Tlustá princezna Petrónie
Centrala1. vydáníčerven 2024
0
...
...
...
...
Celý vesmír zbožňuje malého prince, který všechno „vidí srdcem“ – ale nikdo si nevšímá jeho sestřenice, tlusté princezny Petrónie. Ta je na rozdíl od roztomilého malého chlapečka věčně naštvaná a zcela nesentimentální. Nesplňuje žádné princeznovské klišé: nasnáší růžové volánky, ale zato miluje matematiku. Malý princ obývá samozřejmě také větší planetu, zatímco Petrónie žije na nejmenší a nejnudnější planetěcelého vesmíru. Za pomocí multifunkční žížaly Mirky se pokouší zpestřit si svůj bezútěšný život, cestuje skrze žížalí tunely vesmírem, zkouší se setkat s Davidem Bowiem – to vše většinou bez úspěchu.

Absurdně komická dobrodružství, jež Petrónie zažívá, citují motivy z Malého prince, pohádek, science fiction nebo klasiky jako např. Faust. Také graficky mají řadu odkazů: kresby se podobají tu reklamnímu letáku, tu zas hernímu plánu nebo návodu na slepovánky.

Realizováno s finanční podporou Ministerstva kultury.

Překlad podpořen grantem Goethe-Institutu.


Scénář
Katharina Greve
Art
Katharina Greve
Obálka
Katharina Greve
Lettering
Hanna Kurczyna
Překlad
Barbora Schnelle
Redakce
Zuzana Menšíková, Michał Słomka
Žánry
filozofický, humorný, pohádka, satirický, stripy
ISBN/ISSN
978-80-908160-9-1
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
185 x 229 x 15 mm
Tisk
barevný
Stran
104
Původní cena
499 Kč
Originál
Die dicke Prinzessin Petronia (Avant-Verlag GmBH, 2019)
"Prach - toť úroky bytí."

Nikdy nesuď knihu podle obalu, dalo by se zde volat, neb za dětinskou fasádou se skrývá velice vtipný satirický komiks o nanouniversu uprostřed ohromného universa, který obývá věčně zpruzená princeznička. Její komentáře se pak dotýkají filozofie, přírodních věd, společnosti i feminismu, občas tomu na chvilku dojde dech, ale celkově vzato se jedná o strašně příjemné dílo v podobě takových jakýchsi vylepšených "stripů".

Celkový dojem: 90%
Četl/a (1)
George Walker Bush
Chce (4)
Light, Norri, Olesh, tom173
Koupí (1)
trudoš