calvin10 6.8.2018

Fox01
Fox01 13.2.2018

trudoš
trudoš 1.12.2017

ConanVJ
ConanVJ 12.11.2017

invape
invape 28.10.2017

Lachvos
Lachvos 25.10.2017

Fry
Fry 22.10.2017