Velké námořní bitvy: Midway
Lingea1. vydáníčerven 2024série Velké námořní bitvy 2/2
0
...
...
...
...
+ 4 další ukázky
Koupit
Komiks z řady Velké námořní bitvy se věnuje osudnému momentu druhé světové války – bitvě u Midway. Klíčový okamžik se odehrává v červnu 1942, kdy se americké a japonské námořní a letecké síly střetly v dramatickém konfliktu. Autor Jean-Yves Delitte přináší kombinaci pečlivého historického výzkumu s poutavými osobními příběhy vojáků zapojených do bitvy, což poskytuje možnost vidět událost z jejich perspektivy.

Důležitým aspektem konfliktu byly bitevní lodě a především letadla, která střet rozhodla a ukončila tak jednu velkou epochu dějin válek na moři, což dobře popisuje informační příloha o vojenské technice. Zvlášť se detailně zaměřuje na taktiku Japonců a pozastavuje se i u admirála Jamamota. Atmosféru celé události dokreslují dobové fotografie a propagandistické plakáty.

V historii byla námořní síla vždy zásadním faktorem pro každou světovou velmoc. Symbolizovala technologickou pokročilost a vojenskou dominanci, přičemž její význam byl kritický především v éře před rozvojem letecké války. Bitvy jako Trafalgar, Jutsko nebo Lepanto jsou považovány za legendární. Jean-Yves Delitte se na tuto oblast specializuje a připravuje pro vás novou řadu komiksů, která vás přenese přímo do srdce velkých námořních bitev od starověku po druhou světovou válku. Autor čerpal z ikonografických zdrojů Národního námořního muzea a z výsledků výzkumu, což dokazují didaktické přílohy doprovázející každý díl.

Scénář
Jean-Yves Delitte
Art
Giuseppe Baiguera
Obálka
Denis Béchu
Překlad
Tereza Novotná
Redakce
Martin Hronek, Lenka Keňová, Eliška Škorpíková
Žánry
historický, naučný, válečný
ISBN/ISSN
978-80-7508-945-8
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
215 x 300 x 10 mm
Hmotnost
570 g
Tisk
barevný
Stran
56
Původní cena
299 Kč
Originál
Les grandes batailles navales #09: Midway (Glénat / Musée national de la Marine, 2018)