Vějíř 2019 - Sborník české mangy

- | Kobuta, o.s. (Yatun) | sborník | série Vějíř

Jedenáctý Vějíř dokazuje, že čeští komiksoví tvůrci mají stále mnoho neotřelých nápadů a suverénně vládnou svými osobitými styly. Začínající i zkušení autoři ve dvaadvaceti komiksových povídkách rozmanitých žánrů vykreslují příběhy radostné i dojímavé, plné napětí, či naopak meditativní. Otevři Vějíř a ponoř se do podmanivého světa české mangy.

OBSAH:
Niam Halp: Mahó Šódžo Hoblb-pipi
Konata & Andy: O Medvědí hoře
Dyamirity: Home Bittersweet Home
Jan "Arenoth" Vohlídal: Budoucnost patří lidem
Philippe Daniel & Bára Smutná: Jonkuma
Alexa & Gituška: Deštivý
Janiko & DanQ: Duch, lama, eskapáda
Michaela Srovnalová: Všechno nejlepší k narozeninám, princezno!
Chrisana Georgiu: Vzpomínáš?
Mešitka: Žabí princ
Jaroslav Noga: Až do konce
Lucák & Špendla: Ve tmě dál, cesto má
Leni: Strážci
Daniel Janeček: Světlo na konci tunelu
Lucie Travníčková: Alex & Máša
Yin & Lila: Přespávačka
Jakub Knesel: Res Cogitans
Karika & Winety: Lucerna
Lygast: Speedy
Ayumi Rakamusa: Můj (ne)přítel
EaSei: Paradox
Martin Skarka & Libor Popovič: Kárl & To: Cesta na Geekcon

Scénář:
Lila, Leni, Winety, Mešitka, EaSei, Andy, Chrisana Georgiu, Niam Halp, Daniel Janeček, Jakub Knesel, Jaroslav Noga, Veronika Nováková (Špendla), Libor Popovič, Ayumi Rakamusa, Daniel Řezníček (DanQ), Martin Skarka, Bára Smutná, Míša Srovnalová, Lucie Šimánková (Gituška), Lenka Štěpánková (Dyamirity), Lucie Travničková, Jan Vohlídal (Arenoth), Richard Voldán (Lygast)
Kresba:
EaSei, Yin, Leni, Mešitka, Karika, Philippe Daniel, Chrisana Georgiu, Niam Halp, Daniel Janeček, Jakub Knesel, Jaroslav Noga, Libor Popovič, Ayumi Rakamusa, Martin Skarka, Míša Srovnalová, Jana Suchomelová (Janiko), Dita Šimánková (Alexa), Lenka Štěpánková (Dyamirity), Lucie Travničková, Jan Vohlídal (Arenoth), Richard Voldán (Lygast), Veronika Vondrová (Konata), Lucie Zavadilová (Luc, Lucák)
Redakce:
Marian Ertl, Veronika Nováková (Špendla), Michal Wokoun (Shinji)
Grafické úpravy:
Daniel Řezníček (DanQ)
Editor:
Daniel Řezníček (DanQ), Prokop Smetana (NeoWorm), Veronika Sýkorová (Lysandra), Michal Wokoun (Shinji)

V pořadí jedenáctý svazek

Rok a měsíc vydání: květen 2019 | ISBN: 978-80-904985-9-4 | Vydání: 1. | Vazba: lepená v měkkých deskách | Formát: 130 x 190 mm | Počet stran: 272 | Tisk: černobílý | Cena v době vydání: 179 Kč

Obálka (1/23)
Ukázka (2/23)
Ukázka (3/23)
Ukázka (4/23)

+ dalších 19


Koupit

Mitsuko
Mitsuko | 16.7.2019 | Vějíř 2019 - Sborník české mangy |

Vějíře většinou nekomentuji, protože povídky se hodnotí těžko, jak je známo, a ve Vějíři je jich navíc opravdu hodně, u tohohle svazku ale udělám výjimku. Tentokrát jsem totiž byla opravdu velmi mile překvapená, protože většina povídek byla super, pracovaly se zajímavými tématy a nápady, a navíc i spousta z autorů, kteří publikovali ve Vějíři poprvé, měli zajímavý a pěkně nakreslení příběh. Jasně, vždycky se najdou i slabší kousky, ale přišlo mi, že letos jich bylo pomálu. Celkově mi tohle přijde jako zatím nejlepší svazek Vějíře, a tak i přimhouřím oči a poprvé mu hodím těch 5*, protože jsem se skvěle bavila a mám pocit, že si to zaslouží.

Za sebe bych mezi pomyslnou top 5 vyzdvihla třeba hned první příběh o mahó šódžó holubech (kdo by to byl řekl, že kraťoučký komiks o holubech bude tak vtipně podaný, super práce a pro mě velké překvapení); Budoucnost patří lidem; Ve tmě dál, cesto má; Res Cogitans a Cesta na Geekcon. Ale jak jsem psala, i zbytek je super.

DanQ
DanQ 22.8.2019

robert.hladil
robert.hladil 3.8.2019

Mitsuko
Mitsuko 15.7.2019

Kazumaki
Kazumaki 10.7.2019