Str. 66-67
Str. 68-69
Str. 72-73
Permakultura není pouhým přístupem k zemědělství: její principy mohou inspirovat alternativní životní styl, zodpovědný vůči přírodě i člověku – ať už se zásadami řídíme bezvýhradně, nebo do svého běžného života začleníme pouze ty podněty, které jsou nám blízké.
Permacomix je zároveň praktickým manuálem i vyprávěním o autentické zkušenosti.
Třicátník Gaëtan deprimovaný ze svého zaměstnání v korporátu, se nečekaně nadchne pro permakulturu, která dlouho fascinovala a přitahovala jeho milou Izii, a to mu konečně poskytne vhodnou příležitost zvolnit. Začínají se seznamovat s etickým konceptem, jehož záměrem je budování udržitelných lidských sídel inspirovaných přírodou. V karavanu, který se stane jejich novým domovem, se vydávají na cestu s kočkou a seznamem kontaktů na lidi, kteří jim mohou pomoci v dobrodružství, jež je zároveň duchovním putováním. Komiks citlivě popisuje cestu, kterou dvojice začínajících nadšenců podstupuje v touze po poznání, cestu dlouhou a náročnou, ale nesmírně vzrušující.
Příběh neustále vybízí k otázkám: Je vůbec možné „žít permakulturně“? Co přesně tento souhrn pojmů a postupů obnáší? Mohla by být permakultura klíčem k plnohodnotnějšímu, harmoničtějšímu a spravedlivějšímu životu?

Scénář
Guizou
Art
Cécile Barnéoud
Obálka
Cécile Barnéoud
Lettering
Marie Himmelová
Překlad
Petr Himmel
Redakce
Eva Hauserová, Petra Zikmundová
Žánry
naučný, ze života
ISBN/ISSN
978-80-7407-491-2 (Garamond)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 240 mm
Tisk
barevný
Stran
160
Cena
399 Kč
Originál
Permacomix - Vivre en permaculture, mode d'emploi (RUE ECHIQUIER, 2020)
Četl/a (1)
pechna
(1)
pechna
Chce (2)
Draco nobilis, monty.cl