Cesta kolem světa za 80 dní
Grada Publishing (Bambook)1. vydáníčerven 2013série Skvělá díla světové literatury 3/4
0
...
Vykonat cestu kolem světa za 1 920 hodin či 115 200 minut – tak zní bláznivá sázka, kterou v roce 1872 uzavře anglický džentlmen Phileas Fogg s členy Reformního klubu v Londýně. Do ztřeštěné cesty zatáhne také svého sluhu Passepartouta... Fogg je pronásledován při plavbě parníky i na železnici anglickou policií, která se domnívá, že je lupičem, jenž vykradl Národní anglickou banku. Máte před sebou nádherné dobrodružství, v němž se objeví také krásná Indka, jíž Fogg zachrání od upálení, příběh, v němž padají mosty a hoří lodě... A také příběh, jehož hrdina udělá vše pro to, aby dosáhl svého na minutu přesně!

Na motivy známého románu, jenž napsal Jules Verne.

Scénář
Chrys Millien
Art
Chrys Millien
Překlad
Lucie Slejšková
Žánry
dětský, dobrodružný
ISBN/ISSN
978-80-247-4741-5
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
215 x 290 mm
Tisk
barevný
Stran
64
Původní cena
229 Kč
Originál
Le tour du Monde en 80 jours (Editions Glénat, a.s.)
Tento komiks byl pro mě spíše zklamáním. Pravda je že vyrovnat se Verneovkám je opravdu těžký úkol kor když je scénárista omezen na pouhých 50 stran. Kdyby jich měl ještě o sto více, možná bych to hodnotil kladněji. Takhle jsme si mohli jen číst vyprávěcí rámečky, příběh působil nezáživně až skoro nudně. Kresba též nebyla nějaká extra třída, ale mě nijak nevadila. Vypíchnout musím konec, který byl zpracován vcelku povedeně.
Celkem povedené zpracování slavné verneovky. Souhlasim s kailinem, že by to byla forma jak vyučovat o klasických literárních dílech. Komiks sice knížku nenahradí,ale je to zase zábavnější, než suchopárné učení z učebnice.
"Cesta kolem světa za 80 dní" je dobrou adaptací a díky doplňujícím materiálům je opět velmi informativní. Docela si dovedu představit, že by tohle byla cesta, jak vyučovat o klasických literárních dílech. Neuchytí se to, ale nápad to není špatný. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/09/285-cesta-kolem-sveta-za-80-dni-75.html