Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (Black edice)

- (3.4) | Crew | akční, superhrdinský | série Batman (Znovuzrození hrdinů DC)

BANEOVA POMSTA

Není pro smích. Není hádanka. Není ani pták, ani kočka, ani tučňák, ani strašák, ani kytka, ani loutka. Není a pohádka pro děti, ani cirkusová atrakce, ani zlomený kamarád, ani lítostivý učitel. Není nějaký bohatý kluk, co si hraje na rytíře.

Je Bane. Batman vniknul do jeho domova, pošramotil mu mysl a přerazil páteř. Nyní se Bane vrátil do Gotham City s jediným úmyslem - zničit Batmana jednou provždy. Nejprve ale zničí všechny, které kdy Temný rytíř miloval... nebo nesnášel.

Mladé hrdiny, kteří nosívali Robinův plášť. Policisty, bojovníky se zločinem a maskované hrdiny, ze kterých Batmanova spojenecká armáda sestávala. Dokonce i netvory a šílence, kteří prodlévají v chodbách Arkhamovy léčebny. Batman od nich bude potřebovat veškerou pomoc - a možná i víc - aby tohoto nezastavitelného nepřítele odrazil.

Batman a Bane totiž vědí jedno: z jejich posledního střetu odejde nezničený jenom jeden...

Scénář:
Tom King
Kresba:
David Finch, Mitch Gerads, Clay Mann
Ink:
David Finch, Mitch Gerads, Sandra Hope, Seth Mann, Danny Miki, Trevor Scott
Lettering:
Petr Schwarz
Barvy:
Jordie Bellaire, Gabriel A. Eltaeb (Gabe), Mitch Gerads
Překlad:
Petr Zenkl
Redakce:
Changer the Elder, Filip Gotfrid, Jiří Pavlovský
Obálka:
Jordie Bellaire, David Finch, Danny Miki

Varianty:
Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (Black edice)
Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback)

Obsahuje sešity série Batman (Rebirth) #16-20, #23-24 a Batman Annual #1

Vyšlo v standardní brožované verzi a limitovanější brožované s černou variantou obálky (knihkupectví Luxor).

Rok a měsíc vydání: březen 2019 | ISBN: 978-80-7449-677-6 | Vydání: 1. | Vazba: lepená v měkkých deskách | Formát: 170 x 260 mm | Počet stran: 144 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 299 Kč | Název originálu: Batman #03: I Am Bane | Vydavatel originálu: DC Comics, 2017

Obálka
Ukázka
Ukázka
Ukázka
Ukázka
Ukázka
Ukázka
baatcha
baatcha | 16.4.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback) |

To jako fakt? Takhle vypadá současný superhrdinský mainstream? Tak díky, tímhle Batmanem jsem s ním skončil. Je to prázdné, je to nudné, je to k uzoufání repetitivní. Batmana ohrožuje jeho dávný nepřítel? Je to tam! Jde k němu přes jeho pomocníky? Je to tam! Je tu celá galérka batmanovských záporáků? Je to tam! A co Arkham? Je to tam! A nechybí ani vzpomínání na mrtvé rodiče a spousta dojemných flashbacků? Je to tam! Bože, vždyť je to furt dokola! Tohle fakt někoho baví číst? Jako by autoři psali všechny ty příběhy podle jednoho mustru! Ticho, Smrt rodiny, Já jsem zhouba a ještě tak milion dalších booků o Batmanovi se točí kolem toho samého motivu. Ve výsledku se tak z Batmana stala prázdná, odlidštěná a naprosto nezajímavá figurína, která pevně trčí ve stereotypní škatulce, ze setrvačnosti trousí tvrďácké hlášky a zírá přitom z cimbuří. Ne proto, že by to nějak posouvalo příběh nebo sloužilo k umocnění atmosféry, ale protože autoří vědí, že tak prostě vypadá cool. Že to není plytké? Tak schválně, jaký je Batmanův plán kromě toho, porvat se s Banem? A jaký plán má Bane, kromě rvačky s Batmanem a řvaní: "Ty jako nevíš, kdo jsem? Tak já ti ukážu, hošánku!"? A bohužel ani scénárista žádný plán nemá. Nic v příběhu totiž nedává ani ten nejmenší logický smysl.
Batman je totiž zoufale zacyklený. Už léta recykluje stokrát použité nápady, aniž by se posouval dopředu. Měl jsem ten dojem už dlouho a tímhle bookem jsem si jej potvrdil. Tohle totiž není nic jiného, než návrat do Batmanova světa 50. let. Tehdy byl Batman obklopený absurdní hordou poskoků a v příbězích na hranici scénáristické demence bojoval se záporáky z říše science fiction. Tohle je to samé v bleděmodrém. Nevěříte? V těch 50. letech mu zdárně pomáhal věrný Ace the Bathound. A právě tenhle chlupatý kamarád na nás vyskočí v jednom ze závěrečných příběhů. Včetně své psí Bat-masky. Ach jo.
Jedna nebo dvě dobré scény by se tam našly, ale celkově je současný Batman v těžkých sračkách.

Jo a Tim Drake je teď mrtvý, jo? Kdopak ho zabil? V rámci neutuchající originality autorů bych si tipnul, že nejspíš Joker, co?

George Walker Bush
A George Walker Bush | 7.4.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback) |

Tom King místy umí, ale místy na to tlačí fakt dost zběsile, podobně jako Neil Gaiman ve svých nejslabších chvílích. Jinými slovy, místy originální, místy patetické ve špatném slova smyslu. Např. to s tím Banem - pod slupkou rádobyartu se skrývá obyčejná mlátička. Mikropříběhy byly lepší.

Celkový dojem: 60%

cyboy
M cyboy | 29.3.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback) |

Tady dohromady nejde o nic jineho, nez o pestovku Batmana a Banea a jak se to furt natahuje a natahuje a pak to skonci prakticky behem par panelu, tak je to tristni a clovek si rika jestli to cele byl vtip, nebo jestli autori vazne jedou na volnobeh.
60%

Fimi
Fimi | 29.3.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback) |

Bum bác, chytrý řeči a bum bác a opět se celá adolescentní rodina smečka Robinů chce angažovat a pomoc ale NE, já S Banem musím bojovat sám, PROTOŽE JSEM BATMAN a to doslova, jsou to přesně jeho slova když boj skončí. Bum bác a nakonec nejlacinější výsledek bitvy...nebylo už v předešlé knize že se celou dobu nechal Bat mlátit, jen aby získal na něco čas? Nevím no, tohle a hlavně ta následující kniha je důvod proč jsem sekl s Batman Rebirth a následně celým Rebirthem...jo a ještě ještě jednou bum bác... No ale na druhou kresba je naprosto fantastická, skutečně perfektní...

rewkon
rewkon | 29.3.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback) |

Sem tam vtipné ,jinak je to celkem o rozbití držky Batmana s Banem bohužel zažil jsem lepší mlátičky Batmana s záporakem ,a protože nedávno tu vyšli želvy a Batman kteří si to rozdávali proti Banovy a tam to fungovalo lépe tak je to docela pech kdyby to vydali z větším odstupem tak by to asi tak nebylo do očí jediné co co to zachraňuje na konci je speciál ten potěšil jinak průměr.

Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (Black edice)

listr
listr 11.4.2019

invape
invape 7.4.2019

SiWeX
SiWeX 1.4.2019

Doppelganger
Doppelganger 29.3.2019

Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback)

pearlxjam
pearlxjam 25.4.2019

lantan1
lantan1 25.4.2019

baatcha
baatcha 16.4.2019

Honzin
Honzin 16.4.2019

invape
invape 7.4.2019

Lachvos
Lachvos 7.4.2019

jh666
jh666 7.4.2019

punisher
punisher 6.4.2019

Jabba
Jabba 4.4.2019

xflori01
xflori01 2.4.2019

hellblazer
hellblazer 29.3.2019

cyboy
cyboy 29.3.2019

Fimi
Fimi 29.3.2019

rewkon
rewkon 29.3.2019