Hrdinové 2: Největší příběhy českého hokeje

- | Yinachi | historický, sportovní, životopisný | série Hrdinové

Kdo byla naše první hokejová hvězda? Který český hokejista vyhrál tenisový Wimbledon? Proč skončili mistři světa z roku 1947 ve vězení? Kteří hráči si na protest proti sovětské okupaci zalepili rudé hvězdy na dresu? Kdo byl první český hráč v NHL? A trenér? Kolik našich hráčů muselo emigrovat do zahraničí? Který český hokejista byl spoluhráčem Wayna Gretzkyho a který český brankář ho rozplakal?
Kniha Hrdinové 2: Největší příběhy českého hokeje je pokračováním publikace věnované historii české kopané. Náš záměr zůstává stejný. Chceme s nejslavnějšími okamžiky a příběhy seznámit nejmladší generaci milovníků tohoto sportu a zároveň jeho významné momenty připomenout těm, kteří je s našimi hokejisty prožívali. Znovu je nadchnout pro osudy těch nejslavnějších, pro jejich talent a vítězství i prohry. Kdo byl první český vítěz Stanley cupu? Který náš hráč se stal nejvíckrát mistrem světa? Kteří naši hráči dokázali vyhrát ceněná vítězství v NHL, na MS a olympijských hrách? A jak se jmenoval útočník, který kouřil cigarety mezi třetinami svých zápasů za Vancouver?
Chceme čtenářům nabídnout to nejlepší z naší hokejové historie i současnosti. Vzniká bohatě ilustrovaná kniha s několika komiksovými příběhy, tvořená našimi nejslavnějšími hokejovými osobnostmi a událostmi. Naší snahou je představit hokej jako součást našeho života, na kterou můžeme být pyšní a zároveň k ní přistupovat kriticky. Čeští hokejisté patří dlouhodobě do úzké skupiny nejúspěšnějších hráčů světových týmů a naši pozornost si bezesporu zaslouží. Víte, kterému hráči se přezdívalo „Kapřík“? A jak tvrdě pálí „Guma“? Kdo byla slavná kladenská dvojčata? Vybavíte si hráče proslulé vsetínské generace? Nebo to, který hráč reprezentoval Kanadu i Českou republiku? Příběh českého hokeje vyprávíme od jeho počátků na začátku 20. století.

Obsahuje komiksy:
Sedm mušketýrů
Vzestup a pád LTC
Ze Štvanice do Jáchymova
4:3
Kanadský zázrak
Sen o NHL
Nagano
Hlína
Dominátor
68

Scénář:
Ondřej Fuczik
Kresba:
Vojtěch Šeda
Redakce:
David Dvořák, Jiří Holeček, Hana Janišová, Zuzana Leštinová, Dita Reichová, Markéta Stinglová, Robert Záruba, Ondřej Zátka
Publicistika:
Ondřej Fuczik
Grafické úpravy:
Patrik Svoboda

Rok a měsíc vydání: 2019 | ISBN: 978-80-906930-5-0 | Vydání: 1. | Vazba: lepená v měkkých deskách | Formát: 232 x 330 mm | Počet stran: 264 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 590 Kč

Obálka hrdinové 2 (1/1)