Piráti, roboti na páru, vynálezci, zelený vlk nebo knihomol, který si smlsne na komiksu! A nad tím vším spousty bublin.
Komiksová revue Bublifuk představuje české komiksové tvůrce a nabízí holkám a klukům od 7 do 12 let deset původních komiksů a další hravé rubriky.

První příběh zavede čtenáře za kamarády Fernandem a Stellou, kteří žijí ve stejné době jako Leonardo da Vinci a svými vynálezy předbíhají dobu. Tentokrát budou vynalézat kolo. Píše Jiří W. Procházka a kreslí Vojtěch Šeda. Chlup, hlodavec se zálibou v komiksu, bydlí přímo v redakci a představí čtenářům, kdo všechno se na tvorbě komiksu podílí. Píše Klára Smolíková a kreslí Viktor Svoboda. Hilfréd Hubertus Babočka je tajemný strýček, jehož historkám děti tak úplně nevěří, ale špicují uši, aby jim ani slovo neuniklo. Tomáš Kučerovský, který komiks vymýšlí i kreslí, v prvním díle vylíčí, jak vypadaly počítače v době strýčkova mládí. Prý byly nejen velké, ale i nebezpečné. Ale to ještě není zdaleka všechno! Bublifukem se plaví piráti, které kreslí Lukáš Fibrich, a do všeho jim krákorá drzý papoušek. Na stránkách narazíte na neohroženého vlka, který přemůže strach a vydá se vstříc příšerám a kterého kreslí Karel Jerie. A nasmějete se s roboty Pípem a Půpem, kteří uspořádají v roboškole nečekanou oslavu přesně podle plánu scenáristy Martina Šinkovského a výtvarníka, který si říká Ticho762. Tři mušketýry představí Petr Kopl, knihomola jménem Bubu kreslí Bára Buchalová, principála Trampotu, kterému zmizela cirkusová plachta, vykreslí Petr Šrédl a Tomáš Prokůpek se vydá na cestu do doby prakomiksů, kde potká opičáku Fuka a lovce Prášila.

Scénář
Kimea, Ondřej Buchal, Petr Kopl, Tomáš Kučerovský, Jiří Walker Procházka, Martin Šinkovský, Klára Smolíková
Art
Bára Buchalová, Lukáš Fibrich, Karel Jerie, Petr Kopl, Tomáš Kučerovský, Petr Novák (Ticho762), Vojtěch Šeda, Petr Šrédl, Viktor Svoboda
Publicistika
Tomáš Prokůpek
Redakce
Klára Smolíková
Žánry
dětský, magazín
ISBN/ISSN
978-80-7387-955-6 (Triton)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
168 x 240 mm
Tisk
barevný
Váha
100 g
Stran
36
Cena
55 Kč
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.10.2017 18:32Bublifuk #01
  Já prostě neumím už říct, co se může líbit dnešním dětem, tak budu hodnotit zcela a výhradně za mě, ovšem samozřejmě s přihlédnutím k danému žánru. Dost mě zajímalo, jak má vypadat konkurence ke "zlému kapitalistickému" Čtyřlístku (který dávno nečtu a nevím), tak jsem se začetl. Zprvu bych vytkl fakt, že mnoho příběhů má na svědomí Klára Smolíková a její partner Jiří W. Procházka. Chápu, je to šéfredaktorka a je to její "dítě", ale jejich věci patří teda k tomu slabšímu, IMHO. Jerie mě baví vždycky kresebně, ale souhlasím s Nikkarinem, ten příběh je WTF. Boduje opět Petr Kopl, kterého mnoho lidí nemá rádo - což tedy neplatí o většině čtenářů comicsdb, protože vždycky získá Fabulu Rasu, žejo -, ale nelze mu upřít, že dělá věci zábavně, má dar pro komické situace a vlastně mě dost baví. To málo, co jsem od něj četl, bylo vždycky fajn. O tom, jak moc kreslí dobře nebo ne, se moc bavit nechci, to přenechám větším odborníkům. No a Kučerovský je víceméně vždy dobrej. Otázka je, jestli to dva poslední zmiňovaní "velikáni" můžou zachraňovat, je tam dost vaty. Ale hodlám se prokousat i dalšími díly a zhodnotím. Rozhodně nechci, aby to vyznělo, že jde o špatný projekt, to vůbec.

  Celkový dojem: 50%
 • Kazumaki
  Kazumaki mecenáš16.12.2015 15:36Bublifuk #01
  Z Bublifuku mám zatím spíš lepší než horší dojem.
  Komiks Fernando a Stella od Vojty Šedy je klasicky fajnový.
  Piráti na suchu od Lukáše Fibricha moc krátcí, ale na těch dvou stranách stačili zaujmout.
  Viktor Svoboda skvěle ukazuje, Jak se dělá komiks (písmo mi nedělalo problém).
  Píp a Půp mě úplně minuli, asi nebudu cílovka; navíc ten zelený robot mi dost připomíná toho z Planety pokladů.
  Zelený vlk od Karla Jerieho se mi líbil zpracováním a trochu - možná naivně - doufám, že bude poskytnuto nějaké vysvětlení ohledně toho osla.
  Tři mušketýry bych klidně oželel.
  Komiks Tomáše Kučerovského mě pobavil, takže jsem s tím spokojen.
  Trampoty principála Piškoty je asi nějaký omyl.
  Knihomol Bubu od Buchalové mi přišel jako příjemná tečka na závěr.
  Takže celkově mohu říct, že pozitiva převažují a jsem zvědav na další vývoj.

 • Nikkarin
  Nikkarin11.12.2015 08:30Bublifuk #01
  Za mě dost špatný. Na Bublifuk jsem se celkem těšil, jména tvůrců slibovala, že to bude supr, ale není. Ale abych nezačínal negativně, tak nejdřív to dobré. Vojta Šeda a Tomáš Kučerovský - oba skvěle nakreslené a příběhově i nejlepší komiksy. Za nimi stojí příběhově Petr Kopl, ale ten zase neumí kreslit. No a pak už to je jen a jen horší. Karel Jerie má skvělou malbu, ale ten příběh je dost WTF (co to jako je s tím přerostlým oslem? Proč ho sežral? Proč tam ten osel leží ve vlastních sračkách? Mimozemšťan? Je to vůbec pro děti?) Za to nemůže Karel, scénář psal někdo jinej, ale já bych se do něčeho takového teda nepustil. Další je tam komiks o robotech od Ticha. Podle mě to děti nemůže vizuálně zaujmout a příběh taky není nic extra. Naučný komiks o komiksu má skvělou kresbu Viktora Svobody, ale chtěl bych od něj vidět spíš něco příběhovýho. Piráti jsou moc krátcí. Titul největší sračka Bublifuku si odnáší Duo Procházka - Šrédl a jejich Principál Piškota - příběh je OMG, ale ta kresba, to je fakt chuťovka pro masochisty. Takže jako celek to na mě prostě nepůsobí dobře a je to škoda, těšil jsem se na to.
 • Draco nobilis
  Draco nobilis admin30.11.2015 20:01Bublifuk #01
  Celkem to jde. Za mě nej Jerie.
 • kaylin
  kaylin28.11.2015 11:12Bublifuk #01
  "Bublifuk 1" je hned na první pokus úspěchem. Je to jak v tom, že jsou zdě nesmírně různorodá témata, ale především v tom, že ta témata jsou pojata kvalitně, zajímavě, poučně a přitom nenásilně, no a k tomu všemu je to sranda. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/11/1045-bublifuk-1-85.html
110102
 • DanQ
  DanQ9.12.2015 11:01Bublifuk #01
  @Kapis: Ne, řikali, že na trafiky nemají dostatečný náklad, normálně by to mělo jít jen do distribuce knihkupectví.
 • Kapis
  Kapis mecenáš8.12.2015 11:33Bublifuk #01
  A to je v trafikách?