Něžná a dojemná kniha o náhlé smrti milované manželky Joy. Zručné a výmluvné kresby doprovázejí autobiografický příběh, ve kterém ovdovělý otec vykresluje každodenní snahu přežít strašnou bolest ze smrti ženy a pečovat při tom o dvě děti, Lily a Bena, aby se zase mohly radovat ze života. Říká se, že muži neumějí mluvit o svých pocitech. Andrews své pocity kreslil - a výsledek je výmluvnější, než jakákoliv slova. Každodenní kreslení se stalo způsobem, jakým se Gary se svým zármutkem vypořádal. Pozorujeme často tragikomickou snahu rodiny normálně fungovat, popasovat se s tisícem běžných věcí, které ovšem uměla a dělala vždycky máma, chápeme zmatek, jaký Gary prožívá, když v noci zjistí, že manželčina strana postele je prázdná... Garyho poctivé a mnohdy i zábavné ilustrace chytí čtenáře za srdce. Milá Joy je příběh o tom, jak se jedna rodina naučila po tragédii zase žít. Kreslený deník se stal jeho každodenní terapií, jak se vyrovnat se steskem po náhlé ztrátě manželky a zároveň zvládnout péči o dvě děti. Svůj kreslený deník nadále udržuje, každý den přidává jeden kreslený strip na Twitter i Instagram.

Scénář
Gary Andrews
Art
Gary Andrews
Obálka
Gary Andrews
Lettering
David Dubec
Překlad
Lucie Kasíková
Redakce
Adéla Procházková
Žánry
autobiografie, existenciální, psychologický, ze života
ISBN/ISSN
978-80-88126-89-8 (Cesta domů)
Vazba
šitá v měkkých deskách
Formát
142 x 215 mm
Tisk
barevný
Stran
192
Cena
350 Kč
Originál
Finding Joy (John Murray, 2020)
 • Draco nobilis
  Draco nobilis admin8.7.2022 22:08Milá Joy
  A to já jsem si pobrečela. A pšouky mi přišly vtipný. Cílovka budou rodiče a realita soužití s dětmi jistého věku je tam sic okrouhaná, ale stále uvěřitelná. Jen si říkám, zda to je komplet nebo jen výběr z deníku.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.5.2022 18:31Milá Joy
  Nejedná se, upřímně řečeno, literárně vzato o žádné veledílo, autor se trochu opakuje a místy sklouzává ke coelhovsky laděným citátům; zároveň se nedomnívám, že humorné stránce prospěji tím, že zařadím hned několik fekálně-pšoukacích vtipů. Na druhou stranu, velmi těžko si člověk vyobrazí autorovu nesmírnou bolest, kterou ve svém díle na pomezí kresleného deníku a komiksu popisuje. Zvlášť na začátku jsem měl co dělat, abych si s Garym nepobrečel.

  Celkový dojem: 70%
22