Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 2 další ukázky

Koupit
Fenomén je příběhem mladého chlapce Boldona a jeho přítele, bojovníka Spikea, kteří před lety přežili „fenomén“, jenž zachvátil celou Zemi. Nejedná se o apokalypsu, ale o něco mnohem zajímavějšího.

Sledujeme cestu dvou hrdinů, kteří jsou nuceni spojit se s dalším ztraceným sirotkem nového světa, dívkou Matildou. Trojice se vydává vstříc dobrodružství, které je přivádí na tajemné místo zvané Město zlatých očí. Během pátrání po tomto epicky bláznivém novém světě hledají odpovědi na své otázky a smysl života, čelí temným silám a cestou mění svět k lepšímu.

Autoři Brian Michael Bendis a André Lima Araújo přinášejí s Fenoménem vesmír plný nezapomenutelných postav, nadupaný akcemi a ohromující představivosti.

Letterista není v tiráži uveden

Scénář
Brian Michael Bendis
Art
André Lima Araújo
Překlad
Tereza Pohořelická Bartošková
Redakce
Petra Kryštofová, Jiří Matoušek, Pavlína Zelníčková
Žánry
akční, dystopie, postapokalyptický, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-264-4976-8 (CPress (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
168 x 260 x 10 mm
Tisk
černobílý
Váha
360 g
Stran
144
Cena
299 Kč
Originál
Phenomena #01: The Golden City of Eyes (ABRAMS (Abrams ComicArts), 2022)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.11. 09:40Fenomén #01: Město zlatých očí
  Komiks nezapře originalitu svého světa, zápletky a pro mě zajímavou kresbu ohledně futuristických městských scenérií. Jinak to jde celkem mimo mě. Jako kdyby Bendis během psaní tohoto "sci-fi fantasy" zapomněl, že nepíše superhrdinský žánr, takže tu máme vlastně dosti nařachaného bijce a záhy - byť lehce anonymní - tým padouchů. Do toho to je děsně, ale opravdu děsně užvaněné a pubertálně humorné. Ne, že by ty dialogy byly psány vyloženě špatně, ale bylo to takové zbytečně tlachání skrze bubliny.

  Celkový dojem: 40%
11
 • MisaNuff
  Přesně k tomuto závěru jsem došel po přečtení recenzí na Goodreads. Vol. 2 má vyjít až v dubnu 2024, takže jestli ta série k něčemu bude se dozvíme až za mnoho let, kdy už zas nepůjdou sehnat první díly :D
 • Toe
  Na Godreads to má průměr, dle recenzí super kresba a v první knize zatím míň než průměrná story, kde se toho moc nedozvíš a nedává to úplně smysl. Obsahem spíš k frankofonnímu stylu komiksu. Ostatně ukázky jsou celkem vypovídající. Bendis asi četl Ságu a chtěl si udělat něco podobného mimo hlavní proud a tak si s kámošem něco zkusili... :)
 • faster86
  tuší někdo co to je? bendis může být super, ale taky super sranec