Velké námořní bitvy: Trafalgar
Lingea1. vydáníčerven 2024série Velké námořní bitvy 1/2
0
...
...
...
...
+ 4 další ukázky
Koupit
Komiks z řady Velké námořní bitvy vás zavede do oblasti jižního Španělska, kde se rýsovalo střetnutí mezi francouzsko-španělskou a britskou flotilou.

Viceadmirál Villeneuve se ocitl před náročným úkolem odlákat Královské námořnictvo od britských břehů, aby Napoleonova Velká armáda mohla bezpečně překročit Lamanšský průliv. Nicméně jeho strategie skončila neúspěchem a místo toho se Villeneuve musel připravit na největší námořní střetnutí své kariéry. Bitva u Trafalgaru se stala největším triumfem Královského námořnictva v historii a definitivně ukončila všechny Napoleonovy ambice na moři.

Příběh se zaměřuje zejména na každodenní život francouzských námořníků na palubě starých korábů.

Doplnění komiksu tvoří příloha, která popisuje události vedoucí k této zásadní bitvě. Seznámíte se s životními příběhy velitelů obou flotil, s jejich vyzbrojením a taktikou během napoleonských válek a odhalíte okolnosti, které vedly k smrti Horatia Nelsona, hrdiny i oběti této bitvy.

V historii byla námořní síla vždy zásadním faktorem pro každou světovou velmoc. Symbolizovala technologickou pokročilost a vojenskou dominanci, přičemž její význam byl kritický především v éře před rozvojem letecké války. Bitvy jako Trafalgar, Jutsko nebo Lepanto jsou považovány za legendární. Jean-Yves Delitte se na tuto oblast specializuje a připravuje pro vás novou řadu komiksů, která vás přenese přímo do srdce velkých námořních bitev od starověku po druhou světovou válku. Autor čerpal z ikonografických zdrojů Národního námořního muzea a z výsledků výzkumu, což dokazují didaktické přílohy doprovázející každý díl.

Scénář
Jean-Yves Delitte
Art
Denis Béchu
Obálka
Denis Béchu
Překlad
Jitka Musilová
Redakce
Martin Hronek, Lenka Keňová, Eliška Škorpíková
Žánry
historický, naučný, válečný
ISBN/ISSN
978-80-7508-946-5
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
215 x 300 mm
Hmotnost
570 g
Tisk
barevný
Stran
56
Původní cena
299 Kč
Originál
Les grandes batailles navales #01: Trafalgar (Glénat / Musée national de la Marine, 2017)