Komentáře u comicsů

Velká tučná zabijačku je furt skvělej komiks, ale už to neni ono. Je to moc hr a pak hned konec.
Zack17.6.2004 15:31Pixy
Takovy stylo mix Loba a typickyho undergroundu (znate to, kritika konzumni spolecnosti a tak). Obcas je nekterych tech radoby drsnaren moc, ale celkove dokonale vyvazena zalezitost. Hodne to vytahuji vyborny napady.
M@P17.6.2004 15:30Schizo #01
Zack: Tahle myslenka ma neco do sebe :o).
Me uz tenhle book po Pixym prijde trochu moc sebežerskej. Andersson si udelal svuj styl a toho se drzi, neuhne ani o centimetr, a tak se imho strasne opakuje. U povidek je to zvlast patrny. Verim, ze to muze nekoho oslovit, ze bude nekdo nadsen, ale ja se uz nudil, cekal sem na nejakou invenci (ci inovaci) a porad nic.
Strasne sem se bal, ze to bude takova uletarna pro intelektualy... precet sem to relativne rychle, velmi pobaven, az sem se sam divil. Nektery stripy jsou trochu moc filosoficky (na ukor zabavnosti, jinak nic proti filosofii), ale celkove to ma vybornou atmosferu (podivne u stripu, ze? ale je to tak) a pobavi to (pokud ovsem nejste vylozene proti stripum, u kterych se MUSI premyslet, Garfield to fakt neni).
... vydany na hajzlpapiru bych si to koupil jeste jednou :))))
Pro Kontejner platí to samé co pro Pixyho. Šílenost. Navíc kratší příběhy se dají lépe vypointovat, takže Kontejner může někomu vyhovovat víc než Pixy. Na druhé straně nechci tvrdit, že jsem všechno pochopil nebo že všechny pöinty mě oslovily.
Dalsi Motacky comics, puvodem z FR a opet chutovka:). Mot me zatim skoro vzdy velmi prijemne prekvapil.
Chytra, vtipna zalezitost.
Kdyby jsme tady hodnotili ENG verzy, tak dam moooc rad 95%. Tohle je proste klasika z paradnim scenarem, na kterou se tady snad kazdy tesil. Ale co stim provedl Netopejr to se jen tak nevidi. Tomu by nepomohlo, ani kdyby to vytisli na kridaku. Lituju toho, ze na tohle nemelo prava CC, pripadne Crew + BB.
Nenavidim svoje telo, nenavidim svuj vocas, nenavidim vas, celej svet bych chtel vymrdat a potom ho vodkopnout (to jsem si nevymyslel, to tam FAKT JE) . Skutecne lahudka a jeden z mala comicsu od Netopejru, kterymu nemuzu vytknout zgurvenou grafiku nebo tisk, protoze i kdyby se tohle prodavalo na hajzlpapiru, tak by to k obsahu dokonale sedlo.
Úctyhodný pokračování. Na mě je Liga moc pozvolná, moc poetická a O'Neill se strasne drzi pri zemi (přitom kdo videl jeho starsi veci, vi, ze to dokaze i lip). Hyde je naprosto vyborny, poznamky na konci každé kapitoly k uchcani vtipne, to same plati o různých přílohách. Paradoxne nejzajímavejsi mi prijde ale bonus v podobne cestopisu, ktery je fakt vyborny... Celkove hodne dobry.
Scenaristika perla, kresebne slusny (priznavam, nemusim Millera jako kreslire, pokud se nedrzi svyho noir stylu), bohuzel graficky domrveny v ceske verzi (ale osobne sem si toho po trech stranach prestav vsimat). Překlad ucházející (ale osobně si myslim, ze Batman proste Janisovi nesedi). Celkove klasika, kterou by si mel precist kazdy a rozhodne jeden z nejlepsich Batmanu vubec.
Tady se trochu rozjela barva a ostrost . Příběh je to jak známo přelomový a protože se tady o tomhle komiksu popsaly už i u nás spousty stránek bude to asi pravda :)
Kdyz tady treti dil vysel, tak pro me byl po prvnich dvou dilech zklamanim. Potom jsem si precetl vsechny tri dily najednou a najednou prislo, ze to k Sin City proste sedne. Nektery momenty jsou tam opravdu hodne silny. A mozna, kdyz Miller psal tenhle dil, tak ho napadlo nekdy v budoucnu napsat neco o bitve u Thermopyl.
Sincity, co dodat ....
Scenar Grant, kresna Bisley... Je treba neco dodavat? Jo a moc se mi libi ti "zly" soudcove.
Bisleyho rozevlátý Batman vypadá opravdu jako Temný rytíř. Zajímalo by mě, co zpívá skupina Living Death v originále. Pochybuju že je to Michal David, i když je to docela dobrý překladatelský vtípek.:))
Naprosta lahudka pro vsechny nihilisty. Je neuveritelny, ze se da jednoho sesitku nacpat tolik nenavisti (hlavne k sobe sama) a zabavy zaroven. Nic pro intelektualy, nic pro priznivce slusne mluvy... dalsi dily uz jsou trochu prehnany, ale tohle je dokonale vyvazena perla undegroundoveho comicsu pro velmi vyhranene ctenare :)
Scenaristicky je to takova slabsi prestavecka, ale tak nejak se mi kresebne libi nejvic... nektery hratky s prostorem, perspektivou a stiny me uchvacuji jeste dnes...
Pro mě zatím nejslabší SC. Scénář mi přijde až moc jednoduchý. Jak píše Rankir, kdyby to byla povídka asi bych nic nenamítal, ale na book je to slabota.
Pořád je to Sin City - skvěle nakreslené, dobře napsané, ale kvalit prvních dvou nedosahuje. Příběh by si bohatě vystačil s polovičním (možná i třetinovým) počtem stran a i když je možná překlad věrnější originálu než ten Kopřivův, i po několikátém přečtení mě v něm parta věcí tahá za oči...
Ach, ta nostalgie... Ale Sheila je výborně nakreslená a i když je příběh velmi triviální, je dostatečně vtipný. Fencl mě dostal už v Kometě svým Mr. Sweetem a Sheila byla další krůček dál. Dodneška mě mrzí, že nevyšel ani už hotový druhý díl (natožpak nějaké další).
Spidey: ... neni nic lepsiho, nez vykecat zaver :)
Nemůžu jinak než za 100. Dostal jsem oba díly na Vánoce. Říkal jsem si, že si to budu šetřit, jenže v noci jsem přečetl první část, a nad ránem jsem prostě musel přečíst i tu druhou. Nedá se od toho odtrhnout, mrazí při tom v zádech, ještě dozvíte, jak to tehdy vypadalo. Komiksová špička.
Síla. Snese srovnání i s kterýmkoliv dílem "klasické vážné (rozuměj necomicsové) literatury". Dávám jenom 98, abych mohl dvojce dát víc.
Hoodně dobrý book. Fakt se mi líbil, přitom zrovna Spideyho moc nemusím. A fakt se líbil i pár comicsem nepríliš osloveným lidem, kterým jsem ho půjčoval. Už aby vyšel další díl
Tohle si představuju, když se řekne spotřební manga, a představím si toho Japonce (Korejce,...), jak čte ve vlaku rychlostí 4 stran za minutu... :) Přišlo mi to jako fajn oddechovka, kdyby to vycházelo 2x do roka, kupuju...
Staří Garfieldi jsou podle mě ještě lepší než ti noví. A ještě mnohem lepší to je, když máte doma psa nebo kočku a poznáváte je v tom... Nemůžu jinak než 100.
Staří Garfieldi jsou podle mě ještě lepší než ti noví. A ještě mnohem lepší to je, když máte doma psa nebo kočku a poznáváte je v tom... Nemůžu jinak než 100.
Staří Garfieldi jsou podle mě ještě lepší než ti noví. A ještě mnohem lepší to je, když máte doma psa nebo kočku a poznáváte je v tom... Nemůžu jinak než 100.
Staří Garfieldi jsou podle mě ještě lepší než ti noví. A ještě mnohem lepší to je, když máte doma psa nebo kočku a poznáváte je v tom... Nemůžu jinak než 100.
Na prvni cislo noveho fanzinu je to sakra dobra prace. Uvidime, jak to bude s dalsimi cisly, ale obavam se, ze zaprve nebudou vychazet moc casto, a za druhe, ze by se uspech prvniho cisla nemusel dostavit, protoze tady jsou kvalitni prispevky, ktere se taknejak nahromadily, coz u dalsich cisel vyjit nemusi.
Scénář dost nedotažený, dialogy nic moc, celé to vyzní trochu do ztracena. Kresba je velmi dobrá a zachraňuje alespoň atmosféru, kterou moc scénář nedrží.
Po usilovném čekání jsme se dočkali comicsu ala Stan Lee. Konečně nejde v comisu jen o "zmlátit soupeře a jít domů". Ale rozebírá se Petrův osobní život. Nyní není souboj na 5 stránek a konec, jako dříve, ale dosáhne i 2 comicsů. Což jsem myslel, že v této době snad už nikdo nedokáže. Hlavně zajímavý je závěr, kdy se tetička May dozví pravdu o Petrově odvrácené straně života (možná bylo už na čase po 40-ti letech vydávání comicsu). Určitě je to velice kvalitní comics, který nesmí chybět každému fandovy Spideyho.
Nakor16.6.2004 21:32Pixy
Takhle nejak si predstavuju underground perfektne stravitelny i sirokym masam :)
Stejně vysoká úroveň jako u jedničky.
dobre dobre ale nemyslím si že frank miller je boh, možno nadčlovek
škoda Potu veru
na toto som sa tešil
môj prvý aargh
priznávam aj som sa zasmial aj všetko, ale tuna tvrdošijne budem zapierať !
jasne jasne akcia násilie a všetky tie atribúty. ale nič naviac
dzive dzive, pána detektíva byrujem
takáto osveta mi robí dobre
tak toto je pekelné hovienko. ešte horšie ako darkness. aspoň keby to bol nejaký tomb raider plavkový špeciál. ale toto ?
toto je pekná debilita. nudná nudná nesmierne plochá a predvídateľná. blee
sofistikovaný vtip, troška uhovorený, troška príliš krátky, ale veľmi dobre nachystaný