Komiksový román METRO. 94 stran noir příběhu z pražskýho podzemí, smrt, hromadná doprava, vulgarismy, židovská mytologie a temno.

Vyšlo jako Bakalářská práce v Ateliéru mediální a didaktické ilustrace na Západočeské univerzitě v Plzni.

Scénář
Tomáš Staněk (Obras)
Kresba
Tomáš Staněk (Obras)
Obálka
Tomáš Staněk (Obras)
Žánry
underground
ISBN/ISSN
Západočeská Univerzita v Plzni (ZČU)
Vazba
lepená v měkkých deskách (Paperback bez krytí hřbetu)
Formát
148 × 210 mm
Tisk
černobílý
Stran
94
Náklad
100ks
Cena
399 Kč
 • Kazumaki
  Kazumaki mecenáš16.3.2018 18:41METRO.
  Pěkný kus práce. Líbí se mi originální kresba a (že by ne zcela náhodná?) podobnost s některými skutečnými postavami.
  Začátek děje mi spíš připomněl Gantz nebo Temné metro (fuj, hanba mi za takové srovnávání), ale pak už se to rozjede čistě pod autorovou taktovkou, která dospěje k hezky originálnímu konci. Mohl bych tomu sem tam vytknout, co již bylo řečeno pode mnou (plus nějaké to množství překlepů), ale to je spíš takové meh.
  94 stran na bakalářku je skvělý výkon a komiks/komix je to opravdu nevšední. Taky se mi líbí využití mytologie z českého prostředí.
 • Toe
  Toe admin13.3.2018 14:15METRO.
  Tak nějak souhlasím s Cyboyem, obálka a potažmo vazba zajímavá, kresba často chaotická (hlavně rozmístění bublin), to už tak u prvotin bývá (i když to vlastně úplná autorova prvotina není, ale z delších věcí ano). Scénáristicky je to naopak na prvotinu podařené, pointa pěkná. Uvidíme v budoucnu, s čím se autor vytasí třeba i mimo XRX mag....
 • cyboy
  cyboy mecenáš9.3.2018 23:55METRO.
  Pokud to budu brat jako knizni prvotinu, o ktere bude nejspis i autor za x let rikat, ze by ji udelal uplne jinak, tak moc prisny nebudu. Celkem se mi libil konec (i kdyz by se o te "bezvychodnosti" dalo polemizovat) a obalka je, no, zajimava.
  S kresbou jsem mel misty dost problem (neprehlednost, nesrozumitelnost) ale tipuju, ze to je muj subjektivni problem.
  Na bakalarku to neni tak spatne.
  60%
 • Draco nobilis
  Draco nobilis admin7.3.2018 22:50METRO.
  Všechna čest, těžkej nadprůměr na bakalářku, chlape makej na sobě, vidím potenciál a umíš to nejen s perem, ale i se scénářem, má to nápad, švih, ujetou švihlost i pointu, cením. A ta libidózní obálečka, Ojojoj! Taguju vysoko.
162