Koupit
Rozvážný Martin, bystrý Vláďa, roztržitý, ale podnikavý "vědec" Čajíček a odvážná dvojčata Hanka a Eva – to je Modrá pětka. S příhodami této družiny vodáckého oddílu se čtenáři poprvé setkali již před plnými padesáti lety v prvním čísle nového časopisu Pionýrská stezka. Pionýrská stezka začala vycházet v lednu roku 1971 jako čtrnáctideník, od 5. ročníku 1974/1975 až do svého zániku v březnu roku 1992 jako měsíčník. Od roku 1990 nesl časopis název Stezka.

S dobrodružstvími Modré pětky se čtenáři Pionýrské stezky mohli seznamovat plných dvacet let až do srpna roku 1990, konkrétně do 12. čísla 20. ročníku. Modrá pětka tak drží výrazný rekord v nepřetržitém vycházení jednoho kresleného seriálu, navíc v jednom časopisu.

Jméno J. B. Kamil uváděné u každého pokračování je pseudonym vytvořený z koncovek křestních jmen obou autorů námětů a scénářů (Jir-ka Hromádko a Bohu-mil Kolář), kteří se u tvorby kresleného seriálu s Marko Čermákem setkali již v časopise Skaut Junák 1969 - 1970, kde pod přezdívkami Nemo a Ouš napsali Družinu Čápů.Ve své kategorii Modrá pětka patří po Rychlých šípech k seriálu s největším počtem pokračování – dosáhl jich téměř tři sta (v naší edici jsou její příběhy zařazeny ve svazku 2, 8, 9 a v tomto jedenáctém). V tvorbě Marko Čermáka pak jde o výrazně nejrozsáhlejší jím kreslený seriál.

Modrá pětka právě vyplouvá na svoji jubilejní cestu po padesáti letech.

Vyšlo jako 12. publikace ze série Klasické komiksy Marko Čermáka. Knihy objednané ještě v roce 2021 byly podepsány a doplněny záložkami (4ks) a k tomu 3ks kapesních kalendářů na rok 2022 vše s motivem Modré pětky.

Scénář
Jiří Hromádko, Bohumil Kolář
Art
Marko Čermák
Obálka
Marko Čermák, Marko Čermák ml.
Redakce
Marko Čermák ml.
Žánry
dobrodružný, klubácký
ISBN/ISSN
978-80-87875-28-5 (Václav Vávra)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
215 x 305 mm
Tisk
barevný
Váha
603 g
Stran
64
Cena
329 Kč
  • Darth Raelchi
    Hodne slaby, takovy modropetacky vejskrabek. Pribehy jsou opravdu sito toho nej a z toho co bylo potom v prumeru. Mel jsem pocit, ze ctu neco a ne zabehlou serii Modra petka. Absolutni nezajem o postavy a co se s nimi deje. Pribehy jsou prumerne az podprumerne. Kolisavost grafiky neresim, ale co mi obcas vadilo bylo panelovani a jiny font. Nektera pokracovani mela panelu min a vetsi a fixou tlustsi pismo, ktere mi do celeho kontextu tvorby vubec nezapadalo. Jinak je Cermak porad dobry, ale jen je tady podepsan pod slabymi pribehy. Skoda, jestli je to zaver sagy, tak by to mohlo dopadnout lepe (par pribehu porad chybi vydat, ale co jsem se vyptaval, tak pry nejsou podklady, tohle pry ma byt zaver Modre petky z toho, co lze vydat). Na druhou stranu mam dalsiho, i podepsaneho, Cermaka. Aspon neco.