• Nikkarin
  Landauere, vím, kdy jsem prohrál. Donutilo mě to přemýšlet....sundám si z nástěnky obrázky Petra Kopla a vyvěsím si tam tvé obrázky, Fanouše, jelita, Mini, Tryskoše a toho divnýho skrčka z Pevnosti. Díky, žes mi otevřel oči a teď jdu na Fabulu hlasovat sám pro sebe. Dobrou
 • Nikkarin
  Nás, fanoušků Petra Kopla, je nepočítaně. Celou svoji rodinu jsem nainstruoval, ať se přihlásí na comicsdb jako nikkarin 1 - 20 a hlasují pro Petra ve Fabule, protože takovými posměváčky, jako jsi ty, Landauere, se my zaskočit nenecháme. Hezky si to jeho vítězství posichruju. Narodil jsem se v Prostějově, takže jsem skorojihlavák, tak se do nás moc nenavážej............
 • Nikkarin
  Landauere, ale jeho kresba JE nepřekonatelná! On celý je nepřekonatelný. Ty nikdy nebudeš jako on. Ani já, bohužel. Nevím, kde se v tobě bere ta zášť vůči němu, to se k tobě vůbec nehodí....tak jasně, že Zázrak je sračka a Petr kreslit neumí, ale určitě je to milej kluk. A třeba mu i někdy dojde, že vykrádat sám sebe, jak to dělá např. v Bublifuku s těma mušketýrama, je trapnost maximální úrovně. Landauere, styď se!
 • Nikkarin
  Zázrak není nic moc, ale Petr si za něj tu Fabulu zaslouží
 • Nikkarin
  Nikkarin11.12.2015 08:42Úsměv
  Tohle mě fakt bavilo. Vrátilo mě to do let, kdy jsem sám nosil rovnátka, mám zároveň rád tyhle teenagerský příběhy, je to autobiografický, hlavní hrdinka hraje na nintendu, má to všechno. Tohle musí bavit mezigeneračně. Komiksového Oscara si to zasloužilo. Díky, Lukáši Růžičko.
 • Nikkarin
  Nikkarin11.12.2015 08:39Tryskošnek
  Tryskošnek patří k tomu nejlepšímu, co ve Čtyřlístku vychází. Dan kreslit umí a umí i vystavět zajímavé a veselé příběhy, takže myslím, že dětem to má co říct a je snadné se s tímhle slizkým hrdinou ztotožnit. Dal bych tomu klidně pět hvězdiček, ale nemůžu, ze dvou důvodů. Ale k nejvyššímu hodnocení se neuchýlím (vlastně nebudu vůbec hvězdičkovat), protože ta knížka je pro mě trestuhodně krátká, když vezmu v potaz, kolik příběhů Tryskošneka doopravdy vyšlo a tohle je jen výběr. Já chtěl pořádnou knihu se všemi Tryskoši a asi radši ve formátu originálního Čtyřlístku.
 • Nikkarin
  Nikkarin11.12.2015 08:30Bublifuk #01
  Za mě dost špatný. Na Bublifuk jsem se celkem těšil, jména tvůrců slibovala, že to bude supr, ale není. Ale abych nezačínal negativně, tak nejdřív to dobré. Vojta Šeda a Tomáš Kučerovský - oba skvěle nakreslené a příběhově i nejlepší komiksy. Za nimi stojí příběhově Petr Kopl, ale ten zase neumí kreslit. No a pak už to je jen a jen horší. Karel Jerie má skvělou malbu, ale ten příběh je dost WTF (co to jako je s tím přerostlým oslem? Proč ho sežral? Proč tam ten osel leží ve vlastních sračkách? Mimozemšťan? Je to vůbec pro děti?) Za to nemůže Karel, scénář psal někdo jinej, ale já bych se do něčeho takového teda nepustil. Další je tam komiks o robotech od Ticha. Podle mě to děti nemůže vizuálně zaujmout a příběh taky není nic extra. Naučný komiks o komiksu má skvělou kresbu Viktora Svobody, ale chtěl bych od něj vidět spíš něco příběhovýho. Piráti jsou moc krátcí. Titul největší sračka Bublifuku si odnáší Duo Procházka - Šrédl a jejich Principál Piškota - příběh je OMG, ale ta kresba, to je fakt chuťovka pro masochisty. Takže jako celek to na mě prostě nepůsobí dobře a je to škoda, těšil jsem se na to.
 • Nikkarin
  Nikkarin11.3.2011 23:13Myšlenky smyšlenky #02
  koupil jsem si dnes oba díly a je to perfektně nakreslený!!! A příběhy jsou moc příjemný.
 • Nikkarin
  Nikkarin20.8.2009 21:33KomiksFest! revue #04
  parádní číslo....řekl bych, nejlepší KF revue....Crumba jsem dřív neznal....a asi ani znát nechci, ale ty jeho ženský s vobříma nohama jsou super:-) I ostatní komiksy byly parádní
 • Nikkarin
  Nikkarin20.8.2009 21:31CREW² #25
  ježíš...tak tenhle příběh byla úžasná sračka....jak scénáristicky, tak kresebně....takovej kačer donald, ale s netopýříma ušima....
 • Nikkarin
  Nikkarin13.1.2009 19:14Jak rozumět komiksu
  Je to tam všechno moc roztahaný....to, co je tam sděleno na 224 stranách, by se dalo vysvětlit na daleko menším rozsahu. Daleko lepší by to bylo jako psanej text s doprovodnými ilustracemi. Četl jsem kdysi v Živlu výtažek z téhle knížky a ze dvou stran jsem si odnesl daleko víc, než z celé téhle knížky....zbytečný natahování...nevím, jak bych to hodnotil. Ale to nadšení se zbytkem tady nesdílím
 • Nikkarin
  Nikkarin19.11.2008 18:02Bunkr: Komiksová revue #01
  BUNKR JE K DOSTÁNÍ (www.seqoy.cz)
 • Nikkarin
  Nikkarin17.11.2008 21:44Bunkr: Komiksová revue #01
  davidek: no teď jsem se díval, že to vlastně ještě nikde není, ALE bylo mi řečeno, že už brzo by to mělo někde být...o distribuci se bude starat Seqence a Seqoy....a v Brně v komiksovým krámu to snad brzo taky budou mít, podle všeho by tam chtěli nejmíň 10 čísel mít.
 • Nikkarin
  Nikkarin11.11.2008 00:12Pandemonium aneb Dějiny sousedství
  Tohle je paráda....a vždycky byla....je to geniálně bizardní a absurdní....
 • Nikkarin
  Nikkarin10.11.2008 20:08Bunkr: Komiksová revue #01
  ...no ale tady by měla být jedna recenze za druhou....šup šup:-)
 • Nikkarin
  Nikkarin6.9.2008 00:49Watchmen - Strážci
  Huh....tak jsem se dokopal k nějakému tomu hodnocení.....co teda k tomu....Problém Watchmenů je ten, že pokud už si ho člověk kupuje, musí se na to na celé od začátku dívat co nejvíce pozitivně. I kdyby to byla sebevětší kravina, tak prostě si musí říct, že to byl skvělej komiks a ty peníze za to stály....snad se tak nemusím přetvařovat, snad můžu opravdu říct, že to stálo za to....ale jo, stálo. Nejspíš bych si to býval nebyl nikdy koupil, kdybych nezahlédl trailer na chystaný stejnojmený film....a tak mě jen z ukázek zaujaly jednotlivé charaktery, že jsem prostě byl zvědavej víc a víc a nechtělo se mi čekat až do příštího roku. Na tu kresbu i barvy jsem si zvykl....musel jsem si zvyknout, když to bylo tak drahý. A příběh samotný jsem si užíval, jednotlivé hrdiny jsem si užíval, bavilo mě číst to a zároveň přemýšlet, jaké to asi bylo, když to Moore psal. Četl jsem to asi týden....po kouscích, někdy před spaním, někdy ve vaně....snažil jsem se nikam nespěchat....aby mi to vydrželo co nejdýl...ten komiks je napínavej...to je detektivka, sci-fi, je v tom spousta psychologickejch záležitostí i věci z normálního života. Spousty detailů, které jsou vidět až když tím člověk listuje podruhé potřetí....no prostě super. Dal bych tomu 100%, ale nedám. Docela mě zajímaly ty písemnosti mezi každou kapitolou.....zpočátku jsem je četl slovo od slova....postupem času jsem ale zjištoval, že tyhle dokumenty neobsahují nějak extra důležité informace a ke konci jsem je téměř přeskakoval...tak snad jen kdyby tam byly nějaká doplňující, ale zajímavější fakta, bylo by to lepší. Nejlepší postava Rorschach, nejzajímavější Dr. Manhattan a jeho vnímání času....no byl to mazec....
 • Nikkarin
  Nikkarin10.6.2008 11:00Příliš hlučná samota
  Osobně si myslím, že se jedná o velice zajímavé dílo, ta kresba je tam super.
 • Nikkarin
  ....napište na to někdo recenzi, kruciš:-)
 • Nikkarin
  Nikkarin28.8.2023 13:55Kačer Donald 2023/01
  byl jsem asi v deseti trafikách napříč různými firmami. Relay, Geco, Valmont, u různých soukromníků... a ani ťuk. Pokud si polský egmont oťukává český trh, nedělá to zrovna nejlepším způsobem.
 • Nikkarin
  Baatcha: Pravdu díš, že ty dlouhé příběhy byly opravdu epické a že např. doteď nic lepšího než Poklad Kapitána Kida nevzniklo. Narážel jsem spíš na příběhy toho ražení, kde například čtyřlístek uvízne na ledové kře, najdou medvěda a nakonec skončí u eskymáků… jakože tomu často chyběla zápletka, ale nepopírám, že měla skvělé nápady, byl v tom humor a bylo to zábavné. Ty příběhy byly jednodušší a já právě nevím, jestli by ještě dnes podobné mohly vznikat. My se třeba s Danem vždycky snažíme, aby to mělo nějaký příběhový oblouk, aby něco, co je na začátku nakousnuto a jemně naznačeno, bylo na konci završeno.
 • Nikkarin
  Tak si v tom pojďme trošku udělat jasno... Dan není nová Ljuba Štíplová, nemůže být, protože doba je jiná. Příběhy paní Štíplové měly svoje kouzlo, ale to, co na většinu z nás dnes působí, je ta nostalgie a růžové brýle, se kterými to vždy čteme. Doba se posunula, čtenářské nároky se taky posouvají. Myslím, že kdyby se dnes psaly příběhy, jaké tvořila paní Štíplová, nejspíš by se nadávalo na jednoduchost, prostoduchost, někdy i absenci nějakého hlubšího děje. Snažíme se potom vymýšlet příběhy, které mají příběhový oblouk, zápletku.... což někdy může skončit opačným směrem tak, že je to tak překombinovaný, až to čtenáře umoří. Ale Danovy čtyřlístkovské příběhy tohle nemají. Jsou fantasticky vybalancované, mají děj, kde se linky prolínají, až se spojí v celek. To, co máme rádi z příběhů paní Štíplové, je ta boží atmosféra, ono často v nich nic jiného totiž není. Často to byla jen série na sebe navazujících gegů, případně něco, co končí deus ex machinou. Pořád to v nás ale je, že vzpomínáme, jak to bylo super... v něčem bylo, ale kdyby to někdo takhle napsal dneska, řekneme si: A kde je tam děj? Btw to, jak tady pan Dinik plive na všechno, co Černodan udělá, je celkem k smíchu.
 • Nikkarin
  Nikkarin22.5.2022 00:48Rychlé šípy, sešit číslo 1
  SomeOne: Minimálně prej 8, ale když to dobře pujde, tak víc.
 • Nikkarin
  Nikkarin23.6.2009 21:28Pindárna
  pochválit pochválit...ale proč vlastně?
 • Nikkarin
  Nikkarin18.6.2009 11:39* Připomínky a návrhy
  Právě vyšel komiks 130: Odysea
 • Nikkarin
  Nikkarin9.2.2009 18:44* Připomínky a návrhy
  napíšu
 • Nikkarin
  Nikkarin9.2.2009 12:42* Připomínky a návrhy
  chtěl bych nahlásit malou chybku, které jsem si všiml. U novýho Aarghu 8 je u Nikkarina napsaný, že Kresba a Redakce....tak tu Redakci předělat na Scénář. Já určitě v redakci aarghu nejsem:-))
 • Nikkarin
  Nikkarin22.11.2008 20:53* Připomínky a návrhy
  U katalogu Komiksfestu nebudou vyjmenovaní kreslíři a scénáristi?
 • Nikkarin
  Nikkarin19.11.2008 18:09Čtenářský koutek
  Bunkr je k dostání (www.seqoy.cz)
 • Nikkarin
  Nikkarin8.11.2008 22:17* Připomínky a návrhy
  Napište mi, co je potřeba o Bunkru vědět a napíšu....rád bych, aby tady byl už zanesen v databázi:-)
 • Nikkarin
  Nikkarin4.11.2008 13:28Pindárna
  Zack: Určitě nějak normálně v distribuci bude...já se o to nestarám, měla by to zařídit seqence....čekám, že ti to pošlou do seqoye a ti to rozešlou dál....takže tak nějak....no, každopádně už se těším na recenze tady od vás...
 • Nikkarin
  Nikkarin4.11.2008 11:50Pindárna
  Neurito: Pozor pozor, to nebyl ledajaký časopis...to byl Bunkr:-)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1 (cca 499 Kč)
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0