Pověsti z kraje pod Vladařem
Regia2. vydání 2016
4.4
...
Magický kraj kolem hory Vladař (Karlovarský kraj) je plný legend, pověstí a tajuplných příběhů. Lidé si je předávali z generace na generaci, události po konci druhé světové války však tuto tradici násilně zpřetrhaly. Pověsti se naštěstí zachovaly a dodnes tak dotvářejí jedinečný genius loci zdejší čarokrásné krajiny. Sochař, výtvarník a ilustrátor Dalibor Nesnídal je zachytil půvabnou obrázkovou formou, která jistě potěší nejen znalce zdejšího kraje, ale i milovníky umění.

Příběhy nás budou provázet mytické postavy čertů, skřítků, lesních žínek, víl a vodníků, ale i postavy reálné, jako byl např. Jan Žižka, který se na vrcholku hory Vladař ubránil přesile katolických vojsk. Zjistíme také, jak hora Vladař ke svému jménu přišla a jak to bylo se slavnou panenkou skákavou. Vstupme tedy do říše pohádek a pověstí, kraj kolem Vladaře nás netrpělivě očekává.

Scénář
Dalibor Nesnídal
Art
Dalibor Nesnídal
Redakce
Ivan Pelc, Petra Vojtová
Žánry
dětský, historický, mytologický
ISBN/ISSN
978-80-87866-22-1
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Hmotnost
681 g
Tisk
barevný
Stran
82
Původní cena
299 Kč
Překvapivě vtipné a povedené. Až pojedu kolem hory Vladař, zajisté se zastavím, projdu se, a jedním okem budu vyhlížet nějaké ty vodníky, víly a skřítky :)
levné knihy 59 kč
Tož je to celkem roztomilá záležitost, u které si nejsem jistý, kde je hranice mezi "pro děti" a ne úplně vědomou "dětinskostí", což se týče zejména pár vtípků-nevtípků, abych parodoval divoženky; ale jinak je to celkem zajímavé počtení.

Celkový dojem: 60%