Yakari je malý indiánský chlapec, kterému se zdají neobyčejné sny, ve kterých se většinou setkává s Velkým Orlem, svým totemovým zvířetem. Ten mu doporučí chovat se tak, aby se mu co nejvíc podobal. Yakari proto jde a napodobuje orla; dělá to však příliš doslova (například se pokouší létat), takže jeho snaha nedopadá moc dobře…
Se svým přítelem Bizoním Zrnkem se vydají pozorovat lovce při lovu mustangů. Yakari při té příležitosti zachrání Malého Bleska, nepolapitelného a nezkrotného mustanga a Velký Orel mu za tento čin věnuje orlí pero. V táboře však Yakarimu nikdo nechce věřit, jak se k peru dostal a jeho otec mu ho odebere, s odůvodněním, že si ještě nezasloužil ho nosit (nevykonal Velký Čin).
Yakari si pero nakonec po mnoha dobrodružstvích vyslouží. Dalším velkým ziskem ze všech těch peripetií je také přátelství Malého Bleska, díky kterému Yakari objeví další svůj zvláštní dar: dokáže rozmlouvat se zvířaty.

Scénář
André Jobin (Job)
Art
Claude De Ribaupierre (Derib)
Barvy
Dominique De Ribaupierre
Obálka
Claude De Ribaupierre (Derib)
Překlad
Jitka Mádrová
Žánry
dětský, dobrodružný
ISBN/ISSN
80-7200-637-1 (Fragment (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
215 x 290 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Cena
99 Kč
Originál
Yakari #01: Yakari et Grand Aigle (Dargaud, 1973)
Varianty
Yakari #01: Yakari a velký orel (2020)
Yakari #01: Yakari a velký orel (pevná vazba) (2002)
Yakari #01: Yakari a velký orel (paperback) (2002)
Jakari #01: Jakari a velký orel (1992)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.1. 15:57Yakari #01: Yakari a velký orel
  Napodruhé pořád dobré a líbí se mi, jak je to čtivé a svižné. Ligne claire hadr, ale naopak je to něco, v čem se lehko zorientuji. Téma a zvolený příběh o nějaké zdopovědnosti, čestnosti a vlastních schopnostech jsou zde krásně ilustrovány a předvedeny. Mně to ani nepřijde jako něco starého. Je to opravdu moc krásný dobrodružný příběh, sice pro děti, ale dospělého může rovněž nadchnout.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.8.2021 15:57Yakari #01: Yakari a velký orel
  Je to opravdu pro děti, jak když vyšije, ale pořád se nemůžu ubránit dojmu, že to prostě jde číst i v mém věku. Prostě je to příjemné a milé počtení. Kresba je krásná, ale zasloužila by si lepší péči od Slovartu. Podklady jsou na můj vkus odfláklé. Další mínus vidím v edici samotné. Že to je v pevné je ok, ale víc by Yakarimu slušelo kompendium ála Asterix od Egmontu. 4 alba na knihu je tak akorát, ale jinak nic. Prostě tady tvůrci fakt umí a tohle můžu opravdu doporučit.
 • yojimbo
  yojimbo23.5.2013 22:06Jakari #01: Jakari a velký orel
  Když jsem si vzpomněl, že jsem tento komiks v dětství vlastnil, využil jsem příležitosti na návštěvě u rodičů a vyštrachal ho z kupy dávno odložených knih. S radostí jsem se rovnou pustil do čtení a jaká byla moje úleva, že i po takové době, bez ohledu na nostalgii, je to krásný dětský komiks s pěkným dobrodružným příběhem a příjemnou kresbou!
 • formi123.
  formi123.21.5.2013 20:39Jakari #01: Jakari a velký orel
  Dobrý příběh,dobrá kresba,super oddechovka.Ale má to jeden mínus má to jen 48 stránek :(
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš9.8.2012 20:24Jakari #01: Jakari a velký orel
  Tenhle "book" si pamatuju z dětství, kdy jsem si ho zapůjčil v místní knihovně. Je pravdou, že to nebyla žádná sláva, protože tam už v té době měli také Spider-many od Semicu. Jakari disponuje velmi solidní kresbou klasického evropského střihu pro dětské čtenáře. Scénář už je trochu slabší, ale rozhodně žádný průser. Nicméně tento a obdobné komiksy prostě strašně trpí srovnáním s Asterixem, jemuž se čtenář nevyhne.
 • krvinka56
  krvinka563.3.2008 14:32Jakari #01: Jakari a velký orel
  Kresba je natom jednoznačným tahounem příběh děcký ale povedý.Fajn odpočinková kresba.
143