Dívčí válka #06
Argo1. vydáníčerven 2024série Dívčí válka 6/6
0
...
...
...
...
+ 2 další ukázky
Vozovou hradbu, neporazitelnou pýchu husitského vojska, rozpráší až křižácký vojevůdce, rytíř Dračího řádu Filippo Scolari, česky zvaný Pípa Vlach. Pomáhá mu jízdní pluk lučištníků tvořený krutými Kumány. Během bojů padne i hejtman Petr Hromádka a krutý osud neušetří ani dívky Andělského sboru – čeká je zotročení. Žižka se konečně dostává do Kutné Hory, aby se se svými dvanácti tisíci muži střetl se statisícovým vojskem křižáků, které nakonec přinutí k panickému útěku.

Poprvé vyšlo v nakladatelství Futabasha Publishers Ltd. v roce 2016, české vydání vychází z vydání od Gekkan Action z roku 2017.

Scénář
Kóiči Óniši
Art
Kóiči Óniši
Obálka
Kóiči Óniši
Lettering
Jiří Nevěřil
Překlad
Petr Holý (I.)
Redakce
Jan Adamčák, Eva Brucknerová, Richard Klíčník
Žánry
akční, historický, válečný
ISBN/ISSN
978-80-257-4471-0
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
127 x 182 x 16 mm
Hmotnost
200 g
Tisk
černobílý
Stran
192
Původní cena
248 Kč
Originál
乙女戰爭 Dívčí Válka #06 (Futabasha Publishers Ltd., 2015)
Nálada je pod bodem mrazu a Žižkovi ztuhnul úsměv na rtech. Víc srandiček na téma poctivé Ladovské zimy, jejíž romantická atmosféra na první pohled sálá hned z obálky, mě už nenapadá :-) Ale faktem prostě je, že s tímhle dílem dosáhla série své poloviny a příběh se dočkal takových veletočů... Že bude zajímavé sledovat, jestli to nakonec dopadne tak, jak to ve skutečnosti opravdu dopadlo.

Kumáni! Ty jsem neměl rád už v KC:D a tady je jich od první stránky plno. Svině jedny lučištnicko-jezdecké... Žižka jejich přičiněním přijde o iluze, vozovou hradbu a nakonec i o většinu svého vojska. Bitva u Kutné Hory v prosinci 1421 sice pro Husity skončila dobře, ale dál už to šlo od desíti k pěti. A nic na tom nezmůže ani dvojstrana 62-63, ze které Meonovi doufám vzteky praskne žilka :-)

Asi jen kvůli těm několika zamlženým klínům se i tento díl prodává ve vkusném igelitovém kabátku, ale nálepka 18+ je tentokrát myslím vhodnější z trochu jiného důvodu. Totiž jak v závěru téhle nečekaně hutné historické porce praví poustevník (ke kterému se Žižka dostane dějovým zvratem, který nebudu vyzrazovat):

"Když se v hlubokém lese bezmyšlenkovitě oháníte sekerou a kácíte stromy, jasně pochopíte, jak jste malicherní a boží dílo veliké. Po mnoha letech strávěných mýcením lesů a modlitbami vám mohu říct, že válčení je dílem bláznů, ať už jsou to Husité nebo Křižáci. A válčit takhle uprostřed zimy? To je úplný vrchol pošetilosti."

Po odfiltrování těch náboženských keců se pod to klidně podepíšu. Ano, válka je svinstvo. Ale náboženství taky. Oproti tomu kozy myslím ještě nikdy nikomu neublížily ¯\_(ツ)_/¯

(P.S. Opět nezapomenu poděkovat Argu, že se nenechalo zviklat kňučením incelů a sérii vydává dál. Je to sice zatím veskrze průměrná záležitost a myslím, že do konce to už o moc lepší ani horší nebude... Ale cením si jí právě v tom místním kontextu.)
...jen jsem chtěl potvrdit, že i tenhle díl je v igelitu s varovnou nálepkou 18+. Takhle se těch plastů v moři ale fakt nezbavíme! Myslete trochu na ty želvy, tvl :-D