Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd #03
DOBROVSKÝ s.r.o.1. vydáníduben 2023série Brutal: Zpověď inspektora z oddělení vražd 3/5
3.4
...
Koupit
Youtuber, který nemá žádné zábrany a jen využívá neštěstí ostatních. Parta vysokoškoláků, která si krátí dlouhou chvíli pořádáním honů na bezdomovce. Nikdo z nich svých vlastních činů nelituje, protože nemají ani špetku svědomí. Netuší ale, že Hiroki Dan, sériový vrah s maskou elitního policisty, o jejich řádění už ví.

Scénář
Kei Koga
Art
Ryou Izawa
Obálka
Ryou Izawa
Lettering
Daniel Pocar
Překlad
Igor Cima
Redakce
Kateřina Kubanová, Šárka Osuská
Žánry
detektivka, thriller
ISBN/ISSN
978-80-277-1497-1
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
128 x 182 x 13 mm
Hmotnost
180 g
Tisk
černobílý
Stran
160
Původní cena
219 Kč
Originál
Brutal Satsujin Keisatsukan no Kukuhaku #03 (Bamboo Comics Tatan, 2020)
Sestupná tendence.

1) místo novináře youtuber, prakticky totožný příběh... Nebavilo mě to.

2) vysokoškoláci se baví a jedna forma zábavy je zapalování příbytků bezdaku a bezohledné chování vůči "odpadu společnosti", taky mě nebavilo... Haluz s houbami mi přišla moc, závěrečnou stranu jsem nepochopil, nějakej démon?

2*
Tentokrát mě přišli obě povídky podobné a v daleko nižší kvalitě než ty předchozí.
Sice pořád totéž, ale o trochu zajímavější případy oproti minulému dílu. Vážně škoda, že to nemá nějakou spojující dějovou linku, která by někam směřovala.
Z těch tří knížek co jsou zatím venku je ta třetí asi nejlepší. Poukázání na absurdnost jutuberismu se celkem shoduje s tím, jak to vidím já, takže možná i proto mi to přišlo jako celkem ucházející, jinak japonská přehnanost ve snaze udělat ze záporáka absolutní mrdku aby jste ji nenáviděli je v celkové sérii až moc přitažená za vlasy. Možná je tu dokonce i něco jako náznak kontinuity děje která by mohla přijít s novým kamarádem Dana, no uvidíme. Jinak jde prostě jen o případy jeho obětí, které na sebe nenavazují a nemá to vlastně žádný děj.