Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 7 dalších ukázek

Declan Thomas, bývalý pacient ústavu pro choromyslné, zničeného při požáru, má zvláštní schopnost vcítit se do šílenství jiných lidí – a občas je dokonce dokáže i vyléčit. Doufá, že jednoho dne vyléčí i sám sebe, ale dochází mu čas, neboť ho stíhá přízračný vrah. Navíc jeho tělesná teplota nebezpečně klesá.

Obsahuje sešity sérií Colder #1-5 (listopad 2012 - březen 2013), Colder: The Bad Seed #1-5 (říjen 2014 - únor 2015) a Colder: Toss the Bones #1-5 (září 2015 - leden 2016)

Kniha obsahuje kompletní série Chlad, Chlad: Prohnilé sémě a Chlad: Kosti jsou vrženy v jediném svazku o patnácti kapitolách, s doplněnými bonusovými materiály, včetně skicáře a dvou beletristických povídek od Paula Tobina.


Scénář
Paul Tobin
Art
Juan Ferreyra
Barvy
Laura Binaghi, Nicolas Brondo, Eduardo Ferreyra, Juan Ferreyra
Obálka
Juan Ferreyra
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Veronika Černá, Radek Chaloupka, Barbara Doe (Warneke), Václav Dort, Tomáš Náprstek, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
drama, horor, mytologický
ISBN/ISSN
978-80-7652-066-0 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
220 x 325 mm
Tisk
barevný
Váha
2377 g
Stran
416
Cena
1400 Kč
Originál
Colder Omnibus (Dark Horse Comics, 2017)
Varianty
Chlad (2021)
Chlad (limitovaná edice, varianta A) (2021)
Chlad (limitovaná edice, varianta B) (2021)
Chlad (limitovaná edice, varianta C) (2021)
 • Palebras
  Palebras1.1. 07:41Chlad
  Hodně povedená záležitost, vyznačující se jak skvělou obálkou, která prostě musí na první pohled zaujmout, formátem a zpracováním které zvolilo Comics Centrum a hlavně neskutečnou mírou všudypřítomné fantazie a šílenství, válící se na čtenáře prakticky s každým otočením stránky. Příběh jako takový není příliš rafinovaný či jedinečný, ale ve finále se stejně budete kochat scénáristickými fantaziemi realizované v perfektní kresbě. Všemožné lámání kosti, výstřiky krve, páčení čelistí, sekání prstů, stahování z kůže a mnohem více těchto radovánek, za kterými stojí záporáci, kniha obsahuje. Takže co slibuje obálka, čtenář opravdu dostane. Vyobrazení Hladového světa a monster v něm obsažených je také skvělé a byla děsivá radost na ně pohledět. Hlavní záporák Čipera Jack byl mírně otravný a nesympatický ocas, ale perfektně to vyvážil Obrtlík, který byl opravdu lahůdkový. Škoda, že tento týpek nedostal více prostoru. Celkově je samotný svět včetně hlavních postav bravůrně vymyšlen, avšak pořádnou dávku odpovědí na vyřčené otázky příliš neočekávejte. Při čtení se rozhodně vyplatí nechat se unášet na vlně šílenství, kochat se nápady a kresbou a příliš nepřemýšlet nad otázkami typu proč, kdo, jak a co. V opačném případě by mohl být čtenář lehce rozčarován. Chlad je velice povedená záležitost u které jsem rád, že se jí Comics Centrum chopilo a vydalo.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.12.2021 19:41Chlad (limitovaná edice, varianta C)
  Příběh jako takový je v podstatě průměrný, ale fantazie a imaginace jak scénáristy, tak kreslíře jsou asi bezedné. Jako taková studie šílenství to funguje úplně perfektně. Doplňující povídky byly taky fajn.
 • faster86
  faster8621.12.2021 00:04Chlad
  Příhěh, nebo příběhy jsou tak lepší 3 hvězdy. Je to příklad tvrzení, že hrdina(příběh) jsou tak dobré jak záporák a tady je/jsou dobří. Na 4 hvězdy to vyšvihne parádní práce s přechodem mezi panelama a bonusové dva příběhy. Není to věc kterou bych vřele doporučoval, ale je to dobré čtení.
 • Norri
  Norri mecenáš17.12.2021 22:37Chlad
  Asi nejsem typický konzument hororů. Jsem totiž značně vybíravý. Nemám rád vyvražďovačky, lekačky a nechutnosti. Mám rád atmosférické, mysteriózní záležitosti. U Chladu jsem tak nějak očekával od všeho něco. Nechutnosti i atmosférickou mysterióznost. Něčím mě ten komiks přitahoval a jeho grafické podobě jsem nedokázal odolat.

  Vůbec jsem se nespletl. Ten komiks je krásně nechutný, ale zároveň je úžasně šílený. Chlad je totiž o šílenství a o všech jeho barvách. Jeho vizuální styl se sytými teplými barvami je v brutálním kontrastu s masakry, které zobrazuje. Pracuje s úžasnou fantazií a monstra jsou zde vskutku originální. Třeba takoví pětiprstí psi mě hodně bavili. Celé je to pak navíc odlehčeno jak humorem, tak také romantickým vztahem mezi dvěma hlavními kladnými postavami.

  P.S. Pokud nebudete vědět, koho vám hlavní záporák připomíná, tak je to Till Lindemann. :-D
 • rajot
  rajot6.12.2021 15:08Chlad
  Veskrze souhlas s oběma předchozími komentáři. Ale vlastně to zapadá do koncepce CC tak jak jí poslední dobou vnímám, takové krásné nablejskané ... nic. Vizuál je v tomhle formátu fakt mňamózní a nádhernej, je to pastva pro oči a fantazie autorů je dechberoucně ztvárněná, nicméně po obsahový stránce to nic moc nepředá (ano, láska láme ledy), nemá to žádnou nadstavbu, přesah, vlastně tam ani není nic moc vysvětleno, je to poměrně plochá popkornová zábava (Darth Raelchi to popsal výstižně), u níž můžete vypnout mozek a pak se budete poměrně dobře bavit. Ale s tímhle předpokladem jsem do toho šel, proto nakonec 4 hvězdy, k čemuž dopomohli i dobrý záporáci a tradičně kvalitní zpracování od CC, byť narozdíl od některých to pro mě není ten nejdůležitější faktor. Někoho halt zajímá i ten obsah, že ano, je tedy vítané, že trh poslední dobou dává poměrně na výběr - tak to má bejt :)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.12.2021 08:52Chlad
  Je to sice blbost, ale dá se to. Prostě jako současná produkce hororů, je to hezké, načančané, bohaté na audiovizuál, ale to je tak vše. Prostě se na to hezky kouká, je to popkorňák, ale jinak z Chladu nic jiného nemám. Chybí mi tam smysl. Proč se děje to, co se děje. Vlastně nevíte nic. Jenom to, že se nějakej chladnej týpek "probere" a začne bojovat proti nějakýmu jinými chlápkovi tím, že snímá z lidí šílenství. To je jako vše? Hladový svět je jako co? Jak to funguje? Kdo se tam může dostat a za jakých podmínek? Proč jenom šílenci? A jak to s nimi funguje? Není to relativní? Kdo je vlastně šílenec? Proč se na tom přiživovat? Prostě zákonitosti tohoto světa jsou nevysvětlené, ani se s nimi nijak zvlášť nepracuje. To nejlepší, co se mohlo stát v knize je nakonec rozbito, když se vrací Čipera. Právě představení Obrtlíka bylo velmi zajímavé a plné očekávání, kterou autoři bez ladu a skladu vložili do příběhu, budiž, ale pak s ní tak nehezky zatočili, že ji vlastně hned odstřelili v druhém volumku. Proč? Tak skvělá a zajímavá postava, když už se teda neřeší origin a nějaké to vysvětlení, tady by to dávalo smysl. Dále, Reece je jako kdo? Jak do toho zapadá, když vlastně není šílenec a jedinej důvod, je, že má chladného chlápka doma a proto se to kolem ní točí? Moc příhodné a tudíž málo uvěřitelné. Celý Chlad stojí teda na čem? Jaká je nosná linka? Hlavní syžet je jako co? Že je svět šílený, hmmm amíku, grow up, to už víme. Co tam máš dál kámo?
  Suma sumárum, je to prostě hororový popkorňák, který vás sice pobaví, ale smysl v něm nehledejte. Autoři to bohužel nedotahují do konce a spousta věcí zapadne a nevynikne. Kresbu můžu jen chválit. Je naprosto famózní, i ta změna stylů, aby vynikly dané doby a světy. Fakt smekám!
 • Fimi
  Fimi mecenáš29.11.2021 13:16Chlad
  Pěkné, bizarní, znepokojující...kresba výborná a líbí se mi i práce s panely, svět šílenství bravurně zpracován a Nible Jack jako jeden z nejlepších záporáků. Sice je to tak na jedno čtení a pak se už jen člověk kochá kresbou, ale i tak skvělé...
13136