andre

andre komentáře
naposledy online 22.7.2024 20:01andreyoung@seznam.cz

Bohužel přečteno a teď zase čekat... První příběh Amarillo je na Blacksada trošku slabší, postavy na mě působily plošším dojmem, takové "hrc, frc, hotovo" .... o to více jsem si pak užil následující dvojdíl. Ten mě opět nadchl a uspokojil, jak jsem u Blacksada zvyklý. Takže tak.
Humor sice stale jeste trosku postradam, ale vlastne jsem spokojen. Ctvrta hvezda je za, pokud se nepletu, prvni vystoupeni bratru/bratrancu Daltonovych. Zabava je na obzoru. Takze tak. ..... a opet velke diky Crwi, ze se do toho pustila.
Jaké to velké překvapení, když jsem nečekaně narazil na "nového" LL.... a od crwe? Držím s tímto projektem crwi palce, snad se zadaří a dočkáme se dalších dílů. .... Jinak příběh samotný je přímočařejší a gagů méně, ale atmosféra správná. Těším se na další. Takže tak.
No ještě že u nás nevycházej sešitovky, to bych se asi brzo picnul. Čekat každy měsíc na pokračování příběhu to nejni nic pro mne. Takže to, že kniha nemá ukončený příběh mě opravdu nepotěšilo:-/ .... Ale jinak pohodovej, dobrej Usagi. Takže tak.
Hodnotím přísněji. Asi jsem byl příliš namlsán prvním dílem, tento byl pro mne lehkým zklamáním. Westernovost se kamsi vytratila, což by normálně ani tolik nevadilo, ale já se těšil právě na ni. ... Plus občasné tvrdé střihy - skoky v ději. Nemohl jsem se zbavit pocitu, že se autoři občas prali s tím, aby se vešli do předepsaného počtu stran a je to dost znát. ... Nebýt tak famózního prvního dílu asi bych hodnotil lépe, ale bohužel nemohu. Takže tak.
Co se knize/sérii nedá upřít je čtivost. Čte se opravdu dobře, a tak člověka ani tolik nemrzí ta předvídatelnost(v této knize). Coloring se (zejména) v porovnání s první knihou také zlepšil-umírnil a to jsem rád, neb u první knihy mě až rušil. ... Jediné větší zaškobrtnutí pro mě bylo těsně za "protispojlerovémupatentu" (ten mě pobavil), kde jsem musel po jednom "střihu" několikrát listovat zda jsem něco nepřeskočil a v podstatě mi to tím myšlenku "protispojlerovéhopatentu" pokazilo. On celý ten konec je takový sesekaný, ale to už jsem si u pana Talbota tak nějak zvykl. Ale jinak spokojenost. Takže tak.
Nebál bych se říct, že jsem fanouškem Koplovi práce, ale tentokrát jsem, bohužel, zklamán. Minimálně z pohledu rodiče čtoucího společně s 5-6 dítětem. Četli jsme po kapitolách a furt jsem se nemohl zbavit pocitu, že "se vlastně zase nic neudálo" jak v dějové lince, tak v chování postav. Pouze jsem se posunuli na mapě za pomoci poměrně nezábavného děje. .... Pokud bych ještě hodnotil to, že se vlastně dítě ve věku kdy ho tento příběh může oslovit nedočká konce, tak by bylo hvězd ještě méně. Ale to do hodnocení nezahrnuji, neb se snad mýlím a dvě následující knihy vyjdou bez ohledu na Čtyřlístek mnohem rychleji. ... Takže tak
Jsem velice spokojený. Příběh je klasicky westernový. Řekl bych, že se vám bude líbit podle toho, jak jste schopni snést westerny s Clintem Eastwoodem:)
Občas jsem měl pocit, že jsem přeskočil stránku, ale bylo to ve snesitelné míře. Kresba mi dost připomíná Giraudova (Moebiova) Blueberryho, skoro bych se nebál říct, že je jím hlavní hrdina značně inspirován. ... Velká spokojenost. ... Takže tak.
Nejvíce mě pobavila pointa hlavního příběhu. Malý problém jsem měl s pochopením několika výrazů (více méně ve tváři) jedné z hlavních postav (nebudu zde spoilerovat). ... A nejhorší na celé knize je, pokud to tak opravdu bude, že nás Talbot nechal nahlédnout do příští knihy. Takový závěr jsem si u Steampunkové serie nepředstavoval. Ale to stahuju kalhoty, když je brod ještě daleko, snad se pletu. Jinak Talbot opět bavil tepáním do společnosti.Takže tak.
Konečně dostávám od Grandvillu/Talbota to co jsem očekával. Talbot je jeden z mála autorů, kdy bych byl raději, když by se více rozmáchl (byl podrobnější). Člověku je až líto, že mu nabídne nějakou zajímavou myšlenku, nad kterou by se člověk rád pozastavil, popřemýšlel (podiskutoval, dozvěděl se víc). Ale najednou šup šup děje se zase něco jiného a zase a zase. Člověk se sice nenudí, dokonce se pěkně baví, ale chybí tomu ta "košatost" (asi to nejni to správné slovo). No přirovnal bych to k dobře udělanému seriálu, kde by byl prostor pro hlubší seznámení s hrdiny, jejich pohnutky a motivy a z toho by se sestříhal celovečerní film, který už pouze sleduje hlavní linii příběhu. Ale to je takové povzdechnutí "co by bylo...". Hodnocení - spokojenost. Takže tak.
K dočtení jsem se musel nutit, kresba mě nebavila (z velké části kvůli coloringu, respektivě kvůli ztrátě kresby při coloringu). Často jsem se ztrácel v tom kdo komu co říká (si myslí, vypráví). Poměr cena/zábava je, z mého pohledu, hodně špatný. Takže tak.
Bohužel jsem zklamán, očekával jsem syrovou westernovou atmosféru a dostal jsem omalovánku. Některé příběhy by nemusely být špatné, ale bez té atmosféry to byl poloviční zážitek. Takže tak.
Hodnotím přísněji, ale nemohu si pomoct. Poměr ceny a kvality ( v tomto případě spíše kvantity) je dost přestřelený. Příběhy nejsou špatné, to nemohu říct, ale zase to není nic z čeho by se člověk posadil na zadek. Adekvátní cena by byla někde kolem 200-300,-Kč ( a je jedno zda za TPB či HC), nebo dvojnásobný obsah. Nejvíce by mi vyhovoval formát "pekelné knižnice", sice by to na počet stran patrně vyšlo dráž, ale mě by to uspokojilo:) ... Takže tak
I když mám s knihou pár problémů, jako je množství jmen a postav (které se špatně od sebe odlišují), nebo (snad nebudu spoilerovat) nechápu proč si vzal "hlavní hrdina" s sebou na smrt syna, tak musím uznat, že je kniha velice dobře čtivá. Dostal jsem to co jsem očekával a nebyl jsem zklamán. Takže tak.
Co se scénáře týká, tak na mě kniha působila dost kontrastně. Některé scény/pasáže jsou psány stylem ".. máme plno času, prostru a chuti do práce, pojďme si pohrát s dialogy, figurami, atmosférou, .. " a najednou obrat na ".. rychle rychle pospícháme, přeskočímě nějaké scény, nebo minimálně pár panelů, kašlem na logiku..". Musím říct, že mě první přístup opravdu bavil a užíval jsem si každý obrázek. Ten druhý mě v lepším případě rozesmutněl. Zmateně jsem se pokoušel oddělit od sebe dva slepené listy, bohužel mě vkusné číslovaní stránek často vrátilo do reality. ... Jako by na scénáři pracovali dva lidé ;-) ..... Osobně Jirkovo "rychlokresebné období" moc nemusím, ale v této knize jsem ho snesl a některé panely by byly hezké jako nástěnná tapeta (možná ty, ze kterých je cítit jeho dřívější posedlost datailem). ... Hodnotím přísněji, neboť z výše uvedeného je patrné, že potenciál na 4-5 hvězd tam byl, ale nebyl dotáhnut. .... Takže tak.
Hodnotím lehce přísněji. V podstatě bych mohl být nadšený, vše fungovalo velice dobře, ale měl jsem často problém s přehledností. Často jsem musel studovat panel ve kterém vlastně ani nebylo co studovat, což mě otravovalo. ... Ale jako jinak ANO, další díl (pokud bude) si samozřejmě koupím. Takže tak.
V podstatě bych mohl napsat to samé co u jedničky. S tím, že konec se tentokrát povedl o něco lépe, i když je stále "naivní". Ale opravdu mám problém s přephotoshopovánim. Hlavně nadpoužívání "rozostření" mě dost často vytáčelo. Měl jsem pokaždé chuť tomu kdo dělal coloring švihnout rákoskou přes prsty (minimálně). Vůbec se mi to tam nehodí. ..... Ale jinak je kniha velice čtivá. Snad se tentokrát zadaří a dočkáme se dalších dílů dřív. Takže tak.
Kresebně nádherné - hladící po duši. Bohužel, příběh mě jaksi nechytl, možná to je překladem, nevím.... takovej nemastnej-neslanej včetně "pointy". Knihou si asi budu ještě mnohokrát listovat pro potěšení, ale příběh si už asi jen tak nepřečtu. Takže tak.
andre12.8.2016 13:45Sochař
Bohužel převažuje zklamání. Dost možná jsem něco nepochopil, neboť třeba stále nechápu, k čemu byly v první části zmínky o "dvou osobnostech". Tahle linka se mi úplně ztratila. ..... A u konce jsem spíš tak nějak pokrčil rameny - něco jako znuděné "...hm...". ..... Na druhou starnu musím říct, že se příběh dobře čte, dialogy fungují, obrázky(panely) dobře navazují, člověk se jednoduše orinetuje. .... Zkrátka je vidět, že McCloud má teorii opravdu zmáklou. ...... Dovolte mi vulgárnější přirovnání: za kvalitním masem se skrývají hovna. ...... Takže tak.
baatcha: tušíš v jaké knize sebraných "AaP" je tento příběh?
Tak jsem se konečně odhodlal k přečtení této knihy. Práce autorů je výborná! ... Bohužel dokonalost zmršila pravděpodobně tiskárna, neb celá kniha je o tón tmavší než by měla být = v tmavších prostorách člověk těžce rozpozná co se na obrázku odehrává. Škoda. ..... ale jinak je kniha parádní a vřele doporučuji. Takže tak.
Když to zkrátím..... Jokerův "rok jedna" z jiné perspektivy. ...... Asi hodnotím příšně, ale měl jsem to v paměti "lepší":) a při těch jménech..... Takže tak.
V podstatě bych mohl napsat to samé jako u "U Piktů":) .... s tím, že se příběh scénaristicky lehce zlepšil ...... nejvíce mě iritoval "špatně" (jinak) přeložený název obléhajícího tábora, neb na mapce s lupou a orlicí v české mutaci Babaorum(či jak se to píše) není. ..... Zkrátka klasická redakční chyba českých mutací, kdy se na kontinuitu jmen a názvů kašle ".... protože je to pro děti a ty jsou blbý..." ...... Nutno přiznat, že narozdíl třeba od "kačírků" nejsou přeložená jména dementní. Takže v tomto ohledu malé plus. ..... Takže tak
V této knize mě akce spíše rušila. Emoce a vztahy zde mají hlavní úlohu. Kapesníček jsem vytahoval z kapsy 2x..... Krása ....
Kniha se dobře čte, kapitoly jsou dobře dávkované. .... Aleeee.... teda když poodhlédnu od toho, že je to autobiografické, tak je mi hrdina strašně nesympatický. Být s ním v hospodě u jednoho stolu a on by vedl ty chytrolínské řeči, tak bych měl velkou chuť mu dát tečku (už za střízliva). A vůbec né za to, že souloží s prostitutkami, to je jediná věc která je sympatická. Neboť být v podobné situaci (nemít přítelkyni, nebýt zábavný a krasavec), tak mi připadá rozumnější ( a asi levnější) za sex zaplatit přímo profesionálce, než nepřímo béčkovým "zlatokopkám" za drinky, dárečky, večeře, kina, dovolené, auta atd.. ... Ale ty jeho žvásty, že už nechce mít přítelkyni z takového či makového důvodu, jsou podle mě keci ubohého ztroskotance. Chápal bych, kdyby to pár let říkal 16-20ti letý odkopnutý kluk, ale chlap po 40cítce? A ještě ke všemu si ty žvásty nakonec sám vyvrátí, i když si to nejni ochoten přiznat. A ještě se tváří jak je upřímný a přitom není upřímný ani sám k sobě. .... No trošku jsem se rozrušil. Takže tak.
Tak nějak nevim pro koho by tato kniha měla být. Některé vtipy jsou moc dětinské (dětské-blbé) i na děti a některé nemají děti šanci pochopit. Na některé vtipy musí mít čtenář nějaké šmoulí ( a jiné) znalosti, ale pro toho, kdo ty znalosti má, jsou ty vtipy zase slabší a nedotáhlé. Opravdu jsem se zasmál tak u 3-5 kousků, což je málo. Na těch pár stránek je kniha zbytečně "luxusní" a drahá. Formát sebraných Garfieldů by knize slušel víc(počet stran/cena), pokud by vůbec mělo smysl knihu vydávat. Takže tak.
Konečně český komiks pro děti na motivy večerníčku který se dá číst (z komiksového hlediska na rozdíl od "o kanafáskovi" a "šmankote"). Ačkoliv i zde jsou občas panely nelogicky rozházené, jsou propojeny šipkami, takže se člověk neztratí. Kresba je příjemná, příběhy dávají smyls, mívají pointu i humor. Není si nač stěžovat. ..... mimo hodnocení: docela by mne zajímalo, jak je to s tím "kresba: Vhrsti, Friedl" ..... Pokud máte malé děti, tak jako čtení před spaním doporučuji. .... Takže tak.
andre6.11.2014 14:52Jelita
Spokojenost, ideální "záchodový" čtení. Nevím jak to vycházelo v Bravíčku, zda byla v jednom díle brava jedna stránka. Ale pokud tomu tak bylo, tak klobouk dolů. Už dlouho jsem nečetl český komiks, kde samostatně fungujou jednotlivé stránky, ale navíc zde (občas) utvářejí i něco jako delší příběh. Kresba a coloring absolutně na úrovni. Vůbec bych se nedivil, kdybych v zahraničí narazil třeba na německou mutaci. ... Takže tak.
Tentokrát jsem z Fanouše lehce zklamán. Trošku na mě působí jako Xtý díl nějaké hollywoodské filmové série, která má plno pěnez v rozpočtu a ty peníze se utratí za velkolepé a superakční scény, ale to co bylo zajímavé, zábavné, vtipné, přitažlivé na prvním dílu už tomu novému filmu chybí. .... Já osobně bych uvítal Fanouše řešícího nějaké záhado-detektivní případy z malých venkovských hřbitovů, opuštěných domů v sudetech atd. .... né že bych chtěl autora nějak ovlivňovat;-) , ale pro mě je moc inspirativní jeho mapka v "pohádkách Českého středohoří" . Úplně si dokážu představit knihu , kde se Fanouš pohybuje po nějaké turistické trase a řeší místní "zajímavosti" takovej prázdninovej díl "Fanouš - cesta turisty":) ... no nic, trochu jsem se nechal unést.... Tato kniha na mě trochu působí jako takové chladné profesionálně udělané dílo. Úplně jsem si vzpomněl na Svěrákovic "Tatínka", kde si Zdeněk Svěrák v podstatě stěžuje, že do "Jáchyme hoď ho do stroje" udělali až moc srand, že by to stačilo na tři filmy, a že to byla chyba. A že správný film má mít tolik procent od toho a tolik od toho. A na filmech od Kolji (včetně) přesně toto cítím - tu matematiku - a zde jsem měl podobný pocit. .... Trochu mi chyběla ta nadšenost z prací "do šuplíku". ..... Ale jako jinak, ano, svůj úkol kniha splnila, pobavila mě. Takže tak.
Tak mám neblahé tušení, že se brzy na Ostravsku stane nějaké větší neštěstí ..... možná tam exploduje neodbroně vedená elektrárna, nebo na ni spadne letadlo.....:)
Ze začátku jsem měl pocit, že peanuts nemluvějí česky, ale anglicky s českými slovy. Nevím zda jsem časem na "angličtinu" navykl, nebo zda se to postupen sešitu zlepšilo, ale ke konci už jsem si mohl klidně číst:) .... Škoda že je pérovka trošku vyžraná, ale to bude asi problém dodaných podkladů. .... A poslední škoda, že v sešitu není celý rok. ...... Jinak jsem spokojen. Takže tak.
Hodnotím přísněji. Poměrně nízké hodnocení není za to co v knize je, ale za to co tam není. Kniha mi spíš vytvořila plno dalších otázek, než aby mi na některé odpověděla. .... Příklad: obrázky z nedokončeného amatérského filmu, buď tam nemusely být, nebo ať je k tomu alespoň nějaký popisek. ..... Teda abych nebyl úplně špatně pochopen, kniha je to krásná a vřele doporučuji, ale jsem smutný z toho, že cítím, že mohla být mnohem lepší. Takže tak.
V hvězdičkovém hodnocení jsem trošku přísnější, od takových jmen jsem čekal větší propracovanost. Kniha na mě působí jako takový "best of" sestřih, sice je příběh jasný a zábavný, ale chybějí mu drobnější propojovací nitky. ..... Ale nic naplat, velmi dobře se to čte. ..... Pokud by si někdo chtěl přečíst knihu (písmenkovou) o této rodině, tak bych doporučil, podobně dobře čtivou jako je tato obrázková, Mario Puzo - Rodina. ..... Takže tak.
V celku jsem spokojen. Né nadšen, ale spokojen. Kresba absolutně v pořádku, bohužel příběh je lehce slabší. Teda myšlenka dobrá, ale nějak mi to furt připadalo, že se jde hrozně po povrchu a rychle, rychle do cíle. No a vtípky jsou moc Uderzoovské, prvoplánové až primitivní..... a opakujícíse. ..... Ale jinak, vypadá to, že si nové vydavatelství svou značku cení a nechce ji položit. Doufejme, že nová krev pomohla Asterixovi se odrazit ode dna, a že to nebyl jenom poskok, ale pořádné odražení. ..... Takže tak.
andre22.11.2013 09:20Šmankote
Chaaaa, jako vždy čtu komentáře ostatních (pokud vůbec) až po napsání mého (abych nebyl ovlivněn). No takovou schodu jsem ani nečekal:)
andre22.11.2013 09:15Šmankote
Bohužel, bohužel, bohužel...... je zde strašně patrné, že scénář je základní stavební prvek komiksu. Neboť s kresbou jsem spokojen, dokonce na papíře, který je použit, má nádech grafických listů. Ba i myšlenka či dokonce pointa některých příběhů vypadá zajímavě, ale jako celek to nefunguje. Některá okénka jsou tam zcela zbytečně, nebo spíš kontraproduktivní. Jindy je v příběhu takový skok, že člověk zkoumá zda nepřoskočil stránku. ..... Chápu, že není jednoché vměstnat příběh do určitého počtu stránek, ale holt dobří (či dokonce průměrní) scénáristé to umějí. ..... Hodnotím přísněji, neboť bych od dvou profesionálů očekával lepší výsledek (Chlud si mohl víc dupnout). ..... takže tak.
Já nevim proč, ale vedu s pracemi Petra Kopla furt nějaký vnitřní boj (hlavně s barevnými). Stále bojuji s malou přehledností. Přitom když si vezmu jednotlivé panely, tak je "vše" jasné, ale jako celek to na mě působí tak nějak chaoticky, neharmonicky. Přirovnal bych to k vlasům: krásná bujná hříva, která by potřebovala přistřihnou a učesat. Pokud bych takto pokračoval, tak: Kopl dobře podporuje růst svých "vlasů", ale potřeboval by dobrého kadeřníka (redaktora?) který by mu ten jeho bujný porost pročesal, učesal. .... Ale to je asi neduh většiny české produkce, že zaměstnanci vydavatelstvích nemají moc chuť autorům pomáhat, nebo ani nevědí jak. .... Když tak koukám, při psaní mého komentáře, tady na tu obálku, tak to vystihuje docela slušně o čem mluvím. V podstatě tam není nic špatného, dokonce se dá říct, že působí harmonicky, ale ve mě to nabuzuje pocit kýčovitého chaozu. Jak se říká, méně je někdy více. ........ Aby si někdo nemyslel, Koplovi velice fandím a jeho práce mě baví (i, ač se možná nezdá, tato kniha) jenom mi je líto, že se to jeho úsilí a vynaložená práce, tak nějak ztráci v nepřehlednu. ........ Tento komentář se ani tak neváže k této knize, jako spíše k celkové Koplově produkci, teda až na Broka, ten je bez chaozu a má i parádní obálku. ... Takže tak.
V podstatě bych mohl napsat to samé jako u "Továrny", akorát s tím rozdílem, že se mi pomalu daří Fanouše lépe "vnitřně uchopit", takže se mnohem lépe bavím a posledně zmiňované nedostatky už tolik nevidím:) .......... Takže se ze mne stává FAN a těším se na další díl FANouše a FANtové;-)
Já jsem asi fakt hodně zmlsanej, tento příběh bych rád viděl v něčem jako je Crew, a klidně na horšim papíře, jako takové "levné" čtení do vlaku, tam by mě moc potěšil. Ale jako samostatná kniha? ... Příběh... základní myšlenka slušná, dalo by se z ní leccos vytěžit, ale figury jsou načrtnuty povrchně, ba i jejich pohnutky, proč co dělají, jsou "lacině" vysvětlené. ..... A grafická stránka?... Zase se mi potvrzuje, že stará esa by se na Photoshop měla vysrat. Kdyby kniha byla nakreslana klasickou Corbenovou pérovkou (bez těch strašnejch rozmazanejch fleků), tak bych jí hodnotil mnohem kladněji. .... Mám z knihy podobný pocit jako z Grandvillu - promarněná šance. ..... Takže tak.
Nevím proč, ale číst tuto sérii mě baví. Téma není "moje", v podstatě se toho moc zásadního (přímo v této knize) nestane, ale nemohl jsem se odtrhnout.
Tak teď jenom doufat, že se bude prodávat. Takže tak.
Slušně jsem se bavil, je to čtivé a dobře uchopené. Mám problém s koloringem, no v podstatě mám problém s celým garfickým ztvárněním. To že P.Kopl umí, to je jasné, ale mě asi nějak vnitře vadí, že je vše děláno v PC a já to z toho cítím, je to až příliš do očí bijící. Ale to je můj osobní problém. Celkově hodnotím kladně. Takže tak.
Hmmmm..... tak tu ukázku CC opravdu nevybralo rozumně. .. Běžně jsem zastánce CC, protože mě baví s čím zase pan Dort a 3jan přijdou po Cimrmanovsku "tudy cesta nevede" a jejich nápady opravdu hraničí s genialitou, akorát my plebs to zatím neumíme náležitě využít, viz. pokus o prodej pouze na jejich stránkách. (to myslím vážně) ..... doma jsem to s US vydánim nesrovnával - neměl jsem to za důležité, ale ta zmíněná ukázka mi vyrazila dech. Na to jak pány považuji za zajímavé marketéry (od slova marketing;-) ), tak tomuhle nerozumim. Čert vem Colu, ale co to chybějící dámský přirození? Detail na bradavce? Kam se asi já průměrnej, nadrženej, uhorvitej komiksář s igelitkou nejdřív kouknu? .... kdyby ta ukázka nebyla, tak chrochtám blahem, ale teď se mi do četby nechce. Jsem z toho smutný.
Azalin: za formát větší A4 to tak hrozný nejni. A na CC stránkách za 489,-Kč..... a v předprodeji to bylo za 419,-. Takže kdo chtěl (chce)zaplatí velice rozumné peníze.
U této knihy jsem si často říkal, jak rodičovství změní člověkovi pohled na svět. ... Tím nechci říct, že by si bezdětní tuto knihu neužili, to vůbec, ale čtenář rodič prožije knihu intezivněji s hlubšim (dalšim?) rozměrem. ..... Jinak bez ohledu na výše zmiňované, je tato kniha klasický dobrý Usagi. Spíš lehce nadprůměrný. Dal bych skoro 5hvězd. .... Takže tak.
Krásná možnost nahlédnutí do Usagiho světa v barvě. Příběh je sice na první pohled jednodušší, ale mám takové podezření, že si v něm Stan zase přihodil pár přísad do nějakého chystaného veštího příběhu se Sasuké. Náznaků je již dost v různých kniháh. ....... Ale hlavně na mě úplně tryská ta radost, kterou si Stan udělal Usagim v barvě k velkému výročí. ..... Takže tak.
Na Calvinovi si člověk uvědomí, jak ho rodičovsktví mění. Před pár lety jsem jasně fandil Calvinovi, dnes mě ten malej hajzl štve (slušně řečeno) a fandím rodičům:) ......... Některé pointy s rodiči mi parádně nastavily zrcadlo a o to měly větší sílu. ...... Výborné čtení na záchod, které lze, skoro, kdykoliv přerušit, takže vám neodumřou nohy;-)
Tentokrát je to snad poprvé co konkrétní příběh není dokončen přímo v jedné knize. Jsem z toho vyloženě nešťastný, to mi Stan nesmí dělat. .... Jinak teda krtaší příběhy opět krásně dokreslují usagiho svět a osobnost, včetně podobenství (ne pouze vizuální) s Jotarem. A "hlavní" příběh je parádně gradující, úplně jsem se zadýchal. Musím uznat, že Stan umí i střih na výbornou. ...... Až na ten nedokončený příběh veliká spokojenost. Takže tak.
Musím říct, že jsem se docela slušně pobavil. Párkrát jsem i těžce vyprskl, což se mi zas tak často nestává (při čtení). Ano většina případů byl fekélní humor:) Takže s tímto jsem spokojen. ...... S čím spokojen nejsem, je rastr v párovce. Už mi to připadá, že to dělá crew schválně. Beru, že Calvin je skenovaný, nějak se to může stát Usagimu a podobným, prostě přijdou špatné podklady ze zámoří, ale u české produkce, která je dělaná na tabletu? Tam by měla být kontura ostrá. Toto mě vyloženě deptalo a přivádělo k zoufalství. ...... Na druhou stranu musím pochválit obálku. Konečně profesionální obálka pro knihu pana Kopla. Zatím jsem, asi neprávem, jeho věci v knihkupectvích ignoroval, a to hlavně kvůli obálkám, které na mě působily jako "vyspala jsem se s vydavatelm, ten mi za to něco vydá" , nebo "mám tatínka vydavatele a ten mi to vydá", nebo v lepšim případě "komiks teď frčí, tak pojďme rychle něco vydat". Takto má vypadat obálka. I když mám asi nějakou kde tiskař pustil málo žluté:) ....... Ale jinak spokojenost, snad se dočkáme další knihy. Takže tak.
"Fanouš" je hlavně vtipný. Moc často se nestává abych se u české produkce takto bavil. Drobné žerty v pozadí mě hnaly kupředu. Samotný příběh je slušně napsaná zombie vyvražďovačka. ..... Hlavní problém mám s "fanzin" formátem. Na četbu do vlaku to je moc drahé, na , jak bych to nazval?, samostatnou komiksovou publikaci (?) nedotáhlé. Možná by stačil trošku veští formát a obálka která by plnila víc funkci ochranou a estetickou. ....... Ale jak říkám, jinak jsem se dobře bavil. Takže tak.
Já opravdu nesmim číst před samotným čtením cizí recenze, pak se mi stane, že jsem z příběhu, který by mě normálně odrovnal, lehce zklamán:-/...... Ale jo, je to výborný LL plný vtipných gagů.