W.I.T.C.H. Čarodějky Komiks #1-3
Egmont ČR (Albatros Media a.s.)3. vydáníduben 2022série W.I.T.C.H. Čarodějky 251/261, W.I.T.C.H. Čarodějky - sebrané knihy 2/13
3.4
...
Koupit
Před dávnými časy žili duchové i tvorové pod jedním nebem. Existovala jedna velká říše ovládaná harmonií přírody. Jednoho dne však do království proniklo Zlo. Na ochranu dobra byla vytvořena mohutná pevnost Kondrakar. Tam bdí Bratrstvo nejmocnějších duchů a kouzelných tvorů. Nejvyšší z nich je Věštec. Jeho moudrost je velmi potřebná, neboť občas je síla Kondrakaru to jediné, co brání Zlu proniknout tam, kde nemá místo. V těchto neklidných dobách hledá Kondrakar své Strážce na těch nejneobvyklejších místec, třeba v úplně obyčejném městečku, kde žije pět obyčejných dívek. Irma, jejímž živlem je Voda. Taranee, která ovládá Oheň. Cornelia, vládnoucí silám Země. Hay Lin, s lehkostí a volností Vzduchu. A Will, která hlídá Srdce Kondrakaru, zvláštní křišťálový šperk, v němž se setkávají všechny živly přírody a společně vytvářejí čistou energii. Dohromady jsou W.I.T.C.H. – pět mladých Strážkyní Kondrakaru.

Obsahuje sešity série W.I.T.C.H. Magazine #1-3 (duben 2001 - červen 2001)
V ČR původně vycházelo sešitově jako W.I.T.C.H. Čarodějky 2002/01 - W.I.T.C.H. Čarodějky 2002/06.
Třetí (pravděpodobně upravené) souborné vydání, v tiráži vedeno jako první u tohoto nakladatele.


Scénář
Francesco Artibani, Elisabetta Gnone
Art
Alessandro Barbucci, Gianluca Panniello, Manuela Razzi, Daniela Vetro
Ink
Marina Baggio, Donald Soffritti, Roberta Zanotta
Barvy
Barbara Canepa, Mara Damiani
Lettering
Daniel Černohorský
Redakce
Lucie Kučová, Alena Mrázová
Žánry
dívčí, fantasy
ISBN/ISSN
978-80-252-5215-4
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
160 x 230 x 12 mm
Hmotnost
320 g
Tisk
barevný
Stran
184
Původní cena
299 Kč
Originál
W.I.T.C.H. Magazine #1-3 (Disney Enterprises, 2002)
Varianty
W.I.T.C.H. Čarodějky Komiks #1-3 (2022)
W.I.T.C.H. Čarodějky Komiks #1-3 (2012)
W.I.T.C.H. Čarodějky Komiks #1-6 (2004)
To dělalo Disney? Resp. italské Disney?! Čuměl jsem jak puk. Že to existuje, jsem věděl, ale nikdy jsem to neřešil, prostě nějaký W.I.T.C.H. a to je vše. Vím, že pár mých kamarádek na tom ujíždělo. Nicméně jsem se k tomu náhodou dostal, k této verzi, a musím uznat, že to je příjemné dětské fantasy dobrodrůžo, které mi drží pohromadě, nenudí, postavy jsou uvěřitelné, i když jsou dětské a mají dětskou motivaci, je to pořád na bázi, že to dokáže čtenáře vtáhnout do děje. Opravdu se mi to moc líbilo a tomuto stylu kresby přicházím víc a víc na chuť (evokovalo mi to GG Studio Design a Ekhö), i když se pro mě primárně jedná o komiksy typu oddychovka. Vážně tomu nemám co vytknout, na úroveň zábavy, oddychovky a příjemného počtení mi to stačí na 4 hvězdy.
PS: Egmont by měl vážně něco dělat s tou redakcí, chyb jak maku, Heatherfield x Heaterfield.