Dívčí válka - sken obálky
Ukázka
Ukázka

+ 8 dalších ukázek

Koupit
Důležitá, nedobytná pevnost v držení katolíků - Vyšehrad. Husitské vojsko vedené hejtmanem Janem Žižkou se Vyšehrad bezúspěšně snaží dobýt. Žižkovi na pomoc přispěchá Lieselotte, vnučka geniálního vojenského inženýra, lékaře a spisovatele Konráda Keisera. Její důmyslný plán sice nakonec dovede husity dovnitř pevnosti, ale boj uvázne na mrtvém bodě, dojde k přerušení přísunu potravin a oběma stranám uvnitř pevnosti hrozí hladomor. Žižka se nemilosrdně rozhodne zvítězit za každou cenu, když vtom zasáhne Šárka, která se sama ocitá na prahu smrti vyhladověním.

Poprvé vyšlo v nakladatelství Futabasha Publishers Ltd. v roce 2015, české vydání vychází z vydání od Gekkan Action z roku 2017.
V tiráži je chybně uveden rok vydání 2023, kniha vyšla v lednu 2024.


Scénář
Kóiči Óniši (Kouichi Ohnishi)
Art
Kóiči Óniši (Kouichi Ohnishi)
Obálka
Kóiči Óniši (Kouichi Ohnishi)
Lettering
Jiří Nevěřil
Překlad
Petr Holý (I.)
Redakce
Jan Adamčák, Eva Brucknerová, Richard Klíčník
Žánry
akční, historický, válečný
ISBN/ISSN
978-80-257-4320-1 (Argo)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
127 x 182 x 16 mm
Tisk
černobílý
Váha
200 g
Stran
192
Cena
248 Kč
Originál
乙女戰爭 Dívčí Válka #04 (Futabasha Publishers Ltd., 2015)
  • deefha
    deefha mecenáš27.1. 10:47Dívčí válka #04
    V téhle sérii je postav jak na orloji, navíc občas někdo přejde na druhou stranu (a pak třeba zase zpátky), takže se v tom už trochu přestávám orientovat. Jediná Šárka je držák, ta prostě pořád zpívá chorály a halucinuje o Karlovi :-) Celý čtvrtý díl pojednává o obléhání Vyšehradu v roce 1420 a související bitvě, takže je to na střídačku trochu nuda a naopak zase veliký zmatek. O bitvě se dochovalo mnoho svědectví, z nichž některá jsou pravděpodobnější a jiná méně - nicméně tak, jak to vykresluje Kóiči Óniši, se to tentokrát z větší části opravdu nestalo (ovšem chápu, že pod básnickou licenci se dá schovat hodně). Ale pořád je to krásně nakreslené a dočkáme se i několika oblíbených WTF momentů: "Eriku, tobě stojí?" "Častavo, bodni ho!" :-D No, má to dvanáct dílů plus dvě knihy dodatků, takže se ještě určitě máme na co těšit...
3