Mitthrawnuruodo

Mitthrawnuruodo komentáře
naposledy online 12.6.2023 13:05martinsluka18@gmail.com

Další důkaz toho, že příběhy s Kačeří rodinkou jsou prostě lepší. Ten jeden Mickey, co tu byl, byl tak nevtipný, nehezky nakreslený a nedomyšlený, že jsem se vyloženě těšil na další kačery. Z prvního příběhu jsem byl nadšený - rozhodně byl vtipnější než Rosa. Kresba celkově docela nic moc, skoro každé pozadí je odfláknuté... Celkově hezké čtení, ale víc pro děti než Rosa. (Atomík je oficiálně asi nejzbytečnější postava).
Trochu zmatené, ale jako celek se mi to líbilo. Jen ten název celého příběh mi přijde úplně mimo.
Krásná kresba, příběh v pohodě, ale sedl by tomu větší formát a hlavně rozsah. Škoda že je pořád docela málo komiksů, které jsou psány jako grafický román, tenhle formát mi sedne čím dál víc.
Přijde mi, že se skoro nic nestalo, a když kniha skončila, měl jsem pocit, jak kdybych přečetl úvodní sešit série. Musím ale říct, že dobré série - na pokračování se těším a určitě kupuji, jen bych uvítal větší rozsah knihy, protože jestli to půjde dál tímhle tempem, tak se něčeho pořádného dočkáme až za deset knih. Poslední sešit mi přišel dost zbytečný...
Zatím nejlepší díl Thorgala, krásně vypointovaný příběh, složitý, jak moc to jen na 48 stranách jde udělat, s krásným zakončením.
Klasická Millarovka (rozuměj paráda) s dost divným a rychlým koncem.
Další zajímavá série, u které se asi nikdy nedočkáme pokračování, což je škoda, dost mě to nalákalo...
Celá kniha se mi moc líbila až na kapitolu s ghůly - ta měla škaredou kresbu a vcelku podivný příběh. Jinak paráda a konec výborně navnadil na další knihu.
Legendární příběh, který je možná chvílemi moc klišovitý, ale to ničemu nevadí. Je dobře, že se neřeší jen Jason Todd, ale příběh má i vlastní, pěkně jokerovsky šílené, finále.
Skoro nic se nestalo, celé to byla příprava na další sešit. Líbilo se mi, jak se zformoval jakýsi tým - ajťák, reportérka, hrdina a jeho mentor. Sice je to dost ohrané, ale tady se mi to líbilo, hlavně to, že jim David ukázal, kdo ve skutečnosti je.
Zatím nejlepší díl, konečně se něco začalo dít. Jen mi přijde, že se citát Stana Leeho o ženských ňadrech úplně nehodí na stránky komiksového časopisu primárně zaměřeného pro děti...
Nonstop akce, která mě dost bavila, krásná, přímočará kresba, ale mohlo to být trochu delší.
Krása, opravdová kultovka a důstojný počátek Muže z oceli.
Zábavná blbost, ve srovnání s Defenders mi toto přijde o něco lepší. Pořád ale platí to, že je to strašně ukecané a všechny ty vtipy prostě nemůžou být vtipné. Každopádně celý poslední sešit jsem se smál a bylo to hezky zakončeno.

Moc nechápu, co překladatele vedlo k tomu přeložit Boostera Golda jako Zlatýho Fráju, ale co už.
Určitě slabší než první kniha, a to právě proto, že se méně soustředí na vztahy uvnitř týmu, ale spíš na akci a bitvy, které nejsou zase tak zajímavé, hlavně ta poslední, závěrečná. Ta v sobě neměla skoro nic zajímavého. Každopádně všechny linky točící se okolo členů týmu byly super - hlavně s Martianem Manhunterem.

Celkově hezký origin Ligy spravedlnosti s příjemnou kresbou a sympatickou atmosférou.
Krásný příběh, kde akce je jen vedlejší prvek a hlavní jsou vztahy a formování týmu. Chválím, že se neřeší pouze vztah Trinity jako všude jinde, ale zase mi přijde, že některé postavy nejsou prostě dostatečně zajímavé a silné, aby dostávaly takový prostor, jaký dostaly. Viz Black Canary, která v této knize neudělala v podstatě nic, co by stálo za řeč.
Paradoxně se mi líbily o dost víc ty dva krátké příběhy na konci knihy. Hlavní příběh Ryby mě bavil cca do poloviny - dobrý nápad, hezky se to rozvíjelo, ale zároveň to nebylo zas až tak nereálné a šílené (s nadsázkou). Kresba se mi tak také dost líbila. Druhá část byla o poznání horší, kresba byla nepřehledná a ošklivá, příběh divný (cirkus). Co se ale autorovi opravdu povedlo, byla Kaori - takhle nesympatickou a otravnou postavu jsem už dost dlouho neviděl.

Krátké příběhy na konci nemají nic společného s hlavním příběhem, což je dobře. Oba mají dostatečně divnou, ale zajímavou zápletku a pořádně psycho konec. Díky hlavnímu příběhu hodnotím trošku níž, ale líbí se mi vydávání těchto kratších, uzavřených příběhů od Crwe, čte se mi to pořád lépe než nějaké dlouhé série.
Parádní, za mě zatím rozhodně nejlepší číslo NHM, co jsem četl. První příběh hodně teen záležitost, ale pro člověka, který X-meny zná jen okrajově nebo z filmů, je to dobrá příležitost seznámit se s těmi základními členy týmu, Magnetem a vzájemnými vztahy (ty se tam zas tak moc řešit nemusely, ale co už. Tento příběh je určen pro mladší čtenáře).

Druhý příběh byl naprostá pecka - parádní kresba, která se hodí svou syrovostí hodí k příběhu. Je to krásně zpracovaný příběh o nesnášenlivosti k mutantům, ale i o náboženském fanatismu. Rozsah komiksu ideální, ukecaný tak akorát..
Moje první setkání s Tryskošnekem a dopadlo to na výbornou. Kresba výborná, detailní, plná drobných detailů, a na rozdíl od Metloděje vypadá dobře i ve velkém formátu. Což ale neznamená, že to je lepší - ten Čtyřlístkový formát mi přece jen sedne víc.

Scénáře jsou nápadité, originální, občas mi sice přijde, že se autor lehce inspiroval v animovaných filmech posledních let, ale rozhodně to není na škodu. Jediné, co mi vadí, je systém vydávání těchto knih - mnohem radši bych viděl kompletní vydání Tryskošneka, ne jen tento výběr. Doufám, že neúspěch Metloděje (skončil v Levných knihách) neznamená konec této série, protože se rád seznámím s dalšími seriály.
Sympatická kniha, kterou jsem měl za 20 minut přečtenou. Metloděj je klasika, jeho příběhy ve Čtyřlístku byly jedny z mých nejoblíbenějších, takže věřím, že se to dětem líbí i dnes. Přijde mi ale, že kresbě moc nesvědčí větší formát než klasický čtyřlístkový, není totiž tak moc detailní a občas to nevypadá úplně nejlíp.

Moc ale nechápu politiku vydavatelství - proč zde byly otisknuty zrovna tyto příběhy? O dost lepší by bylo, kdyby v několika knihách, nebo klidně i v jedné masivní, otiskli všechny Metlodějovy příběhy. Takhle je to jen 10 náhodných příběhů, které jsou sice dobré, ale radši bych to četl chronologicky.
Úžasný. Tohle se mi přesně trefilo do vkusu a Gaston se stává jedním z mých oblíbených hrdinů. Extrémně líný, mimo, nad věcí, flegmatický „zaměstnanec“ redakce Spirou, který co udělá, to se nepovede, ale on zůstává stále v klidu. Moc se mi líbil začátek knihy - kompletní počátky jeho příběhů a hlavně fiktivní redakce a články, které jsou většinou nějak narušeny Gastonovými pokusy a experimenty.

Je pravda, že samotný komiks zabírá cca polovinu, což je škoda, protože stripy jsou vtipné, a to, že jsou jen přes půl strany, jim na vtipnosti rozhodně neubírá, spíš naopak. Každopádně souhlasím, že komiks si užijí víc dospělí než děti, což je asi ten důvod, proč to skončilo v Levných knihách. A je to škoda, věřím, že další alba by byla parádní.
Jedna z nejlepších věcí, co zatím v DCKK vyšla. Úžasný příběh, který je výborně vyprávěn z pohledu obou hlavních hrdinů.
Nejvíc se mi na celém komiksu líbila kresba, Moorův styl mám rád a krásně se tom sem hodilo. Obličeje jeho postav vypadají hezky a stránkové panely byly parádní.

Příběh byl celou dobu taková akční jízda, až to bylo na škodu. Prezidenti jako záporáci určitě dobrý a originální nápad, ale za celý komiks jsem pořádně nezjistil, proč vlastně chtějí zničit celou Ameriku a co je dělá takhle odolnými... Celá kniha byla v podstatě to stejné - odněkud se objevili další prezidenti a Deadpool je musí zlikvidovat. Nic víc. Samozřejmě jsou tam alespoň nějaké zajímavější lokace (orbita, boxerský ring), ale je to jedno, když ty souboje nejsou ničím až tak zajímavé. Nejlepší podle mě byl první a poslední sešit, kdy se skutečně něco dělo, zbytek byl jen taková výplň. Každopádně jsem se dobře bavil u vtipů, které jsem sice nějaké nechápal, ale i tak se občas dost povedly. Celkově kniha spíš průměr, ale určitě si přečtu další knihy, protože věřím, že až bude zajímavější příběh, bude se mi to líbit víc.

Co se ale nepovedlo vůbec, je gramatika. Nechce se mi věřit, že kniha prošla korekturou, když jsem při obyčejném čtení objevil asi 7 gramatických chyb, většinou dost laciných. Pan korektor by se měl naučit psaní čárek před „než“ a zopakovat si, kdy se píše „ji/jí“, protože tohle by se v takovéto knize určitě vyskytovat nemělo.
Výborné číslo, dost mi vyhovuje, když jsou tam delší příběhy, i když jsou jen tři. Z publicistiky mě vždy baví nejvíc medailonky o autorech, to je něco, co je aktuální i dnes a je to velmi dobře a podrobně zpracované.

Human Target: Pětidenní milost - tohle se mi moc líbilo. Kresba mi připomínala styl Darwyna Cooka, černobílá perfektně pasuje na tento typ příběhů. Konec byl výborný a rozhodně překvapivý, tohle myslím čekal málokdo. Až na absenci několika čárek v českém překladu nelze nic vytknout.

Blacksad: Národ ledu, část 2 - parádní zakončení mého teď už nejoblíbenějšího příběhu s Blacksadem. Jako správná detektivka je to správně zamotané a parádně zakončené.

Deathblow: Smrt v hrsti prachu - tohle se mi nějak vůbec nelíbilo, ale aspoň se na to hezky koukalo.
Dobré číslo Crwe, které je dobré hlavně díky výbornému Blacksadovi, nejhorší byl pro mě asi Bivoj. 4*!

Batman: Budu tě sledovat - klasika, moc se mi líbí příběhy o Batmanovi vyprávěné někým jiným, pro něhož je Batman legenda. Tyto černobílé příběhy jsou záruka kvality, ještě jsem nečetl žádný, který by se mi nelíbil.

Blacksad: Národ ledu, část 1 - dokonalá kresba, příběh se hezky rozjel a hned se pouštím do dalšího čísla pro dokončení příběhu. Dávám Blacksadovi po letech druhou šanci a vypadá to, že mě to konečně chytlo.

Soudce Dredd: Prďoší zdrh - velice odpudivá kresba, která mi sem tak akorát pasovala, jen ten konec jsem jakožto nefanoušek Osborna bohužel nepochopil, dost mi to v něčem připomínalo Loba.

Bivoj the killer - tohle mi vůbec nesedlo, přes tu divnou kresbu jsem se prostě nedostal.

Gangland: Úsměv zabijáka - celý příběh dobrý, ale nevím, čím to je, že jsem v tomhle čísle ta zakončení prostě nechápal...
Tak tohle číslo mě nezaujalo skoro ničím, 2*.

Hellblazer: Až Johnny přijde z války domů - strašně zmatené vypravování, v příběhu jsem se pořád ztrácel, ani jsem to nedočetl.

Jack B. Quick: O ptáčcích a včeličkách - asi to nejlepší z tohoto čísla, i když to bylo horší než ostatní Jackovy příběhy. Nápad příběhu byl jako vždy dobrý, ale na konci se vlastně nic nevysvětlilo.

Batman, Soudce Dredd: Poslední hádanka, část 2 - ani jsem si nevšiml, že jde o druhou část příběhu, ale nic jsem si domýšlet nemusel. Postavy pravidelně komentovaly děj a kresba, která mi dost připomínala kresbu z evropské série Strom, byla to jediné, co příběh drželo. Jinak záhadná baterka, kterou Riddler našel, mohla mít alespoň nějaký příběh.

Vycházející hvězdy (ochutnávka) - tenhle příběh svůj účel splnil, navnadil mě na celou knihu Vycházejících hvězd, která mi až doteď ležela v knihovně bez povšimnutí.
Spíš průměrná Crew, hlavní komiks časopisu - WildC.A.T.S/X-Men - byl dost o ničem, takže to musely zachraňovat kratší příběhy. 3*!

Thorgal: Téměř ráj... - velmi jendoduchý příběh, který není ničím originální, ale bavil mě, kresba Rosinskiho se mi moc líbila.

Jack B.Quick: Vesnická galaxie - asi nejlepší příběh z tohoto čísla, zároveň také moje první setkání s Jackem. Absurditu v komiksech a obecně v literatuře mám rád a tady to bylo dotaženo do dokonalosti.

WildC.A.T.S/X-Men: Stříbrný věk - nic moc, klasický devadesátkový příběh, jako nejdelší příběh čísla mě to dost zklamalo. Jen ta kresba ušla, hlavně když měl kreslíř možnost dělat nějaké větší panely.

Top 10: Mrtviáni - to jsem vůbec nepochopil a nic mi to nedalo.

Hledání odpovědi: Proč hrdinové nikdy neumírají? - tyhle krátké satirické příběhy se mi vždycky líbí a tento nebyl výjimkou. Na třech stranách jsem se pořádně nasmál, výborné bylo i to, že si hrdinové uvědomují, že jsou v komiksu.
Naprosto úžasné číslo, nebyl tam jediný příběh, který by se mi nelíbil. 5* úplně zaslouženě.

Batman: Drobné přestupky - výborný nápad, kdy jsem s hlavním „padouchem" naprosto sympatizoval, bohužel kresba byla místa nepřehledná a od konce jsem čekal trochu víc než jen to, že Batman přijde a zatkne ho.

Lobo versus Hitman: Ten vyklobanej parchant - naprostá klasika, tímhle příběhem jsem kdysi v podstatě začínal s komiksy. Výborný překlad, úžasné vtipy, krásná, přehledná kresba. Hlavní je ale představení celého týmu Section Eight, který dodnes zůstává mým nejoblíbenějším superhrdinským týmem, zvlášť pro Chrchlomrda a Psovařiče mám slabost.

Gangland: Úklid v domě - velmi jednoduchá záležitost, kde jsem si ale hned po dvou stranách domyslel, jaký bude konec.

Greyshirt: Jak to v životě chodí - nevím, jak to ten Moore dělá, že vše, co napíše, je tak originální a tak jiné. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientoval, ale nakonec se mi odlišný styl vypravování komiksu dost sedl, i když příběh byl spíš jednodušší.

Legie nepromokavých: Casino - super sranda, dost mi to připomínalo Modré kabáty. Příjemná kresba, která byla stále přehledná, i když v každém obrázku bylo hodně textu.
Další moc povedené číslo, komiksy z 2000 A.D. mi vůbec nevadí, spíš naopak. Jistá kvalita je tam vždycky zaručena, takže i ty povídky, které se mi úplně nelíbily, na tom tak špatně nejsou. Když to čtu dnes, tak je mi jedno, že publicistika je časově někde jinde, takže články se mi líbily a ten první mě dost možná nalákal ke koupi Calvina a Hobbese.

Příběhy hrůzy: Místo činu - kresba průměr, konec mě vůbec nedostal jako ostatní.

Sláine: Vládce zvířat - tady mi zase přišlo, že je to zbytečně natahované. Nápad výborný, začátek i konec se povedly, ale uprostřed bylo těch nudných stran až moc.

Soudce Dredd: Byt - nejlepší příběh z celého čísla. Dredd je stabilně velmi kvalitní, zábavný a vtipný. Na pár stranách dokáže odvyprávět zajímavý příběh se super vyvrcholením.

Sekáči - až teď jsem zjistil, že kresbu ostarával Jock, díky čemuž se mi komiks líbil ještě víc. Nápad není nijak zvlášť originální, ale je to moc hezky vyprávěno, škoda jen otevřeného konce, z tohoto světa bych si klidně přečetl víc.

Sinister a Dexter: Sledovačka - vyloženě kraťas pro pobavení, což ale rozhodně není mínus. Jen toho příběhu se tam už moc nevešlo.

Příběhy z Telguuthu: Nevěsta pro Ballakruz-Krima - zajímavý příběh, ale dost často jsem se ztrácel v kresbě.
Poslední večeře - čtyřstránkový kraťas, který pracuje s velmi zajímavým nápadem, ale už od začátku mi bylo jasné, jak to skončí.

Pěna - klasická Kopřivovina, dá-li se to tak říct. Příběh vtipný a brutální, ale kresba mi a) přišla místy dost nepřehledná a musel jsem v obrázcích hledat, b) strašně připomíná kresbu Guilloryho z Ochutnávače.

Třída smrti - zajímavý námět, překvapivé rozuzlení. Jen by se mi asi víc líbilo, kdyby doprovodný text nebyl přímo v obrázcích, ale spíš v nějakých rámečcích, takhle mě to docela rušilo.

Příběhy z Telguuthu: Uhuros Příšerný - kdyby to byl příběh dlouhý aspoň jako jeden komiksový sešit, tak by to k něčemu bylo, takhle je to jen šíleně zkratkovitý, předvídatelný kraťas.

Sinister a Dexter: Klikař - můj první příběh s touhle dvojkou a i když nevím, jaká jsou jejich ostatní dobrodružství, tohle si mi líbilo a určitě si další příběhy vyhledám.

Obrněný Gideon: Ho, ho, horor - tohle bylo prostě divný a nepochopil jsem to a ani jsem moc nechtěl.

Sláine - také moje první setkání se Sláinem a dostalo se mi hezké povídky s krásnou kresbou. Jenom ten konec mi přišel trochu WTF, jak ho to jako napadlo, že ho musí zabít vlastně natřikrát.

Soudce Dredd: Byli jsme nabonzováni - nejlepší komiks tohoto čísla a také nejdelší. Kresba/malba se sem krásně hodí, i když je na první pohled odpudivá, prostě klasická epizodka z Dreddova světa.

V tomto čísle nebyl žádný vyloženě špatný komiks, takže si 4* zaslouží.


Prostě paráda, co víc říct. Příběh krásně přibližuje dnes tolik opěvovaný vztah Jokera s Harley, Batman tam hraje spíš vedlejší roli a vlastně nic moc zajímavého nepředvede. Příběh se mi líbí hlavně díky úžasné Timmově kresbě, která v kombinaci s drsným příběhem výborně funguje. K této Crwi se ještě určitě párkrát vrátím.
Tato kniha mi naprosto výborně přiblížila, kdo Falcon je, a to je její hlavní účel. První příběh byl srandovní pohádka, i když ten hlavní motiv (výměna těl) byl zajímavý. Druhý příběh se mi moc líbil, hezky rychle se to četlo, mělo to zajímavý sociální podtext a nebýt toho příliš amerického finále, dal bych klidně 5*.
První půlka super, konec byl dost klišé. Jediná postava, která byla něčím aspoň trochu zajímavá, byl strážce, zbytek postav byl dost černobílý. Jinak to ale hezky doplňuje film a jako nenáročné čtení to účel splňuje.
Já pořád nechápu, jestli je tak moc těžký zmenšit velikost písma - už od prvního dílu je text vždycky v bublině úplně narvaný a skoro se dotýká okrajů, což vypadá dost hrozně...

Jinak příběh samozřejmě super.
Klasika, nejde hodnotit jinak než plnou palbou, retro sešity na konci jako vždy super. I když všechny tyhle knihy mám v původním vydání od BBartu, tenhle komplet budu kupovat, i kdyby to bylo jen kvůli těm pár stranám na konci.
Přečetl jsem to na jeden zátah a líbilo se mi to, ale nevidím v tom nic moc výjimečného. Kresba místy super, ale spíš mi přišla nepřehledná, příběh zajímavý, ale na mě až moc jednoduchý.
Naprosto super, nikdy by mě nenapadlo, že tohle vyjde v češtině a ještě kompletní sešit se všemi ostatními příběhy. Prkotiny jako obálku neřeším.
Hlavní příběh paráda, hlavně Frankova kresba se mi dost líbí. Retro sešit na konci knihy výborný, jen by mě zajímalo, jestli tyhle retra budou vždycky jen takhle krátká, protože zatím nejdelší sešit měl slabých 15 stran...
Prostě paráda - zpracování kvalitní, cena ještě lepší. Moc se mi líbí retro sešit na konci, v tomto případě opravdová legenda, kterou by měl každý komiksák mít u sebe. Pro mě rozhodně lepší než Marvel UKK, jak výběrem příběhů, tak zpracováním.
Těch 50,- bylo tak málo, že jsem se rozhodl investovat dokonce i do Marvelu, což je u mě dost nevídaná věc. Za ty peníze by se to určitě vyplatilo, i kdyby byl příběh úplně o ničem.

Plakát hezký a velký, doplňující informace taky. Celkové zpracování knih z této série se mi líbí o dost víc než původní UKK, ať už z hlediska bonusů, kterých je tu opravdu dost a jsou vážně zajímavé, ta topka 5 nejlepších příběhů Avengers byla pro mě dost užitečná, nebo z výběru sešitů. Ten jeden retro sešit se mi tam strašně líbí, a nevadí, že už to vyšlo dřív, bude se tu opakovat maximálně pár sesitů, co už vyšlo v počátcích, ale dalších 50 jich bude jiných, takže to podle mě problém není.

Příběh se mi hodně líbil, nevím, jak to ten Busiek dělá, ale zatím vše, co jsem od něj četl, bylo prostě epický. Nebylo to ani moc ukecané, jak už je u něj zvykem. Jen škoda, že to bylo jen přes pět sešitů, myslím, že příběh takového rozsahu by si zasloužil víc.

A avengers ze západního pobřeží mi přijdou jako hodně doslovný překlad :D
Příběh se mi líbil, je to krásně zpracovaná předloha, která potěší každého staromilce, jako jsem já. Přečetl jsem to na jeden zátah a vážně mě to bavilo. Kresba mi tam úplně nesedla, ale mohlo to dopadnout i hůř.

Co se mi ale vůbec nelíbilo, je samotné zpracování knihy, konkrétně lettering. Vybraný font se velmi špatně čte, hlavně proto, že vždy, když je psán vykřičník, je před ním o mezeru víc, což vypadá nejen velmi špatně, ale dost často jsem si ho pletl s písmenem „i". V bublinách byl často špatně vycentrovaný text a celkově mi lettering přišel dost neprofesionální.

Jen při běžném čtení komiksu jsem objevil cca. 15 gramatických chyb a pár překlepů, což by se takovéto knize v takovémto nakladatelství rozhodně stát nemělo. Chybí tam spousta čárek a často se tam vyskytuje klasická chyba desetiletého dítěte, a to Ji/Jí, která mi přijde obzvlášť stupidní.

Vůbec se mi nechce věřit, že tato kniha prošla nějakou pořádnou korekturou. Nevím, čím to je, že se do komiksů dostávají tak často chyby, viz Zámek a Klíč.
Super retro, moje první setkání s X-meny a paráda! Jen je docela vtipný, že si to po sobě nemohli ani přečíst, když dali hned na zadní desky překlep. Škoda.
Stejně špatný komiks jako film.
Skvělý komiks. Jediné, co mi vadilo, byly ty reklamy.. :D
Normálně bych si to asi nekoupil, ale díky LK to mám a rozohodně nelituju! Pro mě asi nejlepší komiks od grady..
První dva příběhy nic moc, ale poslední mě dostal... :D