Čtyřlístek #499-500: Pětistovka
Čtyřlístek1. vydánílistopad 2010série Čtyřlístek 505/719
3.6
...
Časopis Čtyřlístek.

Pětistovka - Hana Lamková, Jaroslav Němeček
Myšpulínum - Martina Bobková, Jaroslav Němeček
Most do naděje - Jiří Poborák, Jaroslav Němeček
Náš dům, náš hrad - Richard a Slavomír Svitalský, Jaroslav Němeček

Dvojčíslo 19-20/2010 ročník 42

Vložena příloha


Scénář
Martina Bobková, Hana Lamková, Jiří Poborák, Richard Svitalský, Slavomír Svitalský
Art
Jaroslav Němeček
Obálka
Jaroslav Němeček
Redakce
Jiří Poborák
Žánry
dětský, magazín
ISBN/ISSN
ISSN 1211-4219
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
190 x 260 mm
Hmotnost
208 g
Tisk
barevný
Stran
64
Původní cena
69 Kč
Jeden z důvodů proč ho koupit je to kouzelný další stý číslo , čtení je úchvatné a ta historie je jako třešnička
Ohodnotil bych radši za dvě...pořád mám problém s počítačovou animací, moderními trendy (maily, již zmiňované oči z důlků či Bobíkovy paže), ale zase je to pořád Čtyřlístek. Dokonce příběh Most do naděje na mě dýchl podobnou atmosférou jako před dvaceti lety příběhy od manželů Lamkových. Škoda, že nejsou příběhy citlivěji dotaženi. Ale bylo fajn po letech vidět Zádrhela a Vrtichvosta. Když si vzpomenu na dvousté číslo, tak žádné další výročí nebylo už tak povedené...
Kabukiman: Takže: Policisti: Zlatá mašle (#536), Děti: Paní na hlídání (#488). DÍky za reakci
Díky za info!!! Nové čtyřlístky si kupuji jen pokud je vidím za nějakou hodně nízkou cenu a neodolám...:) Jak koukám, tak z Bobíka se postupně stává bitkař jako Obelix nebo Wolverine :D Díly ve kterých se bijou s policisty nebo hází dětské výkaly bych ale asi chtěl vidět :D :D :D Pokud víš které to byly díly,tak mi to dej pls vědět!:D Diky:)
Kabukiman: Bohužel je to tak, že se ve Čtyřlístku často takto trhají hlavy, oči z důlku. V dílu s dinosaury (Speciál 3/2011) byl Pinďa ukosnutý dinosaurem. Myšpulín zase byl rozpůlen na kusy Bobíkem (díl o pravdomluvném houkátku, díl 2012). A že Bobíkovi se při vzteku mění pěst na kladivo? To je grotesktní zveličení jeho vzteku a síly pěsti při bitce. Ano, Bobík je ta postava, která by se furt bila. Připomíná mi to Mrože Helenu, postavu autora Kocoura Boba ze Speciálu. Zajimavé, že i přesto, že pan Němeček nenávidí ty věci typu rvačky, kladiva atd. (jedna facka v jiných komiksech než je Čtyřlístek, ho naprosto znechucuje), tak se to ve Čtyřlístku děje (je jedno v jaké míře). Ano, možná Čtyřlístek se nakonec dohodne, ale ne vždy. Čtyřlístek v posledních letech často se bije zločinci, či policisty... Jeden díl o hlídání dětí (ročník 2011) Bobík sotva přicházející lupiče, praštil trámem po obličeji, aniž by cokoli udělali, házeli na ně dětské výkaly (odporné!). Jeden díl z roku 1997 (první díl Čtyřlístku s písmem Němečka na bublinách; První scénář Poboráka), Bobík dobil dva záškodníky, kteří je chtěli hodit do moře. A tak prej, že Čtyřlístek je mírný i ke zločincům. I tak se Čtyřlístek má dobře - má víc časopisů, knih, než ta jakási "konkurence". No, Čtyřlístek by byl u mně víc dobrý, kdyby se nezlehčovalo tak moc všecko.
Na výroční číslo čtyřlístku jsem náhodou narazil v antíku, tak jsem neodolal a se zvědavostí zakoupil. Plusem je celé číslo věnované jen čtyřlístku. Zdá se že v tomhle čísle se redakce chtěla vrátit „ke kořenům“ a tak se stejně jako v prvním čtyřlístku objevuje Zádrhel a dokonce i Vrtichvost. Zádrhela nemám rád. Každý klaďák potřebuje záporáka, aby byly síly vesmíru vyrovnány. Ale u čtyřlístku tohle pravidlo, podle mého, neplatí. Čtyřlístek Zádrhela prostě nepotřebuje. A Vrtichvost také svojí kresbou jen podtrhuje úpadek kvality kresby. Počítačové barvení je neskutečně odporné, ale holt ke dnešku patří. Co mi vadilo víc je podstatné zhoršení kresby. Přijde mi jako by to už nekreslil pan Němeček, ale nějaký jeho následovník. Postavičky čtyřlístku jsou často takové jiné proporčně oproti minulosti a největší plus čtyřlístku, dokonalé vyjadřování emocí výrazy tváře vzalo také dost za své. Bohužel. Mnohdy mi přišly výrazy tváře až odpudivé a pan Němeček zde několikrát použil i takové, pro čtyřlístek netypické, vyjádření emoce „rozpadnutím hlavy na kousky“. V jednom obrázku (str.9) se Pinďovi utrhnou uši, utrhne hlava s vyplazeným dlouhým jazykem a ještě mu vypadnou oči z důlků. Zvlášť ty oči z důlků vypadají odporně. Také naprosto nechápu proč pan Němeček Bobíkovi změnil ruku na kladivo a svěrák??? Přišel mi v tu chvilku jako by byl vyrobený z tekutého kovu jako Terminátor 2. A nakonec Pinďova rozzlobená hláška, že peníze kazí lidi. Ach jo…. Faktem je, že kapitalismus zkazil kvalitu čtyřlístku, takže na tom asi něco bude… Dvě hvězdy dávám jen proto, že to je čtyřlístek a měl bych výčitky svědomí, kdybych mu dal míň k výročí…

Po letech jsem ze zajímavosti zakoupil Čtyřlístek, na nějž jsem zanevřel kvůli úbytku kvality již před dlouhými lety. A co jiného pořídit, než takovéhle überkulatiny, že ? Samozřejmě gratuluji a děkuji týmu za neuvěřitelné množství příběhů a za krásné chvilky v dětství, nicméně na sterilní počítačové grafice se nic nezměnilo. Scénáře v tomto čísle mi nepřišly už tak uhozené a repetitivní jako dřív, ale co soudit z jednoho čísla. Subjektivně rovněž těžce nesu různé snahy o trendy aktuálnost, ať už se jedná o různé technické vymoženosti dneška či Bobíka s kladivem či svěrákem místo ruky. A to říká milovník cyberpunku.
Já před x lety přišel o první čísla,teď začínám právě tímto dvojčíslem, zatím nemám, čekám na dodání, tak jsem zvědavý! .-)
Koupil jsem za stejných okolností jako Kapis. O dnešních dětech trochu pochybuji, ale kdyby mně bylo zase 8, tak bych určitě dal i 80 %. :-D
Tak jsem to viděl v trafice, když jsem jel do práce a řekl jsem si, že si 500-té číslo koupím, abych mohl posoudit, jak moc se téměř jediné obrázkové čtení mého dětství změnilo. Tak, mezi první poznatky patřilo, že už to nestojí 7 korun :-) Obálka je z takového pevnějšího papíru, je tam plno reklam, ale domeček v Třeskoprscích pod Bezdězem furt stojí. Nevím, jestli je to tak i v nekulatých číslech, ale všechny 4 příběhy byly 4-lístkové, žádný Olda a Polda ani duch Ruprecht nebo Koumes. Paní Ljuba je už v čtyřlístkovém nebi a každý příběh psal jiný scénarista. Zvířatka posílají e-maily, ale jezdí furt v pradědečkovi. Možná je to tím, že už mi není 8let, ale už na mě nedýchala z těch stran ta dětská atmosféra a nebylo to lepším papírem, naštěstí to nebyla ani propaganda typu technaři jsou špatní ááááno. Myslím, že pro děcka to není nejhorší, co se jim může dostat do rukou a je dobře, že čtyřlístek vychází i po čtyřiceti letech.