The Genius

The Genius komentáře
naposledy online 11.6.2025 22:21vaclav.bazenov@gmail.com

O fous lepší než Tortily. Prostě Goscinny :) Jen mě mrzí, že jsem tuhle sérii tak dlouho přehlížel a teď budu muset dokupovat :)
Nižší cena je rozhodně plus, to zaprvé. Další plus je, že se kreslíři snažili držet Mignolova stylu kresby (až na poslední povdíku) a tím se zachovala hellboyovská atmosféra. Další plus je, že povídky rozvíjejí hellboyův svět a osudy jednotlivých postav. Obrovským plusem je pak nástup postavy Johanna Krause. Za mínus považuji kvalitativní nevyváženost celého booku, ale to se dá u sbírky povídek očekávat (jednoznačně nejlepší je úvodní Dutozem - alespoň je vidět, kde bral mimo jiné Del Toro inspiraci k druhému hellboyovskému snímku). Největším mínusem je samozřejmě absence Hellboye (což se ale taky dalo očekávat). Vzhledem k tomu, že jsem od toho moc nečekal, jsem byl příjemně překvapen. Do pevné vazby bych asi neinvestoval, ale do dalšího dílu půjdu určitě rád.
Tomuhle jsem dlouho odolával. Tak nějak moc westernové příběhy nemusím a Lucky Luke mi taky nikdy nijak zvlášť nepřirostl k srdci (tuším, že tady už někdy vycházel jeden příběh na pokračování v časopise Čau). Ale když jsem v knihkupectví uviděl první díl, rozhodl jsem se ho zpětně zakoupit na zkoušku už jenom proto, že Goscinnyho styl mám rád. A nelitoval jsem. Příjemné, zábavné počtení jak jsme u Goscinnyho zvyklí. Lucky Luke si mě získal a Egmont má u mě další plus.
Albatrosí standard (=kvalita), fajn příběh, který už jsem poprvé četl před lety, když to tady vydal Egmont. Jenže to je právě ten problém. Nevím, jestli se zde překladatelka více držela originálu, každopádně mi její překlad přišel méně vtipný než ten původní. Proto ty procenta dolů.
Zatím jsem to přečetl jednou, chystám se na to znova, ale musím říct, že to na mě udělalo slušnej první dojem. Kresba zde sice jenom slouží příběhu, ale určitě neurazí, to hlavní je tady scénář. A ten se rozjíždí celkem slušně, jsem zvědavej, jak to bude dál pokračovat. Jen doufám, že na poslední book nebudu muset čekat deset let :)
No tak co na to říct. Jsem fanoušek Spider-mana od dětství a na každý nový počin s tímhle superhrdinou u nás se těším. Po zkušenostech s Egmontím Velkolepým Spider-manem, který jsem po několika prvních číslech přestal kupovat s poznáním, že opravdu nemusím mít všechno, jsem byl (vzhledem k tomu, že je tady vydavatelem taky Egmont) i k tomuto novému Spider-manovi skeptický. No a moje obavy se z větší části vyplnily. Příběhy jsou sice o něco lepší než u Velkolepého Spider-mana, ale jejich logičnost podkopává naprosto tragický překlad. Taky musím konstatovat, že kresba je tady o poznání lepší než u Velkolepého Spider-mana. Ale celkově prostě nic moc. Přesto bych tuhle sérii ještě nezavrhoval a to z jednoho důvodu - první 3 příběhy byly (jak jsem se dočetl na wikipedii) převyprávěním klasických spider-manových dobrodružství a byla to nuda doprovázená problémem to vůbec přečíst. Ale poslední příběh už byl původní a to už bylo trošku jiný kafe. Našlo se v něm i pár celkem vydařených hlášek a nápadů a já se docela bavil. Vzhledem k tomu, že i další příběhy by měly být původní, dám ještě příštímu booku (je to vůbec book?) šanci a uvidím.
Nejdřív sem váhal vzhledem k poměru - počet stran : cen, ale nakonec jsem přece jen zakoupil a musím konstatovat, že jsem opravdu neudělal chybu. Celé odpoledne jsem se od toho nemohl odtrhnout a přečetl to 3krát po sobě. Jednoduchý nápad, geniální kresba a pointa.
Zack: dyť já neříkám, že se mi to nelíbilo. A jako celek tuhle sérii opravdu neznám, proto se na další díly těším a doufám, že to bude ještě lepší, protože námět je to výbornej :) Ale když mám tenhle book hodnotit samostatně, což teda, jak říkáš, není úplně nejlepší nápad (ale jinak to udělat nemůžu, když neznám pokračování), tak mi ta zápletka moc originální nepřijde. Ale jako představovačka je to výborný, těším se co bude dál :)
Tohle je komiks ke kterému se budu neustále vracet. Miluju Marvel Universe, pohled na všechny zásadní události z pohledu "obyčejného" člověka je skvělý nápad a je taky skvěle provedený. No a o kresbě snad ani mluvit nemusím.
Tohle je geniální. Když si člověk uvědomí, kolik muselo dát práce Moorovi tohle všechno dát dohromady a sepsat, musí smeknout klobouk dolů. Něco tak atmosferického jsem dlouho nečetl. Víc takových
Od Wolverina a Hulka jsem nic moc extra nečekal a proto jsem byl příjemně překvapen. Sam Kieth je fakt borec - nejen že po grafické stránce je tohle dílko úžasné, ale i scénář a dialogy se mi líbily a rozuměl jsem tomu (narozdíl třeba od Maxxe :)
Geniální dílo, fajn (dnes už) retro kresba, spousta dějových linek, historie postav atd. Jen možná ten komiks s piráty mě trošku nudil. No ale nemůže se všem líbit všechno :) I tak je to stovka jak vyšitá.
Tak tohle se mi líbilo moc, Straczynski opět ukázal, že umí. Umí ukradnout (pardon, půjčit si) námět, ale poté ho taky umí originálně přepracovat a rozvinout do skvělého příběhu. Naprosto nechápu, proč se to neprodává/lo.
Tak tenhle book nechápu - proč byly vynechány některé díly a nešlo se popořadě dodnes nechápu. Ale pokus to byl slušný :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) Posledním sešitem se upadající úroveň zvedla, ale pak už neměla kam. Zamáčkněme slzu :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) Ale tady už to začínalo být horší
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) Ale tady už to začínalo být horší
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) Ale tady už to začínalo být horší
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) Ale tady už to začínalo být horší
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) Hobgoblin je zpět, hurá :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) A tenhle díl je klasika
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) Hobgoblin rulez :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) A opět Hobgoblin .)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) Díly s Hobgoblinem jsem měl nejradši
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) tenhle díl je super
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) úžasný juggernaut :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Objevuje se Madame Web a k tomu je navíc přibalen příjemně naivní příběh ze Spider-manovy prehistorie :)
Dětství, klasika, ze sentimentu 100 :)
Tak tohle se mi líbilo moc. Příběh úžasný, Moora prostě můžu. Akorát do té kresby se pořád ne a ne dostat.