Syndrom

Syndrom

Jméno: Václav Schwertschal
Email: Schwerchi@seznam.cz

Syndrom
Syndrom | 16.10.2018 | Watchmen - Strážci (2. vydání)

Slovní a grafické nápodoby byly obnošenou vestou hned napoprvé. Akce moc košer taky neni. Krásně hluboce promyšlené - velikášské romanopisectví zhuštěné do krátké obrázkové knížečky. Vlastně svým způsobem dlouho pohodová, příjemná, lidská věc. Famózní literární záběr: jazyk vedle jazyka, vyprávěcí struktury ve vrstvách - komentování komentovaného…filosofie v pohybu; člověk ve víru bizarně ironického osudu ; vím, že nic nevím jistě. Strážce hlídá Hodinář.

Syndrom
Syndrom | 2.3.2017 | Punisher MAX #03: Matička Rus

"I sleep for three days straight and then I take a walk through Brighton Beach." Dobrej pocit po tom neustálim zabíjení si taky občas Frank zaslouží. Poctivej špiónskej thriller se kterym si Ennis jako obvykle hezky hraje. Tentokrát Rambo ví do čeho jde a chladnokrevné kalkulace zmrdů nahoře drží na uzdě hovado Nick Fury.

Syndrom
Syndrom | 1.3.2017 | Punisher MAX #00: Od kolébky do hrobu

Bravo! Pečlivě poskládaná mozaika Frankovi pološílené a pologeniální duše. Že by inspirováno Návratem Temného Rytíře? Cela mě sere, protože je to nudná (takže zvrácená) výplň, jinak supr. Moderní válka. Blakeovo peklo. Sejmout ty korporátní svině. Souhlas. Souhlas. Souhlas. A rodina.

Syndrom
Syndrom | 1.3.2017 | Punisher MAX #01: Na začátku

Čtu to v originále: It´s one in a thousand who´s got it together--who thinks soldier means soldier--who knows it´s a life--válečné přesahy. A že jich ještě bude. To, že jsou války za svobodu pro americkou vládu kapitalistickou invazí a policejním zásahem dneska už dávno není nic objevného, ale v 19, když jsem to četl poprvé bylo.

Syndrom
Syndrom | 26.2.2017 | Nitro těžkne glycerínem

Druhé přečtení: Dvě okýnka dole vlevo na straně 22..."Pozval bych vás dovnitř slečno Vickersová, ale včera mi pokládali nový koberec a ještě to nezaschlo" :D :D...Uvězněnej králík na straně 9 a finální bitka... Vtipné detaily, originální metafory. Sebeironie. Naturalismus. Černá komedie jak se patří. Hezky sviňská pointa. Kopřivu mám rád. V tom jak bere v potaz zlo, v jeho citu a kreativitě slova, v tom, že má jako autor koule a sebevědomí. Připomíná mi Palahniuka bez mindráků :D S úchylným pozitivismem plnou parou vpřed . Hrabat se ve střevech a v kundách...se zvráceným úsměvem na rtech. Grus je taky frajer. Bisley bez hypernadsázky a výbušnosti směrem k evropskému realismu a k vyprávění. Akrylová sytost, připomínající Total Recall nebo týpka jménem Siku (Soudce Dredd, když se porouchá výtah-to já jen vrstvim, protože nevim jak to pojmenovat) We are all living in America, its wunderbar.

Syndrom
Syndrom | 24.2.2017 | Punisher IV.

Povinná návštěva Irska. 'Reportér' jako zabíjení na speedu. Oddechová série s originální kreací v detailech.

Syndrom
Syndrom | 24.2.2017 | Punisher III.

Když zakopnete v New Yorku: Ennisův technický scénář aneb Frank přemýšlivým chodcem. Hlenožrout, chcankosrk, koňohryz: vojenská hantýrka v pravém smyslu slova :)
U Rusáka už to přepísk. Kapitola bez slov je výplň, ale rozšafný Dillonův scénář tomu dodá trochu šťávy.

Syndrom
Syndrom | 24.2.2017 | Punisher II.

Molly je můj typ. Škoda že....mno. A dobrej antagonista samozřejmě vždycky zvedne laťku. Překlad už v pohodě.

Syndrom
Syndrom | 24.2.2017 | Punisher I.

Co je to do psí boudy za tlumočení? (napsáno v úctě k originálu). Freakshow=zrůdoslav...Jako dobře, originální, ale zní to stupidně. Co třeba Frankenstein? Nastartuj amnézi=forget it never happened...ve smyslu podstatného jména. Křečovitý. If you´re too shoot, I reckon you´re too close period=Jediný kontakt, který mi vyhovuje je prostřednictvým kulky....bez komentáře. A další. Přijde mi zvláštní, že u náročnýho Kazatale, kterého Štěpán Kopřiva zmákl na jedničku byly výtky a tady nic. Přitom to celý smrdí sýrovou odbytostí za předkožkou. Kresba se sem hodí, ale Punisher v tomhle druhu srandiček? Zvlášť v kontrastu s řadou MAX to působí neuvěřitelně absurdně...a přesto jsem se bavil. Ennis je prostě zvrácená hračička.

Syndrom
Syndrom | 19.2.2017 | Sláine: Válečníkův úsvit

Důstojnost superbojovníka. Lehkost Ukkova vyprávění, které Mills začne naplno využívat až později. Neopohanství do každé rodiny. McMahon mě taky bavil nejvíc. Ukazuje barbara a jeho svět se surovou, tvrdou a neotesanou poetikou. Takhle má žánr vypadat, ačkoli některé obrazy kreslířů ilustrátorů jsou skutečně boží. (Pokroucenec se chladí u vodopádů, hadí démon, pokroucenci obecně, bitevní montáž...) Jako odpočinkový to je, vo tom žádná, uspěchanější, ale v duchu komiksových sešitů, médiu obecněji a dobrodružným chlapeckým kořenům to dělá čest s rozhodně nikoli banálními pointami. ("uvízl v příbězích o vlastní slávě...nedokážete žít z potu vlastní práce-musíte ho ždímat z ostatních...provozovat obchod s otroky není jen o práskání bičem....přijímám život tak, jak každým dnem plyne. Politika mě nudí...Za Sláinových časů byly urážky ceněny stejně jako meče"...a tak) Elegantně jednoduché a silné. Mně se prostě ta stará škola líbí víc. Přijde mi, že tehdy si dospělí uměli hrát, zatímco dneska si puberťaci hrajou na dospělí. Čtyři hvězdy bez pardónu.

Syndrom
Syndrom | 11.2.2014 12:38 | * Připomínky a návrhy

BTW tohle je určitě ten nejvícsemmagor dotaz, cos tady měl, takže sorry za mrhání času, ale vážně se mi to takhle zobrazuje. Ne, že by to byl takovej problém, batmana mám rád.

Syndrom
Syndrom | 11.2.2014 12:35 | * Připomínky a návrhy

když pak tu stránku refreshnu jsou to zase extraordinérní hvězdičky. I kdyby to bylo jenom u mě, připádá mi to jako zajímavá kuriozita. Nebo to vidí někdo jinej?

Syndrom
Syndrom | 11.2.2014 12:31 | * Připomínky a návrhy

mno, když klikneš na komentáře, tak první stránka je v pořádku: hodnocení označujou hvězdičky, ale na dalších stranách jsou to, fakt nekecám batarangy. Nebo to vážně vidim jen já a můj prohlížeč je na tripu. Nebo obráceně.

Syndrom
Syndrom | 11.2.2014 10:28 | * Připomínky a návrhy

Kaluž teď hodnotí komentáře nebo ty batarangy vidim jen já? Nevim, jestli se k tomu nechcete vyjádřit později, tak kdyžtak berte moji otázku za bezpředmětnou. (Jestli jste se k tomu už vyjádřili, tak jsem to nenašel áááá proto se ptám. Tak.)

Syndrom
Syndrom | 16.6.2013 19:20 | * Připomínky a návrhy

Asi jsem moc zvyklej na režim jinde, kdy se ta změna projeví u jednoho příspěvku, než u dalších několika nových. Přijde mi to technicky elegantnější. A jak jsem říkal ten původní názor bude stále vidět, takže "je to bomba, nejlepsi comics co sem cet" se nezedituje na "je to sracka", ale "je to bomba, nejlepsi comics co sem cet. tak to ctu podruhy a to je vam takova sracka..." v tom samym okně. Nechápej mě špatně. Nestěžuju si na to, že nemůžu projevit nebo změnit svůj nazor v databázi, jen na to, že ho nemůžu změnit pohodlnější a přehledější cestou. Možná to ale není takovej problém, jak si myslim. Klidně se smířim s dosavadním systémem. (Kdybys ještě přidal tu rychlou úpravu do 5 minut a moje děti (až je budu mít) by se tak nemohli smát mý trapný gramatice, tak to smíření bude daleko příjemnější).

Syndrom
Syndrom | 16.6.2013 18:24 | * Připomínky a návrhy

Zack: Bavíme se o komentářích, ne o diskuzích. Je to názor na dílo, mnohdy zatraceně osobní a ten se přece může neustále měnit. Chápu, že bych si měl stát za svým prohlášením a jakmile ho uploaduju, už bych měl mít jasno. Jenže jasno je tááák relativní pojem. Třeba na CSFD (doufám, že komiksáky neurazím, když použiju srovnání. Podle mě se jedná o velice solidní server) tamní štamgasti ty komentáře doplňují jako po druhém zhlédnutí: nebo zatím dám čtyři atd. Což je řek bych skvělý kompromis. Na jednu stranu to nezbavuje zodpovědnosti (nechat ten původní komentář by mělo být otázkou cti a odměnou pak příznivý ohlas komunity, třeba romantickým vyznáním na uživatelově profilu) a na druhou to ponechává možnost osobního růstu. (Třeba na takovej Incal se mi mění názor po každém přečtení. A když jsem zhulenej po každé stránce). Nemám samozřejmě právo Zackovi vyrazit dveře s výkřikem "Im Namen des Gesetzes werden verhaftet!!!!!" a taky to neudělám. Je to admin a jeho rozhodnutí budu respektovat.

Syndrom
Syndrom | 14.6.2013 15:02 | * Připomínky a návrhy

Je možné editovat komentáře? (Otázku už jsem tady někde viděl. Jen odpověď ne. Jestli už se tohle téma probíralo, tak sorry.)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 17.2.2019 19:02
Komentáře u comicsů: 38
Hodnocení comicsů: 53
Příspěvků ve foru: 7

Sbírka (z CDB)

Četl: neveřejné
Má: neveřejné
Chce: neveřejné
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné