Geniální scénář (jak jinak) od zavedeného Geoffa Johnse,doplněný geniální kresbou od geniálního Garryho Franka (to si to ještě neinkeroval naštěstí sám),která jest podpořena bezchybným inkerem,Jonem Sibalem. Já už tuto minisérii mám téměř 10 let v orig.,tudíž byl pro mě,tento 31.sv.DCKK,jasnou volbou. A to se čeští čtenáři zřejmě nikdy nedoví jak tento (z pohledu toho,co na to navazuje) mega příběh/sága,táhnoucí se přes 2.5 roku! a procházejícího přes několik ´S´ řad,vlastně dopadne. Ale i tak,je chvályhodné,že alespoň něco.
Pro mě,jako totál fandy a sběratele (mám její kompletní comicsy od r.1959-teď), Kary/Supergirl další zásadní book. Kterýžto mám též už dlouho v orig. Ale u cz vyd.a za takovou cenu+její velmi srandovní origin (kde mě pokaždé nadzvedne to,jak její vlastní krev šoupne do sirotčince svou jedinou žijící příbuznou z vybuchlé planety),jsem nemohl odolat. Kresba+příběh,stále bezchybné. Trošku mě rozesmívá to,že Fimiho rozesmívá to,co uvedl. Já si totiž takových věcí obvykle nevšímám. Zvláště,když mě story pohltí. A to,co jeho rozesmívá,mě naopak úchylně hřeje.:) Jen trochu lituji české čtenáře,kteří (pokud si to sami nezjistí na netu a neumí anglicky),nemůžou vlastně vědět,co na jistých str.(kde je text jen v kryptonštině),co se tam jaksi říká. V originálním booku je totiž,jak překlad,tak kompletní kryptonská abeceda.:) Tohle je jeden z prvků,který v DCKK nemají vůbec dotažený. A to,že u každého booku,automaticky chybí(!) předmluva autora/autorů.,které jsou automatickou součástí,každého US booku,co jsem kdy četl,to už je úplně mimo mísu. Ale co byste chtěli za 2 kila,že? Místo toho,se na úvod (často) dovíme horu nepodstatných žvástů a konkrétně u tohoto sv.,na konci dokonce to,že Kara Zor-El se ve skutečnosti jmenuje Kara Jor-El,což znamená,že nám v DC celých 58 let,lhali! A taky to tedy ukazuje to,že Kara a Kal,jsou vlastně sourozenci a ne bratranec a setřenice. Jen tak dál...
Nemám slov k popsání toho,jaký to byl hluboký zážitek. Stejně jako u Království Tvé. Část s mutatskou holčičkou Maggie a Gwen, pokaždé tak silně ořvul,že tuto knihu tak trochu,nenávidím. Ale přesto jsem to již několikrát udělal. Mistrovský klenot,jež se hravě vyrovná,takovým flákům,jako Millerův Dark Knight či již zmíněné,Království Tvé. A jako z pohledu DCčkáře to vidím takto-kdo to s Marvelem myslí vážně a nemá tento skvost,je idiot.
Stejně perfekto jako 1,ale nakopal bych knihárnu doprdele! za tu mizernou ´´vazbu´´ u které se evidentně kurevsky šetřilo lepidlem. To ovšem není nic proti tomu slavnému vydání Darkness od zas.calibre.
Na zabijácké duo,Prd a Zmrd se prostě nedá zapomenout. Stejně tak na plakát hledaných,kde jsou: Prasák,Pinďour a Vyšpulín. Nevím,zde se urazit,že mi někdo šáhl na dětskou klasiku,ale je to genitální,gurva!:-)
Scénář ok. Ale Romita jr. ROZHODNĚ!!! není a nikdy! nebude Romita sr. Otřesný čmáral. A ty jeho hranatý hlavy,mě ještě dnes,straší ve snech. I toto byl důvod,proč sjem před lety ty první 3 booky,prodal.
Napoprvé,nic moc. napodruhé,nic moc. Pak pauza,a lup ho! Okamžité prozření a plný počet. Satanžel je to od BBartu,takže čus 2 kniho,která je ještě větší Mooreův nářez,než toto.
Naprosto bezchybné! Ostatně,duo Johns/Frank ještě nikdy nezklamalo. Ovšem,pro chudáky,co znají jen Vertigo a čtou zásadně rádoby drsný comicsy a jsou drsní chlapáci,to je samozřejmě nuda. Toto je totiž book pro inteligentní lidi.
Tuto cz verzi nemám. Nechce se mi podporovat zodějnu typu,vydáme vám jen 9dílnou sérii ve 2! knihách. Tuto sérii,jako pravý comicsový sběratel a angličtinář,mám tudíž samozřejmě,v sešitech.
Ne,tak dávno,zesnulý Darwyn Cooke,byl přirozený génius,neboť nikdo neuměl nakreslit ale hl.napsat v 21.st.příběh,který jakoby vypadl ze 40,50tých let. Dodnes mě vto ohromuje. Silk Spectre taky dobrý,ale na 1.story to nemá.
Excelentní dílo! Mám to v originále už 7 let a tohle cz vyd.rozhodně (jak jsem se dost obával),nezklamalo. Megalomansky narvaná sága,která přesto (dík Wolfmanově genialitě),drží pohromadě. Pro znalce a fanoušky hl.DC,absolutní! povinnost! Pro mě obzvláště osobní,neb tam umírá má nejoblíbenější postava v dějinách DC,Kara.