Koupit
České království roku 1420. Vojevůdci a nájemnému husitskému žoldnéři Janu Žižkovi se za pomoci nově sestrojené ruční palné zbraně píšťaly a víry v Boha podaří z rolníků, žen i dětí sestavit neotřesitelnou armádu. Jsme svědky bitvy dvoutisícového vojska táboritů s křížovou výpravou čítající na sto tisíc katolických rytířů - bitvy, jež změnila dějiny a účastní se jí teprve dvanáctiletá bojovnice Šárka.

Poprvé vyšlo v nakladatelství Futabasha Publishers Ltd. v roce 2014, české vydání vychází z vydání od Gekkan Action z roku 2017.

Scénář
Kóiči Óniši (Kouichi Ohnishi)
Art
Kóiči Óniši (Kouichi Ohnishi)
Obálka
Kóiči Óniši (Kouichi Ohnishi)
Lettering
Jiří Nevěřil
Překlad
Petr Holý (I.)
Redakce
Jan Adamčák, Eva Brucknerová, Richard Klíčník
Žánry
akční, historický, válečný
ISBN/ISSN
978-80-257-4169-6 (Argo)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
127 x 182 x 16 mm
Tisk
černobílý
Váha
200 g
Stran
192
Cena
248 Kč
Originál
乙女戰爭 Dívčí Válka #02 (Futabasha Publishers Ltd., 2014)
 • deefha
  deefha mecenáš6.9. 21:58Dívčí válka #02
  OK, tak tohle bylo po pomaličku se rozjíždějícím prvním dílu jako rána okovaným cepem do palice! Jedna velká akční scéna, jeden velký spletenec potenciálních vedlejších linií a spousta možností, jak z toho do budoucna vybruslit. Žižka je badass a Šárku čím dál tím víc charakterizuje replika jedné z jejích souputnic: "Jak to, že je tady? A jak to, že má tak roztomilé šatičky?" ^-^ Jo a chorál byl nakonec jen jeden, takže za mě prostě dobrý :-) Docela chápu, že zrovna Japoncům se na tom musí líbit spousta věcí.
 • Fry
  Fry admin26.8. 17:19Dívčí válka #02
  Dívčí válka #02 - Po přečtení jedničky jsem věděl že musím jít i do pokračování, a teda je to ještě větší masakr než minule. Kniha je věnovaná převážně bitvě na Vítkově (naprosto surová událost kterou ani nechci spoilerovat, ale teda jako wau), nechybí ani pár wtf momentů, ale oukej. Co mě však moc nebaví je ta mluvená staročeština, jelikož se to čte jak Staré pověsti české. Za mě 4*!
12
 • deefha
  deefha mecenáš27.8. 09:26Dívčí válka #02
  K té zmiňované staročeštině - je tady někdo dostatečně erudovaný na to, aby dokázal posoudit, jak je to v originále? Jako jestli je tam použitá nějaká archaická japonština, nebo tak něco?