Holmes z Kjóta #01
DOBROVSKÝ s.r.o.1. vydáníkvěten 2023série Holmes z Kjóta 1/10
2.6
...
Koupit
Půl roku poté, co se středoškolačka Aoi Maširová přestěhovala do Kjóta, přináší staré svitky svého zesnulého dědečka do starožitnictví Kura v kjótské nákupní čtvrti Teramači Sandžó, aby zjistila jejich cenu. Jedna věc vedla ke druhé, a nakonec tam začala pracovat na částečný úvazek. Společně s vnukem majitele obchodu začíná řešit zvláštnosti týkající se starožitností, které jim přinášejí zákazníci.

Série je známá především pod názvem Holmes of Kyoto (anglický název), než pod originálním názvem Kyoto teramachi sanjo no Holmes.

Scénář
Mai Močizuki
Art
Ičiha Akizuki, Šizu Jamauči
Lettering
Miroslav Kučera
Překlad
Igor Cima
Redakce
Šárka Osuská, Lucie Žippaiová
Žánry
detektivka
ISBN/ISSN
978-80-277-2193-1
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
128 x 182 x 14 mm
Hmotnost
180 g
Tisk
černobílý
Stran
168
Původní cena
219 Kč
Originál
Kyoto teramachi sanjo no Holmes #01 (Futabasha Publishers Ltd., 2018)
Tohle bylo hodně špatné. Samé klišé, otravné postavy a u všech případů jsem hned věděl, jak dopadnou - což je u detektivky dost problém.

Chtěl jsem nejdřív dát 2* za celkem zajímavé informace o Japonsku a jeho historii (které tam teda ale jinak taky strašně trčí), ale ten druhý příběh byl natolik stupidní, že je to spíš taková lepší 1*.
Za mě velká spokojenost. Manga pojednává příběh lidí ze starožitnictví, který je vystavěn na věrohodných základech. Lze se tu dozvědět nenásilnou formou informace o japonské historii, říznuté trochou detektivky.