Sněhulení
Konektor XB1 s.r.o.1. vydáníbřezen 2019
2.4
...
...
...
...
+ 3 další ukázky
Stripová série Sněhulení je nevlastním bratříčkem komiksu O Sněhu. Odehrává se na detašovaném pracovišti v Zemi sněhuláků a svým čtenářům předkládá historii, tradice, současnost i specifické peripetie toho pozoruhodného národa. Kniha je určena "starším dětem" (15+), neboť v ní občas najdete lechtivé scény a sem tam i nějakou nadávku. Jde o humorné i trpké příběhy z krajiny, kde vládne bílá tma, a mnozí obyvatelé mají srdce z ledu.
Jak to ve fantastice bývá, občas se prolnou dva neslučitelné světy a do krajiny sněhu a ledu si najdou cestu vlivy a osobnosti zvenčí, z říše lidí. A popravdě, to není zrovna sněhulákům dvakrát pochuti. Několikrát přímo do děje, zvláště v bonusech připravených výhradně pro tuto knihu, vstoupí i samotní tvůrci Sněhulení, aby se pokusili nastavit křehkou rovnováhu mezi oběma světy.

Scénář
Roman Bílek (BeeSee)
Art
Pavel Talaš (PATA)
Obálka
Pavel Talaš (PATA)
Lettering
Pavel Talaš (PATA)
Redakce
Hana Vrábelová (Šimečková)
CdbID
7503
Žánry
humorný, stripy
ISBN/ISSN
978-80-906829-4-8
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 150 x 9 mm
Hmotnost
212 g
Tisk
černobílý
Stran
128
Původní cena
330 Kč
Jak něco, co bych kreslil v šesté třídě pod lavicí.
Správná blbina, občas vtipné, občas ne, ale jinak milé a roztomilé. Kresba mě bavila.
Sněhulení se BeeSeemu a Patovi povedlo. BeeSee se oproti příběhům Melouna&Sirky mohl více odvázat, a to nejen ve slovníku a v lechtivých scénách, ale také v tématech. Kromě běžných srandiček tak můžeme číst, že sněhuláci řeší podobné společenské a kulturní události jako my. Místy je to opravdu povedené a je z toho zřejmý dobový kontext.
Oproti již zmíněnému Melounu&Sirkovi mě zde více baví i kresba.
Sněhuláci mají docela dobrej světonázor. Narážek je tam přehršel. Ty úvodníky, co jsou delší než strip, mě štvou. Je to poměrně neškodný humor. Horší je, že je málokdy vtipný. Po pár prvních stránkách, když polovina vtipů byla o tom, že se někdo rozteče, jsem měl sto chutí tu knihu zavřít a už nikdy neotevřít.

Celkový dojem: 40%
622
Poniczech22.2.2024 14:53Sněhulení
Norri16.8.2023 21:54Sněhulení
NecRoman7.12.2019 22:41Sněhulení
trudoš11.9.2019 05:51Sněhulení
DanQ27.7.2019 23:27Sněhulení
kaylin25.3.2019 14:38Sněhulení
Walome8.3.2019 17:18Sněhulení
Vidím některé polsko-slovenské vlivy!:)
Kapis: diky, to je paradni. A omlouvam se za to kripleni cestiny. Me z toho mobilu ta diakritika vazne nejde a nejak nejsem schopnej se to naucit. Teda jsem, ale ten zpusob zadavani na mobilu mi strasne rusi tok myslenek. Ale snad si rozumime. Navic tak vznikaji i pekne dvojsmysly - napr. mej se.
Takze diky za vysvetlivky, omlouvam se a mej se (casto). ;)
cyboy: těpat, ne tepat, to je úplně jiné slovo. Je škoda, že tu češtinu tak kurví to psaní z mobilů. Těpat je prostě s něčím házet nebo jebat někam něco přehazováním, případně těpat po ušiskach někoho, což už si dovodíš. Moje maminka v důchodu mi právě poslala tento obrázek, kerý je schopen dovysvětlit připadná další tajemná slova z dálného východu.

Inu, kde si slušní lidé např. z Kolína odříhnou, chachar si odřygne, případně odgyřne. Drsný kraj, drsní lidé...
Kapis: Fascinujici. Grcal bych asi jeste odvodil (tipnul bych si, ze to prislo ze slovenska, ale mozna jsem uplne mimo), ale "řygat/vyřygat" uz vazne ne. Tam by me fakt zajimala etymologie. Tepat netusim, prekvap me. V moravskem dialektu nejsem vubec dobry. Spis vyslovene spatny.
hodit tyčku znamená, že se někdo vyřygal nebo grcal. Nikdy by mě nenapdlo, že tomu někdo z naší země nemůže rozumět - a co je "těpat" to bys věděl?
Norri: Diky!
cyboy: Morava. Ale nevím, jestli jenom nějaká konkrétní část a nebo celkově. V mládí jsem to slychával často.
Smim se zeptat, kde se rika "hodit tycku"? Nic ve zlem, jen jsem to nikdy neslysel a zajimalo by me, do jakeho nareci to patri.
Aha. Díky. Ale i tak to moc nemění na tom humoru.
No, u nás se tomu říká, že někdo hodil tyčku...
"Jde o humorné i trpké příběhy..." humor asi na jiné úrovni. Nicméně, můžete mi alespoň někdo vysvětlit to s tím tatínkem na firemním školení? Vůbec to nechápu.