Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 1 další ukázka

Kniha Junácká srdce navazuje na již vydanou publikaci Kreslené seriály časopisu Junák. Obsahuje komiksy DRUŽINA ČÁPŮ (nakreslil M. Čermák), TAJEMSTVÍ STARÉHO ZÁMKU (nakreslil J. Petráček), PAVEL HLEDÁ KAMARÁDA (nakreslil K. Zeman), ZTRACENÁ LOĎ (nakreslil M. Kocian), a rozšiřuje tak pohled na skautský kreslený seriál.

Vyšlo jako svazek edice Galerie českého komiksu

Kniha obsahuje bohatý doslov z pera Milana Krejčího, poslední komiks - Ztracená loď není skautský, dle doslovu však svým "batličkovským" obsahem do této knihy zapadá.


Scénář
Jiří Hromádko, Michal Kocián, V. Stárka, Karel Zeman
Předloha
James Beardsley Hendryx, V. Stárka
Art
Marko Čermák, Michal Kocián, Jiří Petráček (Oskar), Karel Zeman
Obálka
Marko Čermák
Publicistika
Milan Krejčí
Redakce
Josef Vybíral
Žánry
dobrodružný, klubácký
ISBN/ISSN
978-80-88098-92-8 (Josef Vybíral)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
215 x 305 x 12 mm
Tisk
barevný
Váha
750 g
Stran
108
Cena
499 Kč
  • Darth Raelchi
    Trochu me mrzi, ze prvni pribeh vysel uz u Vavry, takze jsem nedostal, v ramci sebe, 4 nove pribehy. Nicmene, prvni pribeh ma porad silu a ona druhovalecna nota je proste paradni, i graficky mi to prislo lepsi zpracovane nez u Vavry. Druhy pribeh byl opravdu foglarovsky, ale zaroven jsem si u toho vybavoval ty povalecne filmy s osidlovanim a vyhanenim Nemcu z pohranici. Velmi sugestivne a emotivne podane, pritom vlastne to neni okazale, ucelove a trapne ve svem projevu. Krasne dobrodruzstvi, u ktereho jsem si vazne nerikal, hmm to patri taky do klubackeho zanru. Treti pribeh je uz vic klubacky, ale ocenuji silnou emocni linku, povalecne dejstvi a famozni kresbu Karla Zemana. Ostatne kresbu u vsech 4 pribehu musim vyzdvihnout. I Petracek, na ktereho mnohdy prskam, mi zde neuveritelne sedl. Posledni Kocianuv pribeh to cele krasne uzavrel. Nadherna dobrodruzna kresba, ktera podmani a uz nepusti. Ostatne raneho Kociana muzu vic nez jeho soucasnejsi pociny. Doslov v podani pana Krejciho jsem si opet uzival plnymi dousky, cimz mu podruhe vzdavam hold a smekam.
    Nicmene mi v hlave vyvstala otazka, pro koho tato kniha vlastne v takove podobe je? Tohle je takova zvlastni sbirka, ktera pusobi nesourode a jako jakysi vybiralovsky vejskrabek, ale neni tomu tak. Mne to porad sedlo, bavil jsem se a i kdyz to neni moc pro soucasnou mladez, resp. neni to neco, po cem by prahla na prvni dobrou, urcite si to svou cestu k nim najde, at uz z presvedceni nebo pres nas sberatele, ctenare.