Lobok257

Lobok257 komentáře
naposledy online 24.7.2024 17:16Lobok257@seznam.cz

Za parodii na Vetřelce a Supermana čtyři hvězdy. Jinak spíše osobní zklamání nad zjištěním, že už se u toho nedokážu smát jako před léty.
Žijeme/přežíváme ve světě plném zvrácenosti, násilí a smrti. "Díky" za připomenutí...
Setkání po mnoha letech, vzpomínají na mládí: ON:"Potom už jsi nikdy nepřišla. Byla jsi moje první láska. A poslední... Zůstal jsem sám. Nikdy jsem se neoženil, s jedinou krásnou vzpomínkou v srdci... Opatroval jsem jí věrně celý život!..." ONA:"Hned druhej den mě vopíchal Vodvárka z třetí Bé. Udělal mi čtyři děti a byl v jednom kuse vožralej!... Kreténe! Měls mě vopíchat!! Zničils mi život! Debile!" :-D Tuhle knihu napsal sám život!!!
Má to šťávu, má to říz.
Dobrý psycho...
Přes počáteční nedůvěru ke způsobu ztvárnění jednoho z největších diktátorů a vrahů historie, si můj mozek zvykl, přijmul estetiku "mangahitlera" a užil si to! Je to skvěle vyvedené dílo. Když se podíváme v historických dokumentech a knihách na Herr Hitlera a jeho družinu šílenců, tak se nevyhneme myšlenkám na jejich značnou komičnost - tragikomičnost. Hitler, Goebbels, Hess, Goring, Rohm, jsou karikaturami sami od sebe a proto jim Mizukiho ztvárnění prostě padne. A např. Rudolf Hess je, v kvalitě autorova provedení,
přímo kandidát na postavičku Funky POP!
Kvalitně "překreslený/přemalovaný" čb film Otakara Vávry z roku 1948. Nic víc. Bohužel. ČSFD 83%
3,5* Jeden obyčejný lidský příběh, jakých bude nepočítaně... Kdy stínu minulosti, nedorozumění a křivd, snažíme se uniknout, ale stín je stále za námi. Svým zvláštním způsobem dost depresivní kniha.
Kdo rád fekální, trapnej a chlastem nasáklej uchylnej humor Rudy Pivrnce, nešlápne vedle. A kvalitně si počvachtá!
Úchylné, odpudivé a nakažlivé... při čtení se to člověku zavrtá pod kůži, prorůstá to tělem až do mozku, ovládá to mysl a líbí se to, je to dokonalé.
Takové roztomiloučké, divňoučké a pitomoučké.
Pro mě historicky zajímavé objevení skutečnosti, že na Špilasu bylo v 1.polovině 19.století vězněno mnoho protimonarchistických italských revolucionářů. Zpracování po výtvarné stránce povedené, jak již bylo řečeno, dějově až moc zkratkovité. Zajímavé "dvojjazyčné" zpracování, kdy je polovina knihy italiano a potom to samé česky.
Tohle se naprosto nepovedlo. Kdokoliv má rád Lovecrafta, obloukem se této knize vyhněte. Zašlapat do bahna, zahrabat do kompostu.
Coast of dreams se trochu vymyká ostatní české tvorbě. Možná i díky Kickstarterové kampani mělo napůl nášlápnuto do "velkého anglicky mluvícího komiksového světa". Bohužel ve své průměrnosti a dějové slabosti ztrácí dech... ale jisté kouzlo tam je.
Lobok2572.11.2022 16:27Zóna
Mnohovrstevnaté, ne úplně jednoduché, občas zmatečné, ale naprosto překvapivě strhující a originální!
Těžká nostalgie a vzpomínky. 5 hvězd v hodnocení nedávám z pohledu růžových časů Komety a spol, ale z ocenění kvality, kterou jsem před léty možná tolik neocenil.
Jako film na který náhodou přepnete, celý vcelku o ničem, ale "něco" neurčitého vás donutí sledovat do konce. Lidskost, obyčejnost, uvěřitelnost.
TANK GIRL je komiksová klasika a své místečko v dějinách, malý odstavec, mít navždy bude. Zhulený devadesátky ale už skončily a tahle ujeťárna prostě drhne, nefunguje. Možná bude jednodušší pustit si ten příšernej film z roku 1995 "Pancéřová holka" ČSFD 51%...
Říká se "inženýr není titul, ale diagnóza". A doktor je takový inženýr lidského zdraví.
Mezi průměrnými příběhy, jeden skvost se nachází...
Středověk neskončil, středověk trvá... Je islám schopen se zreformovat? Bez emancipace žen v islámské společnosti to rozhodně nepůjde. Šokující sonda do běžných poměrů (nejen)marocké společnosti. I když člověk by neměl být překvapený - ne, je to šokující...
Lobok2572.4.2021 08:42SPAM
příliš "Krátký vtípek" vystavěný na základě spamů, které chodily Nicolasi Mahlerovi do mailboxu
Chytne a nepustí.
Přidáno do seznamu "až jednou budu chtít spáchat sebevraždu pomocí komiksu" :)
Žaponská poetika mystika meditace
Historická freska, aneb co se asi dělo za zdmi papežských paláců... Skvěle nakreslené, vymalované, občas vtipné, ale celkově tak nějak o ničem. Kdyby toto "veledílo" mělo poloviční délku, nic moc by se nestalo. Např. Caravaggio mě bavil mnohem, mnohem víc.
Z produkce Divusu, nebo spíše z defekace Divusu, je tento kousek to lepčejší.
Asi jsem od toho čekal větší "clowesovu úchylárnu". Je to prostě/sprostě příjemně civilně divné úchylné.
O Červenáčkovi, aneb když něco krásného končí... opravdová pocta dílu Jaroslava Foglara, Rychlým šípům, a dobrodružství, které jsme s nimi všichni zažívali
Žlababa na tripu...
I přes veškeré výhrady musím uznat, že komiksy značky KOPL mají "své kouzlo".
Oproti nemastnému neslanému prvnímu dílu se to dějově pohlo dále a překvapivě jsme se dočkali i finále příběhu. Pro mě Lumberjanes uzavřená kapitola. Otázka jak tohle může dostat tolik ocenění mi bude v hlavě vrtat hodně dlouho...
Nejni mi 12let a nejsem holka, ale proč by to mělo vadit? Zvědavost mi nedala a cože to jsou ty Lumberjanes za "fenomén", samá skvělá komiksová cena? A nestačím se divit. Je to celé takové nijaké, ploché a nevtipné, snad jen prostředí skautského tábora originální, trocha té černé magie neuškodí. Nejsem holka a není mi 12, proč jsem se ale třeba u komiksu Pupíky skvěle bavil? Jde to, ale tady to nehledejte.
Mistrovské dílo o mistrovském díle... Tohle mělo vyjít ve větším formátu od Arga :(
Čtení to oddychové určitě není... Srovnávat s prvním dílem nelze. První díl kyberkriminálka s politickým přesahem a díl druhý? Hackerský kybertechnothriller? Mnohokrát jsem se musel vracet, abych se zorientoval, cože se to děje. Mnohokrát raději přečetl znovu deset předchozích stran. A to není dobře. Asi mi chybí nějaká část japonského mozku, která tohle umí číst "jedním dechem". Ve výsledku se to ale vymyká všemu, co jsem kdy četl. Jak lépe zobrazit virtuální boj v kyberprostoru? Místo vojáků a raket se vysílají viry a podprogramy. Jak lépe zobrazit umělou inteligenci, než dokonalou sexy kočku v sukni, která nejde pro otočku s kopem daleko? Čtení to oddychové určitě není... ale něco to ve mně zanechalo a to se počítá.
Člověk stárne a zjišťuje, že přestává chápat, co že se to kolem děje za věci...
Půl hvězdy navíc, za status klasiky. Čtení to oddychové určitě není, poznámky autora dost brzdí, ale nadruhou stranu mnoho vysvětlují a pomáhají pochopit komplikovanosti světa nehezké budoucnosti. Pochopit vnitřní pocity autora, proč a jak nakreslil nějakou scénu, to už je opravdu bonus navíc a možná i souhlasím s doporučením poprvé poznámky nečíst. V emerickém vydání, na které jsem narazil, poznámky nebyly a vůbec to nevadilo. Souborné vydání ani neobsahuje, oproti původním cizojazyčným verzím, několik erotických stran. V předešlích komentážích na ComicsDB bylo vysvětleno, že na pozdější přání autora. Čtenář tedy přišel o jednu velice žhavou lesbickou scénu, na kterou se odkazuje vtipná hláška ze strany č.53, kdy se jedna z hlavních postav zabijáka Batoua omylem připojí to neurálního okruhu své kolegyně a co viděl / zažil komentuje slovy „Takovej slizkej pocit...jako když se pářej slimáci!“ :)
Příjemný komiksový magacín plný jednohubek/ochutnávek z crewní produkce pro děti. Určitě dětem nebudu kupovat každou knihu co se vydá a budu čekat jestli se líbí nebo ne. Formát několika krátkých uzavřených příběhů super, uvidíme jak to bude dál.
Tyhle "existencionální" rozpravy zvířátek mě prostě neberou, ale zas tak tragický to není...
Kid Paddle vytvořeno v roce 1996. Pomalu končily časy, kdy se hrály videohry v hernách, mačkalo se na joystickách a nápis GAME OVER byl součástí života každého "pařana". Vydat něco takového v roce 2013 je už trochu za horizontem vtipnosti. Bohužel.
To není paperback, ale "vazba kroužková"! Samo o sobě podivné, malba/ kresba podivná.... Prapodivná podivnost která prosakuje i celou knihou a dějem. Toto dílko tak nějak vybočuje a určitě to nemyslím negativně.
Dílo vskutku geniální, až genitální.
Šmoulové na kouzelných houbách. Než jsem přečetl, tak náhodou dávali Avatara v televizi, a to mě zachránilo v tom, komiks neodsoudit jako navoněné modré nic. Spoustu věcí člověk zapomene. Nejlepší číst hned po shlédnutí filmu. Příjemné pestrobarevné malé rozšíření universa. Stejně jako bojovník Tsu’tej má spousta dalších postav potenciál něco sdělit a v přicházejících filmech, a komiksech, se zajisté dočkáme.
Co strip to vtip a pointa, takové věci píše sám život! A skvěle nakreslí Lela Geislerová.
"Morgoši, Hugoši! Cikáni vychcaní, budou brzy vyhnáni!!!" povídka Metan mi přišla velice zábavná :D. S odstupem času určitě zábavnější než před léty, kdy byla na tom všem nejvíc zábavná cena,na tu dobu šílených 63Kč... o 20let později jsem koupil za 100Kč v antikvariátu a koupil dobře!
ABC horší průměr. Vše zachraňuje kvalitní kresba Michala Kociána a zbytečně přebarvený coloring dobrý dojem sráží. Když se ale ve čtení bublin zamotám s pocitem, že napsanou větu má říct někdo jiný, to už je něco špatně. Z celého komiksu je nakonec nejzajímavější nekomiksový archeologický úvod.
Tenhle Rossův styl realistické malby budu mít navždy spojen s náborovými brožurkami jehovistů, ale superhrdinům to prostě sedne :)
Sympatická forma propagace fair-trade kavárny.