Vraťte se v čase do 60. let, objevte první klasická vystoupení nejslavnějších hrdinů Marvelu. Na stránkách této knihy najdete období kreativity, které nemá v americkém komiksu obdoby, kde Stan Lee, Jack Kirby, a celý tým nadšenců Marvelu (Marvel Bullpen, jak mu přezdíval Stan Lee) představili některé z nejznámějších postav v historii komiksu. Doba zázraků a fantastických vynálezů, které se brzy stanou nesmrtelné.

Obsahuje sešity série The Incredible Hulk #1-6 (březen 1962 - leden 1963). Sešit The Incredible Hulk #1 v ČR vyšel v rámci Ultimátní komiksový komplet #085: Marvel: Počátky - 60. léta. Sešity The Incredible Hulk #2-6 vychází v rámci tohoto kompletu v ČR úplně poprvé.

V české mutaci vyšel tento svazek jako 2. v pořadí. (v testovací verzi jako 4. v pořadí). Po testovací sérii prvních čtyř čísel v roce 2023 startuje série oficiálně znovu od prvního čísla v lednu 2024. I když není v tiráži uvedeno, jedná se tak defakto o druhé vydání, které se odlišuje novou tiráží a poslední stranou, kde je vždy reklama na další číslo (v testovací sérii jsou na poslední straně ukázky 4 obálek test vydání). V tomto případě se od testovací verze odlišuje i cenou, která byla u testovací 299 Kč. Nadpis Marvel Origins je vyveden embossem ve zlaté barvě, na ukázkách není patrné.


Scénář
Stan Lee
Art
Steve Ditko, Jack Kirby
Ink
Richard Bache Ayers (Dick), Steve Ditko, Paul Reinman
Barvy
Stan Goldberg (Stan G)
Obálka
Stan Goldberg (Stan G), Jack Kirby
Lettering
Rui Alves, Petr Schwarz
Překlad
Petr Novotný, Eva Peterová
Redakce
Rui Alves, Petr Novotný
Žánry
superhrdinský
ISBN/ISSN
ISSN 2974-7635 (Hachette Fascicoli)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 263 x 12 mm
Tisk
barevný
Váha
521 g
Stran
160
Cena
199 Kč
Originál
Marvel Masterworks: Hulk Vol. 1 (Marvel Comics, 1962, 1963)
Varianty
Marvel Origins #004: Hulk 1 (1962) (2024)
Marvel Origins #004: Hulk 1 (1962) (testovací) (2023)
  • trudoš
    Ač jsem tomu nevěřil, Hulk je v portfoliu Stana Leeho skutečně jednou z nejzajímavějších postav. Minimálně z dnešního úhlu pohledu se vymyká klasickým modelům a jeho osobní strasti jsou spíš prokletím, než výhrou supehrdinského života. Pravdou je, že ty příběhy jsou bizarní. Šedesátá léta si evidentně nedělala hlavu s tím, co je možné a co ne, pročež Marvelovská dobrodružství působila stejně šíleně, jako ty nejdivočejší příběhy Čtyřlístku. Jakmile ale na Hulkovy eskapády začnete pohlížet shovívavým okem milovníka komedií, užijete si každý jeden zvrat, včetně obřích vynálezů sestrojených dvěma osobami během několika minut, popřípadě opakovaného obviňování Hulka prakticky ze všeho špatného, co se jen na planetě Zemi přihodí.
    V téhle knize máte navíc jedinečnou příležitost porovnat rozdílné styly kresby stejného tématu dvou proslulých umělců – Jacka Kirbyho a Steve Ditka. A sám za sebe musím říct, že v případě Hulka odvedl Jack Kirby asi tu nejlepší práci, jakou jsem od něho dosud viděl.