Ukázka
Ukázka
Ukázka
Sedm komiksových povídek, sedm přelomových událostí českých moderních dějin a sedm hrdinů. Jsou to obyčejní lidé. Mají ale jedno společné: Jsou to skautky a skauti, kteří v těžké životní zkoušce prokážou neobyčejnou odvahu.

Od počátků českého skautingu přes zakládání prvních dívčích oddílů, vypjaté okamžiky za nacistické okupace či komunistickou perzekuci až po dnešek: to vše v sedmi komiksech.

Parta kamarádů zakládá ještě za Rakouska-Uherska v maličké obci první skautský oddíl a naráží na nedůvěru spoluobčanů. Zdenka se přidá ke skautům v době, kdy se od žen očekává jen péče o rodinu a domácnost, ale rozhodně ne svobodná mysl a vlastní názor. Jak se zachová třináctiletý Marek, když se jeho vedoucí postaví na stranu nacistů? Podvolí se Jakub komunistickému režimu – co je v sázce?

Původně jako projekt na HitHitu: https://www.hithit.com/cs/project/6947/skautsky-komiks

Scénář
Mark Steininger
Kresba
Eva Bartošová, Sasha Chagina, Tomáš Chlud, Kateřina Čupová (Faqy, Chechula), Jan Gruml (Slakinglizard), Štěpánka Jislová, Vladimír Strejček, Vojtěch Velický (Lazybastard), Tomáš Vovsík
Lettering
Janek Dočekal
Redakce
Michaela Čakrtová, Alena Pokorná
Námět
Mark Steininger
Grafické úpravy
Janek Dočekal, Lucie Horáková
Editor
Eva Staněk
Žánry
historický, klubácký, sborník, ze života
ISBN/ISSN
978-80-257-3394-3 (Argo)
978-80-7501-156-5 (Junák - český skaut)
Vazba
lepená v tvrdých deskách
Formát
190 x 297
Tisk
barevný
Stran
128
Cena
498 Kč
  • George Walker Bush
    George Walker Bush admin14.12.2020 17:39Odvaha je volba
    Symboly, které komiks s sebou nese a chce připomenout, jsou více než důležité. Po umělecké stránce je to složitější - z výtvarného hlediska nemám námitek, kresba je fajn, ale samotné příběhy mě zaujaly a bavily až v druhé polovině knihy, do té doby jsem se poněkud scenáristicky ztrácel...

    Celkový dojem: 50%