Poslední dokončené dobrodružství zavede slavného Tintina znovu do smyšlené jihoamerické země San Teodoros. Generál Tapioca, který tam vládne jako diktátor, uvěznil zpěvačku Bianku Castafiore, protože údajně připravovala proti němu spiknutí. Tintin váhá, protože se obává, že jde o léčku, ale přesto se vydává spolu s kapitánem Haddockem a s profesorem Hluchavkou do Jižní Ameriky, aby slavnou zpěvačku zachránil.

Tato vydání mají na hřbetu dole malé číslo pořadí v sérii. Oproti 2. vydání je toto vydání v šířce i výšce o cca 2 mm kratší, mimo upravené tiráže je jinak zdá se totožné.

Scénář
Hergé
Art
Hergé
Barvy
Kateřina Vinšová
Obálka
Hergé
Lettering
TypoText, s. r. o.
Redakce
Petra Jasovská, Ondřej Müller
Žánry
dobrodružný, humorný
ISBN/ISSN
978-80-00-06293-8 (Albatros (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
220 x 290 mm
Tisk
barevný
Váha
240 g
Stran
64
Cena
199 Kč
Originál
Les Aventures de Tintin #23: Tintin et les picaros (Casterman, 1976)
Varianty
Tintinova dobrodružství #23: Tintin a Los Pícaros (3. vydání) (2021)
Tintinova dobrodružství #23: Tintin a Los Pícaros (2. vydání) (2017)
Tintinova dobrodružství #23: Tintin a Los Pícaros (2011)
 • Sv1hl1k
  (SPOILER)výborný nápad se zrušením kapitánova alkoholismu
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.1.2020 21:15Tintinova dobrodružství #23: Tintin a Los Pícaros
  Jak jsem to kdysi nemusel při prvním čtení, tak teď jsem si to užíval. Příjemná jednohubka, které jede na vlně klasického Tintina. Lepší "konec" Tintin dostat nemohl - Alf-art tam nepočítám, protože to je nedokončené. Vrací se známé postavy a tento díl je snad nejvíc politický z těch posledních. Krásně popsané machinace v zákulisí politiky. Škoda, že další Tintinova dobrodružství už dál nejsou. Alf-art vyšel v nějakém zpracování komplet a je to zajímavé, ale je vidět, že tam chybí Hergého ruka. Takže toho moc nemáme a snad se dočkáme dalšího filmového zpracování. Za mě určitě plných 5 hvězd.
 • kaylin
  Hergé se v tomto posledním sešitu vrací ještě k některým postavám, které jsme mohli potkat například v Bordurii při "Případu Hluchavka". Kruh s postavami se pomyslně uzavírá. Hergé ale stále měl plány. Dokonce začal trochu rozvíjet postavy. Haddock jako člověk, který nesnese alkohol, mimochodem se zde ukáže, jak silná závislost může být. Tintin dostal nové kalhoty a také nějaké koníčky - doma cvičí a venku jezdí na motorce. Příběh je pak poměrně velikášský a navazuje na to, jak si Hergé dělal legraci z revoluce v komiksu "Ulomené ucho". Jedná se jednoznačně o skvělé rozloučení se sérií. Sešit "Tintin a Los Pícaros" sice obsahuje politická témat, ale zaměřeno je především na zábavu, a to je dobře. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/07/216-tintinova-dobrodruzstvi-23-tintin.html
 • Jambo
  Skvělí díl Tintina který důstojně zakončuje celou sérii.Vřele doporučuji přečíst.
 • royan
  Poslední dokončený Tintin za Hergeho života. A ani tentokrát mě nezklamal. Zprvu nezajímavá zápletka se díky Hergeho invenci stala tradiční zábavnou podívanou plnou klasických zvratů a eskapád.
 • Dorcus
  Ano,asi je to nejhorší díl ale zas tak špatné to není
 • Big G
  Nejhorší díl vůbec? Dost možná ano...
1262
Chce (1)
Maty48