Kapitán Chemo
Epocha1. vydáníčerven 2024
0
...
...
...
...
+ 2 další ukázky
Koupit
Legenda českého komiksového stripu Albrecht Smuten (Pac & Pussy, Terapie masem) humornou formou popisuje svůj boj s leukémií v autobiografickém komiksu Kapitán Chemo. Vydejte se na divokou jízdu v kolečkové posteli, během které budete plakat, většinou smíchy.

Scénář
Albrecht Smuten
Art
Albrecht Smuten
Obálka
Albrecht Smuten
Lettering
Albrecht Smuten
Redakce
Martin Ďásek, Albrecht Smuten
Žánry
autobiografie, humorný, stripy, ze života
ISBN/ISSN
978-80-278-0194-7
Vazba
šitá v měkkých deskách
Formát
150 x 145 mm
Hmotnost
175 g
Tisk
černobílý
Stran
96
Původní cena
199 Kč
Humor černý jak obálky Smutenových knih a hřbety komiksů od Mighty Boys. Hrozně zvláštní, že je to v krátkém čase druhý autobiografický komiks, ve kterém se objevuje králíček s těžkou nemocí. Smutenův humor ale opravdu není tak něžný, jako v předešlém případě, je to humor nemající vnitřních překážek, humor pohybující se občas na hraně jakési dospělácké drsňácké infantility. Což je, alespoň navenek, výzbroj, která vás možná v takových životně zásadních a negativních chvílích do jisté míry ochrání. Ke konci komiksu však také cítíte, že je to všechno v tomto podání sice dost vtipné, ale úplná prd*el to taky není.

Celkový dojem: 80%
Pac & Pussy jsou geniální. Terapie masem je taková porce (sic!) černého humoru, že ji každý nezvládne. Ale tohle? Tohle je snad z toho všeho nejlepší! Synopse nelže, opravdu jsem se smál nahlas a fakt mi párkrát z různých tělesných otvorů vytryskly tekutiny :-)

Ze všech těch různých autobiografických komiksů, které popisují boj se zákeřnou nemocí, mě Kapitán Chemo oslovil zdaleka nejvíc. I přes "maskování" postav za králičí rodinku je uvěřitelně civilní, překvapivě intimní a hlavně masakrózně upřímný. Taky jsem se toho o léčbě leukémie docela dost dozvěděl. Většinu z toho jsem sice asi vědět nechtěl, ale co už, stalo se.

Abych to shrnul: jsem strašně rád, že se z toho Albrecht Smuten dostal, protože by mi jinak jeho tvorba hrozně chyběla. Můj strýc takové štěstí neměl, leukémie ho dostala už před víc než dvaceti lety. Ale kdyby to býval přežil, Kapitán Chemo by se mu určitě hrozně líbil. Byl přesně taková povaha, která dokáže ocenit tenhle druh sebevražedného humoru.