Koupit
Rozvážný Martin, bystrý Vláďa, roztržitý, ale podnikavý "vědec" Čajíček a odvážná dvojčata Hanka a Eva – to je Modrá pětka.

S příhodami této družiny vodáckého oddílu se čtenáři poprvé setkali již před plnými padesáti lety v prvním čísle nového časopisu Pionýrská stezka.

Pionýrská stezka začala vycházet v lednu roku 1971 jako čtrnáctideník, od 5. ročníku 1974/1975 až do svého zániku v březnu roku 1992 jako měsíčník. Od roku 1990 nesl časopis název Stezka.

S dobrodružstvími Modré pětky se čtenáři Pionýrské stezky mohli seznamovat plných dvacet let až do srpna roku 1990, konkrétně do 12. čísla 20. ročníku. Modrá pětka tak drží výrazný rekord v nepřetržitém vycházení jednoho kresleného seriálu, navíc v jednom časopisu.

Vyšlo jako 11. publikace ze série Klasické komiksy Marko Čermáka.

Scénář
Jiří Hromádko, J.B. Kamil, Bohumil Kolář
Art
Marko Čermák
Obálka
Marko Čermák, Marko Čermák ml.
Redakce
Marko Čermák ml.
Žánry
dobrodružný, klubácký
ISBN/ISSN
9878-80-87875-23-0 (Václav Vávra)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
215 x 305 mm
Tisk
barevný
Váha
590 g
Stran
64
Cena
329 Kč
  • Darth Raelchi
    Darth Raelchi mecenáš24.5.2021 08:52Modrá pětka: Signály ze tmy a jiné příběhy
    Tohle bylo opravdu slabe. Pusobilo to na me dojmem, co zbylo nevydane. Pribehy me moc nebavily a chybela mi mezi nimi nejaka souvislost, coz jsem u predchozich knih nemel. Par momentu se tam naslo, viz bumerang nebo s tim lekem, ale jinak mi to prislo prumerne. Kvalita tiskovych podkladu mi u nekterych pokracovani vylozene vadila a dost tezko se v tom orientovalo, jak to bylo tmave. Bonusovy pribeh s mlynem na leporelu byl mily a po vytvarne strance velmi zdarily. Pro fanousky Marka Cermaka je tohle povinosti, ale i zde onen fanousek musi byt jistym zpusobem tolerantni vuci teto sbirce.
2