
Svazky Shuricat – Legenda o ninja kočkách a Shuricat 2 – Cesta kočičích samurajů jsou parádními komiksy, které potěší zejména milovníky kočiček a mladší publikum. Příběh, který se zde vypráví, dokáže být humorný, ale místy i vážný, a to vše v doprovodu krásných barevných ilustrací, jež dokáží krásně zachytit jak emoce hlavních hrdinů, tak i jejich okolí. Jediné, co je opravdu škoda, je, že jsou svazky poměrně krátké a že jsou pouze dva komiksy. Doufám, že se brzy se třemi koťátky opět setkáme v jejich dalších dobrodružstvích.
Celá recenze:
Shuricat – prostě mňaukózní recenze

Shuricat síce trochu dopláca na svoju zbrklosť a skratkovitosť, ale aj napriek tomu by som pokračovanie s týmito sympatickými mačacími hrdinami uvítal rád. Je to príjemný komiks s peknými farbami, ktorý môže zaujať všetky generácie. Celá recenzia http://www.goodgames.sk/shuricat-legenda-o-ninja-kockach/

Je to opravdu takové nemastné, neslané. Na první pohled to vypadá kresebně hezky, pěkné barvičky, ale nedokáže to vzbudit žádné emoce ani zaujmout příběhem. Možná se budou aspoň někomu líbit zvířecí hrdinové, ale celkově to na mě působí prázdně.

Velmi jednoduchy pribeh o trech detech, kterym zabiji rodinu a ony se nasledne zapletou do vrazdy Soguna a stretu mezi bohy. Mozna to zni zajimave a mozna by i mohlo byt, ale styl vypraveni je vemi zkratkovity, misty vyslovene zmatecny a kockovitost tech postav orientaci v kresbe take nepomaha.
Moje nejvetsi vytka ale smeruje opet k nevyhranenosti a nedotazenosti. Jednoznacne jde o detsky komiks (8+), ktery dospelemu ctenari nema co nabidnout, jenze autor se nijak neobtezuje cokoliv vysvetlovat. Takze na deti vali pojmy jako Sogun, Samuraj, Seppuka + cest apod. a nikde jim to nijak nevysvetli. Nastesti ctu co detam davam, takze s nimi muzu ty terminy predem projit a muzeme si je vysvetlit, ale kolik rodicu tohle dela?
Obecne je to nenapadity pribeh, jedouci podle nekolika klasickych klise, ktery detem nic nevysvetluje. Navic za neskutecne prepalenou cenu.
Odpoved na mou oblibenou otazku: "koupil bych to znovu, kdybych vedel co dostanu" by znela: Ne.
50%
- Četl/a (13)
- calvin10, cyboy, DanQ, Gaming Professors, kallenved, Light, MP, paulmuaddib, pechna, Poseidon1978, RadimNemec, Ruw, yogi
- Má (14)
- blackJag, calvin10, cyboy, DanQ, disclose, hugosnowden, kallenved, Kazumaki, MP, paulmuaddib, pechna, Poseidon1978, Ruw, tacmud
- Chce (2)
- monty.cl, Were-chan
- Prodá (1)
- Olesh