Koupit
I andělé občas ztratí křídla. Horší ale je, když se ztřískají do němoty a někdo jim je šlohne, pak jim nezbude než počkat tady u nás dole na zemi, než jim zase dorostou. A čas se tu někdy pekelně vleče, ještě že si ho mohou krátit alkoholem, drogami a občasnými hovory s Bohem, který je naštěstí dost pohledná bytost a nejspíš má i pěkná prsa, jen je pořád nechce ukázat... Někdy si nad svým životem posteskne taky bezhlavá jeptiška nebo schizofrenní kostlivec.
Komiksový strip Anjel je originální českou variací, či spíše odpovědí na kultovní americký Red Meat. Oproti němu se vyznačuje snad ještě drsnějším černým humorem a nemilosrdnějším viděním světa, jež navíc obohacuje o nečekaný teologický rozměr.

Scénář
Jakub König
Kresba
Jakub König
Redakce
Petr Onufer
Obálka
Jakub König
Žánry
stripy
ISBN/ISSN
Plus (Albatros Media a.s.)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 150 mm
Tisk
černobílý/barevný
Stran
136
Cena
169 Kč
 • Draco nobilis
  Draco nobilis admin13.12.2017 21:46Anjel
  Dvě hvězdičky za Boží kozy a jednu za Pivo, který může být i kámoš. Bránici to netrhá, ale uchechtla jsem se. Semo tamo.
 • kaylin
  kaylin24.2.2014 15:39Anjel
  Nábožensko-kritický rozměr spojený s případným filosofováním jsou jen naznačeny a nejsou nijak dotaženy do konce. Nejvtipnější nebo nejzajímavější pak člověku nakonec přijdou stripy, které jsou spíš tak nějak obecné a fungovaly by u většiny postav jiných. Velmi málo pak dochází k tomu, že by kresba podtrhovala význam celého stripu, ale není to zase nutnost. Sem tam se to děje docela dobře, někdy jsou stripy dělány právě kresbou a doplňujícím textem. Opět se tak jen potvrzuje, že je zde nekonzistentnost, která není schopna zajistit, aby celá série fungovala, fungují jen některé stripy, u kterých je poznat, že ten smysl pro černý humor autor přece jen má a že někdy dostane pořádně cynickou náladu. Celkově se ale pro mě strip dostává na průměr, a to právě kvůli rozháranosti kvality. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/02/512-anjel-50.html
 • Houbař
  Houbař mecenáš4.2.2014 23:17Anjel
  Anjela jsem měl rád už na netu, zvláště jeho "dneska ráno jsem posnídal vtipnou kaši - ale hned jsem ji zase vyblil". Spousta dalších kusů je ale zase podprůměrných. Provedení je to taky takové nijaké - s jedním stripem na stránku je to zbytečně velké a stojí to víc jak Red Meat. Ale je to české, četl jsem to už na netu, tak mi to nesmí chybět ve sbírce.
 • Landauer
  Landauer28.4.2011 22:41Anjel
  Zabte mě, ale myslím, že Anjel měl zůstat na netu a nebo počkat ještě pár let, aby to bylo na opravdickou knížku. Když si vezmu, že na každý stránce je jenom jeden strip, většina obrázků je Xkrát nakopírovaná, stripy už jsme někde viděli a frky nemaj takovou kadenci jako Red Meat, aby vyvážily výše zmíněný výtky, přijde mi to na knížku za 169 Kč trochu málo. Spíš se mě zmocňuje pocit, že Anjel šel do tisku hlavně proto, abysme tu měli další českej "comicsbook". Jináč pokud nehodnotím knížku, ale stripy, tak jednoznačně nadprůměr.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.4.2011 22:50Anjel
  Tož, Anjela znám z internetu relativně dlouho, takže mě neměl moc čím překvapit (snad jen ošklivou obálkou). König sám sebe de facto vystihuje hezky v jednom stripu: "cynickej umí bejt každej č*rák", ale Anjel je k tomu všemu také vtipný. Neřekl bych, že je to dílo drsnější než Red meat, jak se píše na zadní straně v popisu, ale jako jakýsi jeho "žák" funguje skvěle.
 • choze
  choze10.4.2011 13:25Anjel
  Jen jsem to prolistoval v knihkupectví, ale pobavilo to.