Populární hra Plants vs. Zombies konečně i v podobě komiksu!
Ubrebtaný cvok Dave se snaží pomoct své neteři Patrice a jejímu kamarádovi Natovi odrazit invazi zombií, která postupně zaplavuje poklidné městečko. Jejich jedinou naději představuje armáda speciálních rostlinek s nejrůznějšími schopnostmi – od střelby hrachu až po mohutné žvýkající čelisti. Jak na novou obranu zareagují zombie s geniálním Zombossem v čele?
Dobrodružný příběh plný známých postav!
„Mněli bijste si koupyt tudle kníšku. Je to skvjelá kníška ke čtení na dvorku. Zády do ulyce. A bes klobouku.“
– recenze v Zombie News
Díly Časokalypsa, Postrach okolí a Trávogeddon vyšly také dohromady v okrasné krabičce pod označením BOX.
Obsahuje sešity série Plants vs. Zombies: Lawnmageddon #1-6- Scénář
- Paul Tobin
- Art
- Ron Chan
- Barvy
- Matthew J. Rainwater
- Obálka
- Ron Chan
- Překlad
- Martin Herodek
- Redakce
- Martin Herodek
- CdbID
- 5667
- Žánry
- dětský
- ISBN/ISSN
- 978-80-251-4388-9
- Vazba
- lepená v měkkých deskách
- Formát
- 152 x 228 x 6 mm
- Hmotnost
- 184 g
- Tisk
- barevný
- Stran
- 80
- Původní cena
- 169 Kč
- Orig. soubory
- Plants vs. Zombies #01: Lawnmageddon (Dark Horse Comics
, 2013)

Fíha, tak to ušlo, pěkná kresba, zábavné vtipy. Kdyby trochu více zapracovali na příběhu, tak dám i pět hvězd, příště lepší.

Nejsem znalcem herní předlohy, takže můj názor na celou věc je zákonitě ovlivněný nedostatkem dat. Dost možná právě kvůli tomu mi na celém komiksu nakonec přišli nejzábavnější zombíci v pozadí, především pak sportovci a disco fanoušci. Jenže tenhle motiv se opakuje a opakuje, až nakonec přestane být vtipný. Samotná dějová linka pak trpí především tím, že není úplně jasné, na koho je cílená. Téma nabízí krvavou řežbu, zpracování pak obdobu Kačera Donalda. Průběh zápletky jsem si následně musel častokrát domýšlet, především základní co, kdo a proč. Zombíci byli ještě v pohodě, prostě chtějí mozky, což je vcelku rozumný požadavek, ale zmutované rostliny, které jako jediné tvoří plnohodnotnou obranu proti olezlým nemrtvým, to už jsem nějak nepobral.
Zábavu jsem si tak užil jen napůl - fórky se rychle omrzely a děj byl příliš hurá na to, aby měl hlavu a patu. Jako by autorům na obsahu ani moc nezáleželo, hlavně když tam budou plants & zombies, a všichni, kdo „vědí“, by už měli být spokojení.

Netvrdím, že je to skvělý komiks a že je to velké dílo, ale právě tahle snaha bavit, která je z komiksu cítit, z něj dělá něco, co je alespoň trochu nadprůměrné, a to především v rámci komiksu, který vzniká na motivy hry, což je vždycky celkem komplikované - hlavně proto, aby to tvůrci neodflákli. A tohle mi jako odfláklé nepřijde. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/10/1018-plants-vs-zombies-travogeddon-60.html
- Četl/a (15)
- 81splinter, Badgu.y1902, Blackhand47XD, Copak(:-chceš, DanQ, Džoworka, Ejdý, Ejdý1, flipflop, Joker189, kaylin, KdG, mindstormjak, Poseidon1978, trudoš
- Má (38)
- 81splinter, Badgu.y1902, Blackhand47XD, blackJag, burzum, Copak(:-chceš, CSE_AC/DC, DanQ, Džoworka, Ejdý, Ejdý1, flipflop, Glumal, Honza R., Izmir Čupr, JaggedSK, Jak, Joker189, karl173, kaylin, Lamahe, Lobok257, markic, MB, mindstormjak, monty.cl, p.beger, pechna, Poseidon1978, Rowan, saja, Skot, sleepless, tacmud, trudoš, xintax, Zajo original, zdennanek
- Chce (3)
- Braindead, J.T.honza, Maty48
- Prodá (4)
- flipflop, karl173, MB, Skot