Aargh! #02 (varianta B)
Prokůpek & Kučerovský1. vydání 2001série Aargh 3/44
4.5
...
Druhé číslo brněnského komiksového magazínu.

Komiksy:
bez názvu - H. Kukletová
Hvězdář - P. Čech
Kišimonin domácí úkol - V. Tučapský
Mise lásky - J. Gibek, M. Schönberg
Victor - M. Brodský, V. Hanuš
Čaroděj - L. Říha
Malá holka - J. Grus
+-/++- - D. Spáčil
Drahý čtenáři... - I. Baranko
Nepohádka - P. Truściński
Echo - T. Kučerovský
Klacek & Fracek 2 - T. Prokůpek

Publicistika:
Vladimír Tučapský - M. Krejčí
Generace ´89 - T. Prokůpek
ComiCZcon - T. Prokůpek
Nicolas De Crécy - T. Prokůpek
Enki Bilal - T. Prokůpek
Východ do západu - T. Prokůpek
Wladimir 518: Mám jasný plány (rozhovor) - T. Prokůpek

Ocenění: "comiCZaward 2001" - Nejlepší domácí počin

Scénář
Igor Baranko, Miroslav Brodský, Pavel Čech, Jan Gibek, Jiří Grus, Tomáš Kučerovský, Hana Kukletová, Tomáš Prokůpek, Ladislav Říha, David Spáčil (Havran), Przemyslaw Truściński, Vladimír Tučapský (key)
Art
Igor Baranko, Pavel Čech, Jiří Grus, Vladimír Hanuš, Tomáš Kučerovský, Hana Kukletová, Tomáš Prokůpek, Ladislav Říha, Miroslav Schönberg, David Spáčil (Havran), Przemyslaw Truściński, Vladimír Tučapský (key)
Obálka
Jiří Grus
Publicistika
Milan Krejčí, Tomáš Prokůpek
Redakce
Tomáš Kučerovský, Tomáš Prokůpek
Žánry
akční, dobrodružný, fantasy, magazín, romantický, sci-fi, ze života
ISBN/ISSN
-
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
210 x 297 mm
Tisk
černobílý
Stran
68
Varianty
Aargh! #02 (varianta A) (2001)
Aargh! #02 (varianta B) (2001)
Super, místo na trhu zaplněno, protože Crew je přeci jen něco jiného a Aargh je již od začátku překročil stín černobílého alternativního fanzinu. Komiksy sice slabší, ale rozhodně zajímaví autoři (např. dík za Schönberga, četl jsem v Ohníčku jeho příběhy o nějakém malém pirátovi a od té doby ho neviděl.) Úžasná publicistika.
Musím se přiznat, že na č. 2 byl pro mě dlouho nejzajímavější fakt, že jsem ho konečně sehnal. Obsahově bylo sice (celkem logicky) dalšími čísly tak trochu převálcováno, ale perlu z dvojky ani náhodou nedělá jen její cena na Aukru; o to se vtipně i poeticky postarali pánové Čech, Grus, Tučapský a Kučerovský. A Igor Baranko, samozřejmě... :---) K tomu fůra zajímavýho počteního, a poslední slza za čtyřmístnou platbu na Aukru zatlačena...
Podle mě jeden z nejlepších Aargh!ů vůbec! A u článků o Bilalovi a DeGrécym mě jen mrzí že nepokračují až do dneška...
Velmi slusne, vic nez comicsy mi tentokrat udelala radost publicistika. Konkretne detailni clanek o Enki Bilalovy, Nicolasy de Crecy a rozhovor s Vladimire 518. U clanku u generace 89 jsem se zavzpominal na starou dobrou Kometu:) Z comicsu me pobavila Nepohadka, samozrejme Mala Holka od Grusse, Hvezdar a velmi precizne nakresleny Carodej.
Taky pěknej Aargh! Ikdyž teda ty věci generace 89 (až na Tučapskýho) mě moc nezaujali, ale ostatní komiksy a články gut. Obzvlášť se mi začinají líbit věci P. Čecha - je to takový příjemně poetický, uklidňující...
Číslo přerodu z fanzinu na regulérní comicsový magazín. Hodnocení v rámci žánru je 100% Publicistika výborná a comicsy o 2 řády výš než v prvním čísle. Zejména D.Spáčil, P.Čech a J.Grus předvádějí na malém prostoru velké věci. Jediné co mi trochu vadí je úroveň komiksů generace 89, ale beru to jako součást koncepčního čísla.