Tichošlap

2.8 | Nakladatelství van Aspen | dobrodružný

Osudy uzavřené jako do hrobky, améby lidských energií, milión životů denně, dobro a zlo pohřbené do útrob červa...

Sexy, současný, tajemný, delikátní i mrazivý, to vše by mohly být přívlastky původního českého komiksu pro dospělé Tichošlap.

Extravagantní autorka bestsellerů Sylva Lauerová v něm spojila síly s kreslířem Jiřím Cardou a vznikl moderně zpracovaný román, který je díky svému pojetí přístupný všem generacím.

Tichošlap nabízí zcela nový typ superhrdiny, jiný, než jaký známe z populárních Marvelových komiksů. Atraktivita mystického příběhu je umocněna prostředím kouzelné Prahy, anonymní divoké metropole, kde je metro nejoblíbenějším dopravním prostředkem a osou, na které se prolínají osudy jejích obyvatel. Osudy těch, kteří ještě netuší, co jim přinese jedno jediné krátké setkání „tváří v tvář“ s podivným, nemluvným a odpudivým mužem.

Osudy, které spojuje jen jedno – přítomnost tichých kolébavých kroků někoho, kdo je bez minulosti.

Scénář:
Sylva Lauerová
Kresba:
Jiří Carda
Námět:
Sylva Lauerová

Komiks Tichošlap je inspirován komorním thrillerem téhož jména, vydaným v roce 2012.

Rok a měsíc vydání: říjen 2016 | ISBN: 978-80-87801-06-2 | Vydání: 1. | Vazba: paperback | Formát: 205 x 295 mm | Počet stran: 170 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 449 Kč

Obálka
George Walker Bush
A George Walker Bush 5.10.2016

Románovou předlohu jsem nečetl, ani jsem o ní v životě neslyšel. Ale prý se to docela čte, co koukám do statistik Městské knihovny. Co k tomuto dílu říct? Je to komiksová adaptace románu, takže je to dost ukecané, v čemž nevidím žádný problém, dialogy celkem ujdou. Horší je styl vyprávění a horečnaté myšlenkové pochody, co se honí postavám v hlavě - působí to scénáristicky křečovitě. Moc nerozumím tomu, proč autorka píše "komorní thriller", když by jí šlo mnohem lépe psát nějaký společenský román, či tzv. "chick lit", ale to myslím bez jakékoliv ironie a jízlivosti. Kresba není kdovíjak pohledná, skoro se vyžívá v lidské ošklivosti, ale co je horší, to je přehršel barviček, zvlášť co se rámečků týče. Všude něco jiného a působí to divně. A doslovná metaforičnost (či jak to nazvat) kreslíře, kdy v pasáži "fasády domů, šklebící se do noci, defilovaly po jeho boku, mnohé z nich, vráščité jako obličeje starých žen" nakreslí opravdu tváře starých žen na omítku, je to jak pěst na oko. Příběh obecně docela napíná, ale finální pointa, která má být asi šokující mi přijde trochu přihlouplá. Nikoli snad kvůli samotné myšlence, jako spíše kvůli celkovému provedení, když se poté ohlížím za příběhem zpátky.

Celkový dojem: 50%

Doncek4321
Doncek4321 2.9.2017

lantan1
lantan1 15.4.2017

invape
invape 22.11.2016

robert.hladil
robert.hladil 14.10.2016